<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

elektricni bike kit procjena cijene ?
Idite na 1, 2  Sljedeća

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Električni bicikli
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
david12345

PostPostano: 26.9.2018. sri. 16:49    Naslov: elektricni bike kit procjena cijene ? Citirajte i odgovorite

Zanima me bicikl koji može po gradu (ravnica ) proći cca 100 km , neka vozi do 35 km h. koji motor i bateriju da uzmem? 1500w motor?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Tomy

PostPostano: 26.9.2018. sri. 21:11    Naslov: Citirajte i odgovorite

Motor skoro pa nije bitan...35km/h ti može većina setova koji se prodaju za nadogradnju bicikla oko 1500-2000kn. Baterija je druga priča pogotovo ako misliš na tih 100km s jednim punjenjem...30Ah na 36V bi trebalo najmanje, a to je cca 120kom 18650 Panasonic PF. 23kn po komadu su negdje 2800kn plus spajanje BMS i punjač.
[Vrh]
david12345

PostPostano: 26.9.2018. sri. 21:13    Naslov: Citirajte i odgovorite

Znači bez 4000 kn da i ne gledam? Bms je kontroler od motora? sto su to hal senzori? tj zasto su oni bitni?
[Vrh]
Tomy

PostPostano: 1.10.2018. pon. 00:05    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ne, BMS je od baterije...možda da malo pročitaš forum, nitko ti ne želi previše odgovarati jer je tema već toliko puta prožvakana da glava boli. Imaš tema u biciklima i kad par pročitaš znaš neke osnove stvari, a i sve što si pitao je tamo.
[Vrh]
david12345

PostPostano: 1.10.2018. pon. 21:30    Naslov: Citirajte i odgovorite

Čitam ga svaki dan po malo. Muči me sam koji motor i kontoler uzeti ima toga milijun , i muci me preracunjavanje tj koliko trebam ovih baterija za koliko kilometara jer sam uzas sa matisom.
[Vrh]
BB

PostPostano: 2.10.2018. uto. 11:25    Naslov: Citirajte i odgovorite

david12345 je napisao/la:
Čitam ga svaki dan po malo. Muči me sam koji motor i kontoler uzeti ima toga milijun , i muci me preracunjavanje tj koliko trebam ovih baterija za koliko kilometara jer sam uzas sa matisom.

BMS= battery management system (upravlja punjenjem i pražnjenjem baterija da ne bi izašlo iz naponskih granica gore i dole)
Hal senzor = senzor pozicije motora. Neki motori imaju ove Hal senzore a neki nemaju, isto tako neki kontroleri mogu da rade bez njih a neki ne mogu. Da li ti treba ili ne? To služi da kontroler bolje očita poziciju rotora u odnosu na namotaje motora, tj motor isporučuje bolji moment kod kretanja (i malo manje struje koristi, jer nije u zabuni) i većih tereta. Ako ćeš voziti po ravnom, nije ti neki gubitak bez toga (po uslovom da nađeš kontorler koji može bez hala)

Koliko će ti trošiti, zavisi i od tvoje kilaže, pritiska u gumama, širine guma, koliko si lijen da i ti malo okrećeš a ne samo da stistkaš "gas", optimalne brzine okretanja... U svakom slučaju, što bateriju manje mučiš (nagla ubrzanja i duboko pražnjenje) ona će ti duže trajati. Tako da investicija u broj članaka se uvijek isplati samo je bitno da možeš isfinansirati.
[Vrh]
debeli

PostPostano: 2.10.2018. uto. 11:44    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mogu ti ja sve jeftino prodati. Ali prvo sebi priznaj da se sigurno ne budeš svaki dan vozio 100 km.

Za takve domete kupuju se motocikli (nisu skuplji od bicikala ).
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
david12345

PostPostano: 4.10.2018. čet. 12:52    Naslov: Citirajte i odgovorite

Vozim prečko maksimir svaki dan ugrubo 30 jedan smjer 30 drugi to je 60(ako racunam da skočim do brata u sesvete kod crkve ) a to realno 2 puta tjedno plus jos 3 puta tjedno idem do cure u gornji dragonozec pa racunaj koliko je to . Di je odstupanje ? A zabrij sad da poslije faksa idem do nje ? Koliko je to km? Ne zelim skrtariti pa da kupim za 100 pa da ga moram gurat niti zelim biti cicija i ogranicen takvim situacijama. Tihomir ima brutalnoga al to mi je malo skupo.Odluka je pala da naručujem one članke iz Nizozemske od Panasonica, planiram bulk pa da me ispadne jeftinije tj 2.5 eura komad. Motor i kontroler još vidim, al čim sam pročitao obavezno hall
[Vrh]
debeli

PostPostano: 4.10.2018. čet. 16:58    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ako stvarno toliko vozis jeftinije je kupiti motocikl
[Vrh]
david12345

PostPostano: 4.10.2018. čet. 18:38    Naslov: Citirajte i odgovorite

Gorivo, polaganje, i cesta te registracija. Previše toga. A i gledao sam ceh je cca 7000 kuna za ono što bi moglo zadovoljiti potrebe, no razmišljao sam i o izmjenjivim baterijama.
[Vrh]
debeli

PostPostano: 4.10.2018. čet. 20:08    Naslov: Citirajte i odgovorite

Elektricni motocikl
[Vrh]
Cose

PostPostano: 4.10.2018. čet. 20:46    Naslov: Citirajte i odgovorite

Gorivo, polaganje, i cesta te registracija. Previše toga. A i gledao sam ceh je cca 7000 kuna za ono što bi moglo zadovoljiti potrebe, no razmišljao sam i o izmjenjivim baterijama.

Odokativna racunica veli da za 100km dosega trebas cca. 1.5kWh baterija ilitiga 150 komada Panasonic LiPo 2900mAh. (naravno, pod uvjetom da se razumno vozis)
[Vrh]
david12345

PostPostano: 5.10.2018. pet. 15:26    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mislio sam onda najmanje uzeti koliko ide da ih po 2.5 dobijem, mozda i sa nekim u partnerstvu. Jedino me zanima koji je najbolji polozaj, tj spajanje? Paralerno? Tj da se najmanje trose, da dugovjecnije traju. Tj koliko uopce ocekujem da traju ak ih svaki 2 . Dan punim?
[Vrh]
Cose

PostPostano: 5.10.2018. pet. 15:48    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mislio sam onda najmanje uzeti koliko ide da ih po 2.5 dobijem, mozda i sa nekim u partnerstvu. Jedino me zanima koji je najbolji polozaj, tj spajanje? Paralerno? Tj da se najmanje trose, da dugovjecnije traju. Tj koliko uopce ocekujem da traju ak ih svaki 2 . Dan punim?

Za LiPo baterije je dokazano da dobijes barem 3x vec broj ciklusa ako ih ne punis i ne praznis do kraja. Recimo punis samo do 4.05V i dolje da ne ides ispod 3.3V - tako gubis nekih 15-20% kapaciteta, ali dobijes u konacnici puno vise kWh iz njih, samo trebas u startu racunati na taj manji kapacitet i tako dimenzionirati paket.

U takvoj varijanti punjenja bi trebao svakako imati dobrano preko 1000 ciklusa punjenja, cak blize 1500 - znaci ako bicikl koristis 300 dana u godini, svaki drugi dan punis to je blizu 10 godina.
[Vrh]
david12345

PostPostano: 6.10.2018. sub. 05:21    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da, tako nesto je i slicno kod drona ne smije pasti ispod 3.4 onda je gotovo, a puna je na 4.2 imao sam onaj imax. Evo dobio sam ponudu pa me bas zanima. Za 2500. http://imgur.com/gallery/5W3cvi4
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Električni bicikli
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2  Sljedeća
Stranica 1 / 2.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.