<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Specialized Levo Turbo
Idite na 1, 2  Sljedeća

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Električni bicikli
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Apex

PostPostano: 20.1.2016. sri. 14:25    Naslov: Specialized Levo Turbo Citirajte i odgovorite

Danas me inspirirala na drugoj temi rečenica o cijeni električnih bicikala pa evo još jedan skup i zanimljiv bajk. Nisam još vidio da je bilo riječi o njemu pa evo.
Dakle, vrhunski brand lošeg imena, Specialized, je za razliku od konkurencije napravio bicikl iz nule, a nije kupio gotovu ramu od kineza i zabio gore Bosch kao i svi drugi i obljepio svojim naljepnicama, nego su si ljudi tamo ipak dali truda da opravdaju poveću svotu koju traže za bicikl (a koja i nije mnogo veća od cijena vrhunskih DH bajkova).
Hard tail košta oko 6000 dolara, a fullyji idu sve do 15. Nije jeftino, ali to je mislim jedini bicikl koji je stvarno upotrebljiv na terenu i ima rješenja, koja su vrlo logična, a nitko ih se nije sjetio ranije implementirati, jer kao da svi samo kopiraju jedni druge i natječu se u nekim nebitnim stvarima - ko političari.
Zanimljivo je i to što se na prvi pogled stvarno teško može iz neke udaljenosti vidjeti razlika između običnog Leva i električnog. Možda sam malo pretjerao sa oduševljenjem, ali mogao bi ovo biti jedan od kamena temeljaca za buduće smislene konstrukcije električnih brdskih bicikala. Da, a rama čak nije ni karbonska, što je po mom mišljenju plus. Naravno ima i pravu telemetriju, detalje o vožnji i ostale softwareske budalaštine, a izbor dimenzija kotača i guma bi mogao postati generalno prihvaćen kod sličnih bicikala. Težina - 20 kg, dropper seat, skriveni alati po rami, baterija u rami, 1x11 brzine, Pike... respekt Još da su stavili i Di2, koji bi se lako napajao iz baterije...

http://ebike-mtb.com/en/first-ride-specialized-turbo-levo-fsr-expert-6fattie-2016-3/

[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
dc74

PostPostano: 21.1.2016. čet. 08:21    Naslov: Citirajte i odgovorite

Koliko ja vidim na slici je i pedala sakrivena smijeh1 smijeh1
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
munjeni

PostPostano: 21.1.2016. čet. 08:25    Naslov: Citirajte i odgovorite

To je 'problem' kod svih 'boljih' proizvođača bicikla.
Tvornički dobiješ bicikl bez pedala a na tebi je da odabereš kakve ćeš staviti.
[Vrh]
Apex

PostPostano: 21.1.2016. čet. 13:50    Naslov: Citirajte i odgovorite

Meni recimo ne bi nimalo smetalo da ga dobijem bez pedala. Pa možda i sjedala. Ako sam već deseticu iskeširao za njega... A i to ima smisla, jer kad netko kupuje takav "fine piece of engineering", logično je da će takve dijelove htjet kupit prema svojim željama. Iako je malo bez veze da je na fotki bez pedala, ali ako otvorite članak, vidjet ćete da na drugim fotkama ne fali baš ništa, ima čak i dodatnog blata Wink
[Vrh]
liquid23

PostPostano: 23.7.2017. ned. 14:06    Naslov: Re: Specialized Levo Turbo Citirajte i odgovorite

Ja sam na kraju, na jedvite jade zbog ogromne potražnje za svim jebenim modelima u razvijenom dijelu svijeta, uspio u ovoj našoj razvaljenoj prčvarnici od države nekako doć do hard tail verzije turbo comp 6 fattie verzije, i mogu reć da su hvalospjevi na mjestu.

Brose ubija bilo kakvu Yamahu, Bosch, Shimano ili Bafang svojim stealthom i stvar je doslovno nečujna. Za razliku od konkurencije, nema apsolutno nikakvog jebenog iritantnog zujanja dok motor radi, čak i u najjačem turbo modu vožnje. Apsolutno ništa. Doslovno se možete ekipi nečujno prišuljat, a onda samo projurit pored njih ostavljajući ih s wtf upitnicima iznad glave.

A, da stvar bude bolja, 99% njih ni ne zna o čemu se tu radi, jer bajk zbog svoje genijalne integracije baterije u okvir izgleda kao obični bajk, a ne kao prosječno električno ruglo na koje se, da budem potpuno iskren, ne bih ni popišao.

Briljantan je u svim segmentima, bilo kakve uzbrdice guta kao od šale, a nakon što se skine smiješna blokada, stvar i po cesti s par zaveslaja po pedalama u turbo modu potegne oko 45, što je jebeno impresivno ako se uzme u obzir kompletna glomaznost izvedbe. A meni je to i više nego dovoljno za te short bursteve po ravnici.

Štoviše, da regulativa kod nas nije toliko retajska, i da je kao u Americi bar nekih 20 milja ili 32-33 na sat, vjerojatno se ne bi ni trebalo zajebavat sa skidanjem blokade, jer tih 30-35 je ionako idealna prosječna brzina za ugodnu vožnju po ravnom.

Default pedale jesu teški shit, ali uskoro mi dolaze bolje, tako da to nije neki pretjerani minus.

A budući da im je nedavno najavljeni high end line up za 2018. prešao na karbon, plus jači motor za nekih 15% i ipak nešto tanje gume, svi oni koji imaju viška love, a razmišljaju o nečem ovakvom - nek ne razmišljaju dalje. Meni je ova stvar toliko jebena, da ću iduće godine, makar pišao i krv, skupit još tih 6-8 somova eura i nabavit si i FSR expert verziju.

[Vrh]
BB

PostPostano: 23.7.2017. ned. 14:24    Naslov: Citirajte i odgovorite

čestitke za bicikl palac

ali zar si baš morao toliko štediti na foto aparatu ? Very Happy
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 23.7.2017. ned. 15:08    Naslov: Citirajte i odgovorite

Liquid, koliko Wh ima ta tvoja baterija?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
creatin

PostPostano: 23.7.2017. ned. 18:08    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kad vlado izbaci motor u nabi onda cemo usporedjivati Smile
[Vrh]
liquid23

PostPostano: 23.7.2017. ned. 18:14    Naslov: Citirajte i odgovorite

BB je napisao/la:
čestitke za bicikl palac

ali zar si baš morao toliko štediti na foto aparatu ? Very Happy

Iako me mobiteli ni najmanje ne zanimaju, jer mi sve ove nove cigle izgledaju totalno gay, to je slikano samsung galaxy j3 verzijom, tako da mob sam po sebi nije baš smeće.

Ne znam zašto je ispalo mutnjikavo, al ova će valjda bit bolja.

Što se same estetike tiče, kao što se vidi iz priloženog, Specializedu nitko po elegantnosti izvedbe nije prismrdio ni blizu, osim možda Moustacha s novim Samedijem, ili eventualno Scotta s novim E-sparkom, ali meni osobno i dalje Levo izgleda bar za dva koplja bolje.

Mission Control app je genijalna stvar, i već s 30% asistencije motora u prvom eco modu dobiva se dovoljno snage za lagano penjanje uz bilo kakvo brdo, a s 50% u trail modu sve to postaje fuckin joke. S 100% turbo moda, i svim ostalim parametrima vezanim uz akcelaraciju podešenim na race postavke, nitko vam u bilo kakvom usponu ne može doslovno ništa. Motor genijalno raspoznaje terensku elevaciju, i čak i prije tuninga nikad nije prestao dozirat snagu sve dok se ne popnete na vrh brda, ma koliko ono bilo, tako da se ne morate bojat da ćete na bilo kakvom usponu odjednom izvisit.

Debele gume odlično drže sve vrste podloga i čovjek ima dojam da, bez obzira na to što izvodio prilikom vožnje, s toga može past jedino ako se u njega zabije tegljač s prikolicom.

Uglavnom, napravio sam u par dana na njemu skoro 200 km po svim vrstama terena, osim po blatu, i ako bih baš htio cjepidlačit, kao jedinu manu ovoj prekrasnoj divoti mogao bih navest pretužnu činjenicu da mi ni na koji način ne može rodit djecu. Very Happy
[Vrh]
liquid23

PostPostano: 23.7.2017. ned. 18:15    Naslov: Citirajte i odgovorite

ogi je napisao/la:
Liquid, koliko Wh ima ta tvoja baterija?

Baterija je njihova custom 460 wh-a, a na full suspensionima je 504 wh-a. Naravno, zavisno od opterećenja motora i načina vožnje, moze trajat između 50-110 kilometara.

Sve u svemu, zadovoljan sam. Dok ta ode u tri krasne za neke dvije-tri godine, past će im cijene i prilično sam siguran da će se nove dat nabavit već za prihvatljivijih 400-500 eura, umjesto dosadašnjih 800-900.
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 23.7.2017. ned. 21:13    Naslov: Citirajte i odgovorite

liquid23 je napisao/la:
460 wh-a, a na full suspensionima je 504 wh-a.

Odlično za gotovo nevidljivu bateriju palac
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
BB

PostPostano: 27.7.2017. čet. 16:10    Naslov: Citirajte i odgovorite

I koliko te koštalo sve zadovoljstvo?
[Vrh]
liquid23

PostPostano: 28.7.2017. pet. 01:23    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nešto manje od 4000 eura.

A budući da sam isprobao nedavno i Gianta s Yamahom i Cubea s Boschom, mogu reć da je Brose puno rafiniraniji i bolji za klasične bicikliste. Em je to jedini motor na tržištu koji je stvarno skroz nečujan, em je filing, kad se parametri pravilno podese, gotovo indentičan vožnji pravog brdskog bicikla, jer sam motor ovisi direketno o inputu pedala. I to opet jedino Brose nudi.

Recimo, ako zadržavate konstantni ritam pedaliranja, motor će to prepoznat i dodavat vam snage točno toliko koliko idete. Pedalirat ćete jednako kao na običnom biciklu, samo ćete ić duplo brže Neće bit onih čudnih boostova, pa gašenja, pa opet boostova nakon par zeveslaja po pedalama kao kod konkurencije. Samo čista i neprekidna asistencija. Ako ubrzate – opet se u sekundi filigranski precizno prilagodi ritmu pedaliranja.

Naravno, ako nafrljite sve asistencije i akceleraciju na 100%, onda to više nema veze s biciklom i leti kako i gdje hoćete. Taman da konstantno idete uzbrdo 10 kilometara (to je najviše što sam probao, a po američkim forumima čitao sam da je ekipa išla i troduplo više), izvuć će vas s 15-20 na sat kao od šale.

I što se tiče samog ubrzanja na ravnom, iako bicikl uopće nije za to, i tu se Specialized fino popišao po konkurenciji, jer takvu glomaznu mrcinu natjerat da opali 45 s jedno 6-7 zaveslaja po pedalama, jebeno je impresivno.

Istestirao sam ga pošteno, i ispada da po ravnom s ponekom uzbrdicom već u eco modu s 30% snage motora i prosječnom brzinom pedaliranja od oko 30 km/h, troši samo 1-1.2% baterije po kilometru. A i tih defaultnih 30% motora čini mi se debelo previše, jer je to još uvijek prelagano.

Prema tome, po bilo kakvom gradu to stvarno bez ikakvog problema može s jednim punjenjem prevalit preko 100 km, a da se asistencija motora smanji na prihvatljivijih 15-20%, išlo bi to sigurno i preko 120-130 km.

Meni osobno je i super što nema nikakve defualtne elektronike na volanu. Mislim, kog će vam vraga i Bosch intuvia i Nyon, kad to sve ode kvragu nakon što krenete prčkat po deregulaciji brzinskog ograničenja!? A bez skidanja toga svaki ovakav bicikl ionako je gotovo beskorisni drek.

Ovako je bolje – kupiš bilo kakav malo bolji bežični brzinomjer s hrpom funkcija, nakeljiš gore i imaš apsolutno sve podatke koji će ti ikad trebat.

Uglavnom, sve što su i neki „stručni“ eksperti kod testiranja naveli kao mane, meni su ispale prednosti, a da imam vremena koliko hoću, uopće ne bih ni silazio s njega po cijele dane. Very Happy
[Vrh]
dakic.dubravko

PostPostano: 28.7.2017. pet. 06:39    Naslov: Citirajte i odgovorite

lijepo opisano palac
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
BB

PostPostano: 28.7.2017. pet. 13:51    Naslov: Citirajte i odgovorite

Dobar opis, bicikl treba da bude bicikl a ne mobilni telefon...
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Električni bicikli
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2  Sljedeća
Stranica 1 / 2.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.