<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Mid drive vs Hub
Idite na 1, 2  Sljedeća

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Električni bicikli
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
nmilance

PostPostano: 22.2.2018. čet. 21:11    Naslov: Mid drive vs Hub Citirajte i odgovorite

Evo da pitam ekipu...pretpostavljam da je neko odavde imao malo vise druzenja sa Mid drive e-bikom, iako je ovde, koliko vidim HUB lobi Wink

U pitanju je e- bike...Bosch Performance Line motor...ugradjivan od strane razlicitih proizvodjaca. Prijatelj kupuje jedan takav e-bike pa me zanima kako se pokazao u praksi ( performanse, autonomija, cena odrzavanja - kvarovi...) u odnosu na recimo neki klasicni N48 Hub ili slicni motori sa cca 1000-1500w.

Naravno, pricamo iskljucivo o tehnici...cenu cemo u ovom slucaju da stavimo po strani, jasno je da su ovakvi bicikli preskupi....

Konkretno, model je CUBE Reaction Hybrid HPA Pro 29"

https://electricbikereview.com/cube/reaction-hybrid-hpa-pro-29/
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
max

PostPostano: 23.2.2018. pet. 07:41    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mid vs HUB motor: Mid nema regen (a meni jedino to bitno) , ako su ti rute ravničarske ili gradske onda je sve na strani Mid motora Smile
[Vrh]
nmilance

PostPostano: 23.2.2018. pet. 22:06    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zar nije upravo suprotno...mid drive je vise za uspone jer ima veci moment i mogucnost promene stepena prenosa sto kod hub motora nema? Regen jeste dobar za ustedu diskova/pakni, ali nekog velikog energetskog profita bas i nije...ispod 10-15%.
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 24.2.2018. sub. 13:16    Naslov: Citirajte i odgovorite

nmilance je napisao/la:
Zar nije upravo suprotno...mid drive je vise za uspone jer ima veci moment i mogucnost promene stepena prenosa sto kod hub motora nema?

Mid je bolji samo u uvjetima velikog opterećenja i male brzine kretanja, npr. vožnja uzbrdo šumom.
Mislim da je u svim ostalim uvjetima hub bolji odabir.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
max

PostPostano: 24.2.2018. sub. 16:13    Naslov: Citirajte i odgovorite

Meni je grrga (hvala ti) na HUB motoru smanjio Kv ( constant velocity) upola, tako da podnosi velika opterećenja, cijena manja brzina, ali zato regen Very Happy
[Vrh]
nmilance

PostPostano: 25.2.2018. ned. 11:21    Naslov: Citirajte i odgovorite

ogi je napisao/la:
nmilance je napisao/la:
Zar nije upravo suprotno...mid drive je vise za uspone jer ima veci moment i mogucnost promene stepena prenosa sto kod hub motora nema?

Mid je bolji samo u uvjetima velikog opterećenja i male brzine kretanja, npr. vožnja uzbrdo šumom.
Mislim da je u svim ostalim uvjetima hub bolji odabir.

Ok, samo...zasto je na ravnom hub bolji? "Otkljucan" Bosch ide na ravnom 50kmh i sa baterijom 400mAh navodno prelazi 50km...ponavljam navodno jer to treba proveriti u praksi, zato sam i postavio ovde pitanje...racunam da je to neko probao...
[Vrh]
max

PostPostano: 25.2.2018. ned. 12:59    Naslov: Citirajte i odgovorite

nmilance je napisao/la:

Ok, samo...zasto je na ravnom hub bolji? "Otkljucan" Bosch ide na ravnom 50kmh i sa baterijom 400mAh navodno prelazi 50km...ponavljam navodno jer to treba proveriti u praksi, zato sam i postavio ovde pitanje...racunam da je to neko probao...

Polako, nema univerzalnog rješenja. Tako bolid F1 nema nikakve šanse protiv traktora na oranici, kao ni traktor na asfaltu. Brzina ovisi o snazi motora dočim domet kapacitetu baterije Wink
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 25.2.2018. ned. 14:27    Naslov: Citirajte i odgovorite

nmilance je napisao/la:

Zato što je hub u takvim uvjetima efikasniji, trajniji, tiši, jeftiniji...+regen
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
debeli

PostPostano: 25.2.2018. ned. 16:44    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ogi"]
nmilance je napisao/la:

Otljučani Bosch ne ide ni blizu 50, nego oko 42. (Displej pokazuje 50).

A domet pri max brzini bez pedaliranja je bliže 20-25 nego 50 km.

Bicikli sa mid motorima su "ljepši".

Najveći problem mid motora je ako se pedalom udari u rubnik. Toliko se oštete zupčanici unutra, da se nakon toga treba kupiti novi motor, jer se popravak ne isplati.

Najveća im je prednost rad na uzbrdicama na maloj brzini, kompaktnost i lijep (moderan) izgled
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
nmilance

PostPostano: 25.2.2018. ned. 21:04    Naslov: Citirajte i odgovorite

max je napisao/la:
nmilance je napisao/la:

Polako, nema univerzalnog rješenja. Tako bolid F1 nema nikakve šanse protiv traktora na oranici, kao ni traktor na asfaltu. Brzina ovisi o snazi motora dočim domet kapacitetu baterije Wink

Naravno...ali obzirom da uporedjujemo razlicite tipove motora i nacin prenosa iste, dobijamo i razlicite konacne brizne i autonomije za istu snagu i kapacitet baterije.
Trebalo bi da je HUB motor od 1500W bolid F1 u odnosu na MID drive 250W...samo me zanima da li je to zaista i u praksi tako. Pojedini tvrde da je taj traktor takodje na asfaltu dobar.
[Vrh]
nmilance

PostPostano: 25.2.2018. ned. 21:07    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="debeli"]
ogi je napisao/la:
nmilance je napisao/la:

Otljučani Bosch ne ide ni blizu 50, nego oko 42. (Displej pokazuje 50).

A domet pri max brzini bez pedaliranja je bliže 20-25 nego 50 km.

Bicikli sa mid motorima su "ljepši".

Najveći problem mid motora je ako se pedalom udari u rubnik. Toliko se oštete zupčanici unutra, da se nakon toga treba kupiti novi motor, jer se popravak ne isplati.

Najveća im je prednost rad na uzbrdicama na maloj brzini, kompaktnost i lijep (moderan) izgled

Hvala na odgovoru. Znaci da prica prodavca od nekoj autonomiji od preko 50km sa fabrickom 36v baterijom ne drzi vodu?
Bila je dilema da li za isti novac kupiti mid drive bosch bike sa 250W ili ici na standardni 1500W hub. Potrebe su mesovite ali mnogo vise voznje po ravnom...
[Vrh]
debeli

PostPostano: 26.2.2018. pon. 18:25    Naslov: Citirajte i odgovorite

Znaci da prica prodavca od nekoj autonomiji od preko 50km sa fabrickom 36v baterijom ne drzi vodu?

Drži vodu na konstantnoj brzini 20, po ravnom, uz pedaliranje.

Na brzini od 40, domet je 4-5 puta manji. (ovisi o ne/pedaliranju)

Domet je jako komplicirano pitanje, a prodavać uvijek navodi max povoljan scenarij (laboratorijske uvjete)

Ili jednostavnije , uz istu brzinu, bilo koji motor će napraviti podjednak domet po ravnom, a mid motor će biti efikasniji na usponima (ali nema regen).
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
nmilance

PostPostano: 28.2.2018. sri. 20:46    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ok, hvala svima na odgovorima. Bicikl je kupljen tako da, cim vreme dozvoli, probacemo u praksi kako to sve funkcionise. Bice zanimljivo poredjenje MID vs HUB obizrom da se ja pripremam za slaganje jednog HUB e-bika...
[Vrh]
BB

PostPostano: 1.3.2018. čet. 14:55    Naslov: Citirajte i odgovorite

Baš me u zanima kako izgleda u praksi poređenje dva vida pogona istog vlasnika (nema naklonost ni predrasude prema jednom pogonu)
[Vrh]
nmilance

PostPostano: 1.3.2018. čet. 21:54    Naslov: Citirajte i odgovorite

BB je napisao/la:
Baš me u zanima kako izgleda u praksi poređenje dva vida pogona istog vlasnika (nema naklonost ni predrasude prema jednom pogonu)

Nije u pitanju isti vlasnik, prijatelj je kupio MID ja slazem HUB...Za test bi mogli da zamenimo bicikle na nedelju dana pa cemo da vidimo Wink
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Električni bicikli
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2  Sljedeća
Stranica 1 / 2.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.