<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Kvar hub motora
Idite na 1, 2  Sljedeća

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Električni bicikli
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
afajt

PostPostano: 13.10.2016. čet. 20:08    Naslov: Kvar hub motora Citirajte i odgovorite

Imam golden motor magic pie 2 kit. 48v 1kw.
Motor mi je kod regen kočenja , prestao kočiti, samo je rondlao i krčio.
Poslje na ravnom jedva sam uspio bez struje odpedalirati.
Javio se neobično veliki otpor u kotaču a sa njim i taj čudni rondlavi zvuk. Baterija jd ok, na gas ne reagira.
Ako tko može pomoć,i unaprijed hvala!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
riba

PostPostano: 13.10.2016. čet. 20:22    Naslov: Citirajte i odgovorite

Crko ti je kontroler najvjerojatnije, traži novi, lako se zamijeni.

Ali prvo provjeri da nije motor a ne kontroler, iako je to manje izgledno.
[Vrh]
afajt

PostPostano: 13.10.2016. čet. 20:30    Naslov: Citirajte i odgovorite

kad sam na ravnom dodao gas reagirao je jedanput mislim, ali otpor u kotaču je toliki da se ne može pedalirati više od 10 kmh ravnom.kao da je u kotaču nešto poremećeno.
možda je zbog tog otpora izgorio i kontroler, ne znam.
[Vrh]
riba

PostPostano: 13.10.2016. čet. 20:43    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ne, do otpora dođe kad se skrati faza ili u motoru ili u kontroleru. Kontroler lakše crkne, tako da vjerujem da je on, ali ako crkne faza motora dobre su šanse da povuče i kontroler. Imaš na netu metode kako se to testira ako ti se da igrati.
[Vrh]
debeli

PostPostano: 14.10.2016. pet. 07:17    Naslov: Citirajte i odgovorite

Odspoji motor i kontroler i Probaj pedalirati
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Pero

PostPostano: 14.10.2016. pet. 07:50    Naslov: Citirajte i odgovorite

debeli je napisao/la:
Odspoji motor i kontroler i Probaj pedalirati
palac
[Vrh]
tomislav

PostPostano: 14.10.2016. pet. 08:24    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ako se regen aktivira preko kočnice, provjeri isto da se nije zaglavio mikrorelej na kočnici koji ga aktivira... meni se događalo
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Hemza

PostPostano: 14.10.2016. pet. 14:34    Naslov: Re: Kvar hub motora Citirajte i odgovorite

afajt je napisao/la:
Imam golden motor magic pie 2 kit. 48v 1kw.
Motor mi je kod regen kočenja , prestao kočiti, samo je rondlao i krčio.
Poslje na ravnom jedva sam uspio bez struje odpedalirati.
Javio se neobično veliki otpor u kotaču a sa njim i taj čudni rondlavi zvuk. Baterija jd ok, na gas ne reagira.
Ako tko može pomoć,i unaprijed hvala!

Ovo što si opisao ispada da su se nekoliko magneta odlijepili i uhvatili se za stator na kojem su zavojnice. Kad na silu okrećeš motor čuje se rondanje i struganje magneta koji na silu prelazi sa jedne zavojnice na drugu. Imao sam jednom takav slučaj. Do toga može doći iz više razloga. Prvi je loša kvaliteta epoxi ljepila ili nepravilna primjena istog prilikom ljepljenja magneta. Drugi razlog je jako velike udarne vibracije kao rezultat lošeg puta ili preskakivanja preko nekih prepreka kao npr. rezola.
Ako nisu magneti onda su ti se zdrobili ležajevi u motoru i tada se može čuti zvuk struganja ili rondanja. Šta god da je u pitanju nemoj nikako voziti bicikl jer možeš napraviti štetu koja se više ne isplati popravljati.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Towelie

PostPostano: 23.12.2017. sub. 00:22    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da ne otvaram novu temu:

Danas sam se vozio na biciklu i odjednom mi je na zadnjem kotacu pocelo nesto strugat.. Mislio sam da disk zapinje od paknu posto sam imao prije taj problem. Stao sam i zavrtio kotac rukom da vidim sta je i nije nista strugalo.. Opet sam digao kotac i dodao gasa i onda se culo struganje kao da metal zapinje od metal, 2 sekunde poslje kotac je kad dodam gasa trzno, malo se zavrtio i stao i od tad vise se nije htio vrtit. Na CA pise kad dodam gas da ne daje nikakav napon motoru, 0W a kad pedaliram bez struje sve se normalno vrti i necuje se nikakvo struganje.
[Vrh]
Hemza

PostPostano: 23.12.2017. sub. 16:55    Naslov: Citirajte i odgovorite

Towelie je napisao/la:
Da ne otvaram novu temu:

Danas sam se vozio na biciklu i odjednom mi je na zadnjem kotacu pocelo nesto strugat.. Mislio sam da disk zapinje od paknu posto sam imao prije taj problem. Stao sam i zavrtio kotac rukom da vidim sta je i nije nista strugalo.. Opet sam digao kotac i dodao gasa i onda se culo struganje kao da metal zapinje od metal, 2 sekunde poslje kotac je kad dodam gasa trzno, malo se zavrtio i stao i od tad vise se nije htio vrtit. Na CA pise kad dodam gas da ne daje nikakav napon motoru, 0W a kad pedaliram bez struje sve se normalno vrti i necuje se nikakvo struganje.

Nisi rekao kakav motor imaš. Po svemu sto si napisao rekao bi da se radi o motoru sa planetarnim zupčanicima i isti su se strošili. Jedino rješenje je zamjeniti iste. Ako trebaš popravak javi mi se.
[Vrh]
Towelie

PostPostano: 23.12.2017. sub. 17:35    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hemza je napisao/la:
Towelie je napisao/la:
Da ne otvaram novu temu:

Nisi rekao kakav motor imaš. Po svemu sto si napisao rekao bi da se radi o motoru sa planetarnim zupčanicima i isti su se strošili. Jedino rješenje je zamjeniti iste. Ako trebaš popravak javi mi se.

Evo zvuk koji kotac radi kad ga zavrtim rukom:
https://vocaroo.com/i/s0L9zqxMhTUL

Sto se tice ime motora, pito sam grgu posto mi je on slagao bicikl koji je motor metnuo prije 3 mjeseca al se ne sjecam vise imena
[Vrh]
Hemza

PostPostano: 23.12.2017. sub. 17:53    Naslov: Citirajte i odgovorite

Sto se tice ime motora, pito sam grgu posto mi je on slagao bicikl koji je motor metnuo prije 3 mjeseca al se ne sjecam vise imena.

Onda pitaj Grgu kako da riješiš problem Smile
[Vrh]
BB

PostPostano: 25.12.2017. pon. 12:27    Naslov: Citirajte i odgovorite

Towelie je napisao/la:
Hemza je napisao/la:
Towelie je napisao/la:
Da ne otvaram novu temu:

Evo zvuk koji kotac radi kad ga zavrtim rukom:
https://vocaroo.com/i/s0L9zqxMhTUL

Sto se tice ime motora, pito sam grgu posto mi je on slagao bicikl koji je motor metnuo prije 3 mjeseca al se ne sjecam vise imena

da nisi rekao da je zvuk motora ja bih pomislio da je sex u pitanju smijeh
[Vrh]
Towelie

PostPostano: 26.12.2017. uto. 19:47    Naslov: Citirajte i odgovorite

https://streamable.com/4vg95

Evo kratkog videa problema...
Sta bi moglo bit?
[Vrh]
grrga

PostPostano: 26.12.2017. uto. 22:34    Naslov: Citirajte i odgovorite

99% hall senzor ili kontakti hall senzora. Tek kad se ispita će se stvarno znati. Malčice mi je čudno ali događa se.
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Električni bicikli
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2  Sljedeća
Stranica 1 / 2.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.