<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Citroen Berlingo elektrique
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeća

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Samogradnja električnih automobila
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
grrga

PostPostano: 11.8.2016. čet. 09:00    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kako god okreneš Roman uvjek smeta i usporava ionako katastrofalan promet u Zagrebu smijeh1 smijeh1 smijeh1
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
grrga

PostPostano: 11.8.2016. čet. 09:02    Naslov: Citirajte i odgovorite

Roman je napisao/la:
Jutros je pala I prva prava vožnja u prometu. Malo je čudno što je sve naopak ali ako pažljivo vozim neće biti problema. Treba posebno paziti u zavojima jer su sada naopak gabariti auta.

Prerada Berlinga na lijevi volan ne bi trebala biti ni komplicirana niti skupa. Razmisli o tome malo.
[Vrh]
BB

PostPostano: 11.8.2016. čet. 09:30    Naslov: Citirajte i odgovorite

grrga je napisao/la:
Roman je napisao/la:
Jutros je pala I prva prava vožnja u prometu. Malo je čudno što je sve naopak ali ako pažljivo vozim neće biti problema. Treba posebno paziti u zavojima jer su sada naopak gabariti auta.

Prerada Berlinga na lijevi volan ne bi trebala biti ni komplicirana niti skupa. Razmisli o tome malo.

znači prerada prerade...

svaka čast za dosadašnji učinak palac
[Vrh]
creatin

PostPostano: 11.8.2016. čet. 09:46    Naslov: Citirajte i odgovorite

grrga je napisao/la:
Kako god okreneš Roman uvjek smeta i usporava ionako katastrofalan promet u Zagrebu smijeh1 smijeh1 smijeh1

Roman bi i ConceptOne vozio ekoloski Smile
[Vrh]
Roman

PostPostano: 11.8.2016. čet. 11:34    Naslov: Citirajte i odgovorite

O prebacivanju volana nalijevo će razmišljati budući sretni vlasnik citrića. Ta prerada zahtjeva I attest tako da košta I živaca a ne samo novaca.

Nisam danas ujutro nikoga usporavao, Samo sam racionalno koristio ubrzanje i zatim jurio gradom 60 km/h.

Ja bih svojim načinom vožnje sigurno dovezao concept_one od Zagreba do Dubrovnika po staroj cesti maksimalno koristeći regen. Istina za to treba imati živce a ja ih imam.

Gledao sam jedan video gdje su dvojica išli isprobati koliko maksimalno mogu sa Teslom prijeći jednim punjenjem. Zalijepili su otraga na staklo "SLOW VEHICLE" I ganjali se 40 km/h tempomatom. Rezultat je zato bio 765 km. Strpljen - spašen Smile
[Vrh]
creatin

PostPostano: 11.8.2016. čet. 12:19    Naslov: Citirajte i odgovorite

Roman je napisao/la:
O prebacivanju volana nalijevo će razmišljati budući sretni vlasnik citrića. Ta prerada zahtjeva I attest tako da košta I živaca a ne samo novaca.

Nisam danas ujutro nikoga usporavao, Samo sam racionalno koristio ubrzanje i zatim jurio gradom 60 km/h.

Ja bih svojim načinom vožnje sigurno dovezao concept_one od Zagreba do Dubrovnika po staroj cesti maksimalno koristeći regen. Istina za to treba imati živce a ja ih imam.

Gledao sam jedan video gdje su dvojica išli isprobati koliko maksimalno mogu sa Teslom prijeći jednim punjenjem. Zalijepili su otraga na staklo "SLOW VEHICLE" I ganjali se 40 km/h tempomatom. Rezultat je zato bio 765 km. Strpljen - spašen Smile

Ti bi Zagreb - London bez problema Conceptom odvozio Smile Smile
[Vrh]
stipe_zd

PostPostano: 11.8.2016. čet. 12:32    Naslov: Citirajte i odgovorite

Roman je napisao/la:

to onaj iritantni kinez/japanac/norvezaninili sto vec?

gledao sam dosta njegovih videa, respect na voznji i sve, ali kad govori najradije bi kosu pocupao...
[Vrh]
Roman

PostPostano: 25.10.2016. uto. 12:19    Naslov: Citirajte i odgovorite

Berlingo vozi dobro I jako mi se sviđa regen kojeg mogu regulirati pedalom gasa te koči super a koliko vraća u akumulatore još neznam ali uskoro ću I to znati.

Sada me kod njega muče dvije stvari: prva je vodeno hlađenje punjača kroz Sagem box jer nema originalnog hladnjaka koji je izvađen kako bi se ubacila ogromna kutija za baterije u koju mi je stalo svih 56 čelija. To je još napravio bivši vlasnik. Ja sam nabavio mali hladnjak za kabinu nekog auta ali jednostavno nemam ideju kako ga pričvrstiti na karoseriju jer nema nikakve ušice za što bih ga mogao uhvatiti. Postoji I ideja da iskoristim hladnjak u kabini koji je služio za grijanje kabine dok nije izvađen webasto. Ne znam da li taj hladnjak još uvijek postoji budući da je umjesto webasta stavljen električni grijač. To ću se morati dobro zavući pod instrument ploču I pogledati. Ako postoji to je onda savršeno rješenje jer ću samo trebati spojiti crijeva od hladnjaka preko Sagem boxa I pumpice natrag u hladnjak. Ventilator već ima onaj koji puše u kabinu. To će po zimi biti dobro jer će kod punjenja lagano grijati kabinu, ali po ljeti nije zgodno. U vožnji se kontroler ne grije toliko da mu treba aktivno hlađenje, dovoljno je da ima vode u Sagem boxu ali je punjač slabe efikasnosti pa puno struje ide u toplinu.

Drugo pitanje koje me muči je kročenje punjača koji je namijenjen NiCd akumulatorima pa radi drugačije I nezna prekinuti punjenje tj. smanjiti struju kada su akumulatorii puni već I dalje šiba 13 A I napon diže u nebo. To bi sigurno uništilo akumulatore pa sam sada "požarni" pokraj auta u trenucima punjenja ali to nije rješenje. Ideja je intelligent amperhourmeter koji ima na sebi dva releja koji mogu kliktati po V, A, Ah ili vremenu. Moja ideja je da kada napon cijelog paketa dođe do 204 V (56 * 3,65 V) namjestim relej da isključi 220 V napon na punjaču. Znam da to nije savršeno jer se neće sve čelije dobro izbalansirati ali to mi jedino pada na pamet.

Ako netko ima neko drugo rješenje za ove probleme može slobodno izraziti svoje mišljenje I prijedlog.

Ovo pištem I zato što će mođda još netko nabaviti Citroen Saxo, Peugeot 106, Citroen Berlingo I Peugeot Partner starije generacije bez akumulatora pa će imati te probleme.
[Vrh]
creatin

PostPostano: 25.10.2016. uto. 12:27    Naslov: Citirajte i odgovorite

S jednim Saxom osiguravajuca kuca ima problema, naime uslijed sudara (sitno nastradao prednji desni kraj) auto se ne pali, da li je nesto u Sagem boxu riknulo ili gdje jos se ne zna.
[Vrh]
Roman

PostPostano: 25.10.2016. uto. 12:36    Naslov: Citirajte i odgovorite

Elektronika ne trpi udarce pa ako se negdje neki kontakt odvoji stvar vise ne radi. Meni je na Traubeku crkao mikroprekidač na potenciometru gasa I stvar vise ne vozi, Marin I ja smo se potrudili pronači gdje je stvar jer se zapi ponašao normalno, akumulatori imaju struje, motor na direktni napon vrti ali stvar ne vozi. Zapi ima sekvencu kod vožnje da se moraju dvije žicice kod paljenja biti odvojene a kada se želi voziti moraju se spojiti. Tome je služio taj mikroprekidač koji je izvana izgledao ok ali su u njemu kontakti crkli. No to je uspješno nađeno I riješeno.
[Vrh]
creatin

PostPostano: 25.10.2016. uto. 15:56    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pitanje kako ce osiguravajuce kuce tolerirati stetu na elektronici usred recimo udarca s bocne strane u blatobran gdje je samo lim stradao
[Vrh]
Willys

PostPostano: 25.10.2016. uto. 16:21    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja sam u svoj Ford ugradio JLD 404 intelegent Ah meter i radi savršeno. Podesiš ga da isključuje punjač na željenom naponu i to je to. Baterijama napravi "botom balance" i puni ih do max 3,5V x broj čelija i ne treba ti nikakav BMS i nikada ti se neće razbalansirati. Danas sam provjerio svoje Winstonice nakon 10000km i sve su bile na 3,30V tako da je to za mene savršeno.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Cose

PostPostano: 25.10.2016. uto. 19:03    Naslov: Citirajte i odgovorite

Roman je napisao/la:
Postoji I ideja da iskoristim hladnjak u kabini koji je služio za grijanje kabine dok nije izvađen webasto. Ne znam da li taj hladnjak još uvijek postoji budući da je umjesto webasta stavljen električni grijač.

Oni koji nemaju Webasto ga montiraju, a Roman ga ima i izvadi van.

Zasto, o zasto, crni sine Romane?
[Vrh]
OldDog

PostPostano: 25.10.2016. uto. 20:52    Naslov: Citirajte i odgovorite

Willys je napisao/la:
Ja sam u svoj Ford ugradio JLD 404 intelegent Ah meter i radi savršeno. Podesiš ga da isključuje punjač na željenom naponu i to je to. Baterijama napravi "botom balance" i puni ih do max 3,5V x broj čelija i ne treba ti nikakav BMS i nikada ti se neće razbalansirati. Danas sam provjerio svoje Winstonice nakon 10000km i sve su bile na 3,30V tako da je to za mene savršeno.

Mjerenje napona na 3,3V nije dokaz da su baterije izbalansirane, jer je tu karakteristika jako položena,
pa za isti napon može biti velika razlika u kapacitetu.
Zbog toga se balansiranje radi pri maximalnom naponu , gdje je karakteristika strma,
pa jednaki naponi znače isti ili vrlo približnu napunjenost pojedinih članaka.
Bilo bi preporučljivo da izvršiš mjerenje pri naponu 3,5V ili većem, da se uvjeriš da su izbalansirane.
[Vrh]
lisicakm

PostPostano: 25.10.2016. uto. 21:25    Naslov: Citirajte i odgovorite

Iznad 3.5V sigurno nisu. Nisu ni kad su na BMS-u (Uvijek razlika od nekoliko minuta) al to su već jako male struje punjenja kad su već više od 99% pune. 32 S se može bez problema punit do 112V bez da napon počne bježat. Prošao sam nekoliko tkm prije nego što sam ugradio BMS. Imao sam CA pa sam znao točno koliko sam potrošio i toliko vremena sam stavio punit na tajmer. Kad sam punio do tog napona uvijek sam mjerio ćelije i čekao kad jedna počinje bježat pa bi prekinuo punjenje. Kad sam stavio BMS sve su bile manje više izbalansirane (unutar nekoliko minuta).
Sada pitanje dal treba il netreba bms.... Kad ga imaš , bolje su baterije pod kontrolom , vidiš kad počne bledat pa znaš da je sve ok. Al može krepat pa napravit više štete nego koristi ako ne primjetiš... za baterije manje vjerojatno da će krepat ako se pazi na njih..
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Samogradnja električnih automobila
Vremenska zona: GMT + 02:00.
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeća
Stranica 6 / 7.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.