<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Pomoc oko izbora el. bicikla

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Električni bicikli
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Pera

PostPostano: 9.4.2017. ned. 17:41    Naslov: Pomoc oko izbora el. bicikla Citirajte i odgovorite

Zdravo momci. Malo sam surfovao malo sam ovde citao vase postove ali mi treba direktan odgovor...
Treba mi el. bicikl koji moze da izgura brdo nagiba od oko 30% (nisam ga izmerio onako odokativno) gde cesto bude jakog vetra koji dodatno otezava voznju... brzina mi nije vazna samo da se izgura to brdo od 40-ak metara... pre tog brda i posle njega ne treba mi nikakva pomoc ali mi nece smetati ako je bude bilo...
Vidim kineske el.bicikle koje lice na skutere sa prilicno robusnim izgledom i robusnim motorom od 250W i 36V, koji bih prepakovao (rucicu gasa, kontroler i zadnji tocak) na nekom klasicnom biciklu ali da li bi izguralo brdo? Mislim da oni imaju takozvane trofazne Hub motore koji nisu za velika opterecenja i male brzine... ili se varam?
Da li mi je jedini izbor el. bicikl sa pogonom na sredini kod pedala koji obicno ima jednofazni motor sa cetkicama?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
grrga

PostPostano: 9.4.2017. ned. 19:28    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hub motor od 1 kw, kontroler 48V, 40A i ide kao od šale.
[Vrh]
Pera

PostPostano: 9.4.2017. ned. 19:56    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hvala na odgovoru grrga!
Znaci Hub motor od 1kW na 48V... a da li bi mogao Hub od 0,5kW na 44V? Taj mogu jeftino da nabavim plus citao sam da sto je vise kilovati to se teze tera bicikla kada je motor iskljucen (valjda ima vise neodijumskih magneta koji pruzaju veci otpor)...
[Vrh]
creatin

PostPostano: 9.4.2017. ned. 22:36    Naslov: Citirajte i odgovorite

Jednom kada se pocnes voziti na struju biti ce ti nezamislivo ne koristiti motor, pedalirati ces i dalje (ako budes htio), ali ces si uvijek malo dozirati motorom.

Samo 500W ti nece biti dovoljno za savladati 30% uspon, bolje slozi od 1kW pa si na miru Wink
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 10.4.2017. pon. 09:54    Naslov: Citirajte i odgovorite

Samo da Pera ne zbunite sa nazivnom i maksimalnom snagom motora.
Nisi rekao koliko imaš kilograma?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
BB

PostPostano: 10.4.2017. pon. 09:56    Naslov: Citirajte i odgovorite

ogi je napisao/la:

Pa ako je grrga savjetovao, onda to više nije ni važno smijeh
[Vrh]
Grana

PostPostano: 10.4.2017. pon. 10:02    Naslov: Citirajte i odgovorite

grrga je napisao/la:
Hub motor od 1 kw, kontroler 48V, 40A i ide kao od šale.

imas poruku palac

Istina jednom kad se sjedne na el bicikl pedale se zanemare...ja na svom u zadnje vrime samo u brjeg pedalam, po pravcu slabo
[Vrh]
grrga

PostPostano: 10.4.2017. pon. 10:51    Naslov: Citirajte i odgovorite

BB je napisao/la:
ogi je napisao/la:

Pa ako je grrga savjetovao, onda to više nije ni važno smijeh

Ja sve procjenjujem po sebi, dakla kategorija 125+ Embarassed

Ako je puno lakši malo će mu noge vijoriti iza bicikla ali to nije štetno Very Happy
[Vrh]
Pera

PostPostano: 10.4.2017. pon. 14:49    Naslov: Citirajte i odgovorite

Tezak sam 98kg sto znaci da bi motorom od 1kW izgurao brdo sa jakim vetrom u grudima... pa i ako malo ja pomognem pedalama nije strasno ... Momci hvala na pomoci. Pozdrav!
[Vrh]
Pera

PostPostano: 8.6.2017. čet. 12:58    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zdravo momci, sta predlazete, ovaj "pametni" el bajk kit http://goldenmotorcz.en.made-in-china.com/product/mbFnxBdrhSYg/China-Bluetooth-Programmable-Golden-Motor-Magic-Pie5-Electric-Bicycle-Kit-Ebike-Motor-with-Display-Available-for-for-Android-Ios.html ili ovaj klasican http://cnebikes.en.made-in-china.com/product/NefnWGlxgCrs/China-Powerful-48V-1000W-Electric-Bike-Kit.html ?
Onaj pametni ima kontroler u samom tocku i mislim da bi tu brzo dolazilo do pregrejavanja jer greje se motor plus greje se kontroler... ili tu stvarno ima neki dobar ventilator kao u reklami pa ja mozda gresim?
[Vrh]
ToMiCcc

PostPostano: 12.6.2017. pon. 15:07    Naslov: Citirajte i odgovorite

To bas i nije "pametan" kit jer ako rikne kontroler moras slati ceo tocak nazad njima da servisiraju a to se onda debelo ne isplati.. Druga opcija je mnogo bolja.. Svaki deo za sebe.. kad nesto rikne narucis iz kine ili od ljudi sa ovog foruma deo , promenis i vozi dalje...
[Vrh]
riba

PostPostano: 12.6.2017. pon. 15:52    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nije baš tako, na golden piu se lako mijenja kontroler i nije skup kao zamjenski dio.
[Vrh]
grrga

PostPostano: 12.6.2017. pon. 17:14    Naslov: Citirajte i odgovorite

riba je napisao/la:
Nije baš tako, na golden piu se lako mijenja kontroler i nije skup kao zamjenski dio.

Baš iz tog razloga meni šalju goldene iz Rijeke da izbacim govno od kontrolera i stavim vanjski. Kod starijih treba raskopati cijeli motor da se dođe do kontrolera.
[Vrh]
riba

PostPostano: 12.6.2017. pon. 19:02    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pa da, kinezi su postali svijesni toga i napravili da se lako mijenja. Da se razumijemo i ja bih odmah stavio vanjski, ali ako netko nije prezahtijevan korisnik ovaj ugrađeni će mu biti sasvim ok.
[Vrh]
Pera

PostPostano: 12.6.2017. pon. 19:57    Naslov: Citirajte i odgovorite

Momci hvala na odgovoru...
Menjanje kontrolera mi nebi bio problem jer se malo razumem u elektroniku a mislim da ne bi bio problem ni onima koji se ne razumeju jer koliko sam video zice su na buksne nisu lemljene... ali cemu zezanje ako ne mora, plus postarina ubija... tu i da ne crkava brzo kontroler kao sto kazete, mislim da bi "bimetal" cesto izbacivao pogotovo uzbrdo (kao sto rekoh greje se kontroler, greje se motor a malo prostora) i dok se ne ohladi sledilo bi pedaliranje... a ovo "pametam" je zbog opcije programiranja kontrolera za izbor nizih napona ali sa tim nizim naponima ide i manja snaga a to nije neka prednost... a kod ovih klasicnih kontrolera samo kuciste je hladnjak...
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Električni bicikli
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.