<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Proračun Pogona
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Samogradnja električnih automobila
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
riba

PostPostano: 6.8.2015. čet. 18:21    Naslov: Citirajte i odgovorite

Uskoro takvih motora bude na bacanje pa će biti veselih prerada za male pare palac
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
max

PostPostano: 6.8.2015. čet. 21:11    Naslov: Citirajte i odgovorite

I kaj je zaključak: treba ili ne treba getriba za 80kW e-motor za običnog smrtnika ?? Malo sam pratio forume o istoj temi ali za formulu E i oni furaju 5-stupanjsku getribu zašto ? kad mogu bez, ali ne, oni vole getribu. iako su ograničeni masom ipak vole getribe Smile Ima naznaka da je ukinu Rolling Eyes
Neki bolidi imaju samo 2 brzine Smile
[Vrh]
riba

PostPostano: 6.8.2015. čet. 21:45    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ukidat će sljedeće godine nakon što timovi dobiju dozvolu da sami razvijaju svoje sustave. Ove godine su svi bili obavezni koristiti isti sustav. Pretpostavka je da imaju brzine čisto radi nekog dojma, da ljudima bude bliže, i da bude možda manje dosadno.
Ako imaš 80 kw i auto ne teži od 1.5t, ne treba ti getriba, ali naravno moraš imati odgovarajuću momentnu karakteristiku, kao što sam već napisao, serijski dc motori, i motori koji imaju izražen efekt slabljenja polja (pmac tj blac, ACi, čak možda i nezavisni dc ali za njih nema baš kontrolera). Uz još veću snagu bi se moglo proći sa motorima koji imaju linearnu momentnu karakteristiku, ili ako ti ne treba velik moment na niskim okretajima (ravniji kraj, itd.) No zauzvrat dobiješ nešto više momenta na sredini i kraju okretaja.
[Vrh]
arteho

PostPostano: 6.8.2015. čet. 22:31    Naslov: Citirajte i odgovorite

riba je napisao/la:
Čekaj malo, jel pričamo o tesli ili leafu?

Dakle ovo je dyno od leafa:

http://www.mynissanleaf.com/viewtopic.php?t=5323

I šta ćeš mi sada reći, da me oči varaju? Ili ćeš priznati da leaf (a ni tesla po tom pitanju) ne bi profitirali s getribom?

Koliko mogu da primetim govorite o razlicitim stvarima. Kao vozac sa preko 25Mm elektricnog iskustva u brdskoj gradskoj voznji, za mene je interesantan samo ovaj deo od 0 do 30MPH, tj 50km/h, a tu snaga apsolutno nije konstantna.Najvise energije iz baterija potrosim pri ubrzavanju od 0 do 40 ili 50 km/h( ukoliko ima prostora za postizanje tolikih brzina ), i tu je upotreba menjaca apsolutno opravdana.
Ukoliko mi treba auto za voznju autoputem, za brzine 100-120km/h, bez zaustavljanja i kretanja svakih par stotina metara, onda naravno menjac samo unosi gubitke.
Svako treba da pozicionira sebe izmedju ove dve krajnosti, pa neka sam izabere sta mu odgovara.
[Vrh]
riba

PostPostano: 6.8.2015. čet. 22:59    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nije konstantna, ali je dovoljno velika (popraćena odgovarajućim velikim momentom), pošto su dominantni aerodinamični gubici manji na tim brzinama, sasvim je dovoljna.
[Vrh]
max

PostPostano: 7.8.2015. pet. 07:44    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zašto umjesto klasične getribe ne upotrebe chorus BLDC motore ?
[Vrh]
riba

PostPostano: 7.8.2015. pet. 20:53    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kakvi su ti? google ne daje ništa.
[Vrh]
mester

PostPostano: 8.8.2015. sub. 04:10    Naslov: Citirajte i odgovorite

riba je napisao/la:
Kakvi su ti?h google ne daje ništa.

http://www.chorusmotors.com/demo/index.demo.html
[Vrh]
max

PostPostano: 8.8.2015. sub. 06:02    Naslov: Citirajte i odgovorite

http://www.e-vozila.com/forum/viewtopic.php?t=1075&postdays=0&postorder=asc&start=0

https://en.wikipedia.org/wiki/Borealis_Exploration
http://www.choruscars.com/

Zadnja promjena: max; 8.8.2015. sub. 06:18; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
zega

PostPostano: 8.8.2015. sub. 06:18    Naslov: Citirajte i odgovorite

DA povlaci se po forumu od 2008
http://www.e-vozila.com/forum/viewtopic.php?p=19894&highlight=chorus#19894
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice MSNM
riba

PostPostano: 8.8.2015. sub. 14:22    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ništa od toga, cijela premisa ne vrijedi za današnje pojmove inverteri (kontroleri) mogu dati motoru puni potencijal, čak ga i spaliti ako žele.
[Vrh]
max

PostPostano: 8.8.2015. sub. 22:54    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nije poanta u kontroleru već u motoru. Šteta što nema takvog hub motora za e-biciklu, bio bi idealan Wink Kao što sam pisao tek 8kW hub motor može nešto na uzbrdicama sa malim brzinama dočim klasični hub e-motor 1kW je neupotrebljiv Wink iako teorija veli 400W dovoljno, ali džabe.
[Vrh]
riba

PostPostano: 8.8.2015. sub. 23:19    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja sam 2kw mid motorom i mopedom od 70 kg idem na apsolutno bilo koju uzbrdicu koja postoji, eto, sasvim solidno. I to čak sa dvije osobe, iako sporije naravno, ali ide.
[Vrh]
max

PostPostano: 9.8.2015. ned. 05:54    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nemoj ti meni mid motor, ima li regen ? naravno da nema. I ja sa nultom brzinom na biciklu i 150W (koju moje noge mogu isporučiti) vozim na 16% uzbrdicu (4 km/h), ali zato ni sa jednim hub motorom komercijalno dostupnim (do 1kW) neće ići. A samo trebam hub e-motor sa 2-3 rpm/V. (Crytalyte ima sa 6.5 rpm/V ostali blizu 10rpm/V i max. napon 72V tj nekih 470 rpm iliti 60km/h 26" kotač, ma da, baš će se voziti biciklom 60km/h za to postoje e-motocikli, a ne e-bicikli, bitno da se razbacuju snagom preko 2kW). A da imam chorus sa 2, 3 i 6 rpm/V (iako ima 6 i više brzina) 500W e-motor ja presretan.
[Vrh]
riba

PostPostano: 9.8.2015. ned. 07:33    Naslov: Citirajte i odgovorite

Naravno da imam regen lol šta ti je Very Happy Govorim ti da je riječ o mopedu, nema pedala. Regen mi za biti i do 20%.

Šta će ti motor s tako malim rpm/V? To ti nema smisla. Treba ti motor koji nije hub, to ti je jedino rješenje, osim ogromnog huna naravno, već sam ti objašnjavao zašto. Sigurno misliš da si rješio problem tako da imaš hub koji ima jako malo rpm/v, i time veći moment a manju brzinu, ali nisi vjeruj mi, jer ti je efikasnost i dalje kakva je te će se jednako grijati, jer je to ista mašina na kraju. Nemoj misliti da je s mid motorom nemoguće imati regen, moguće je itekako, samo se odričeš toga da nemaš otpora pri pedaliranju, kojeg ionako imaš s hubom.

I još jedna stvar, ako mi ne vjeruješ i baš želiš probati, možeš uzeti bilo koji hub motor od 500w i dati ga premotati na 2 ili 3 rpm/v, znam jednu firmu koja je jako dobra u tome.
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Samogradnja električnih automobila
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
Stranica 3 / 5.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.