<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

 
 FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Stranka reformista

 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Povezivanje
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
debeli



Pridružen/a: 30. 03. 2006.
Postovi: 3170
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 20.2.2015. pet. 13:23    Naslov: Stranka reformista Citirajte i odgovorite

REFORMIST Petar Baranović predstavio je u petak novinarima prijedlog Zakona o građanskoj energiji iz sunčanih energana, koji bi omogućio građanima uključivanje u proizvodnju električne energije za osobne potrebe, pozivajući sve političke opcije u Saboru da se pridruže reformistima kao supredlagači tog zakona.

"Ovaj zakon hrvatskim građanima daje mogućnost da se uključe u proizvodnju električne energije i to na taj način da mogu proizvoditi za osobne potrebe onu snagu električne energije kolika je ugovorena snaga priključka njihovog domaćinstva, odnosno njih kao potrošača na električnu mrežu", rekao je Baranović na konferenciji za novinare u Saboru.

Kategorija potrošač-proizvođač

Istaknuo je kako bi se ovim zakonom po prvi put u Hrvatskoj pojavila kategorija potrošač-proizvođač. Sve ekonomske analize već sada, tvrdi, pokazuju višestruku isplativost takvog ulaganja za građane u predviđenom razdoblju eksploatacije od minimalno 20 godina.

Zakon je, ističe, u cijelosti usklađen s nacionalnom i europskom legislativom. "Osim samih socijalnih učinaka na građane i njihove obitelji, zakon doprinosi i zapošljavanju", tvrdi Baranović. Dodaje kako bi se, prema grubim procjenama, u narednih nekoliko godina moglo u području proizvodnje opreme, montiranja i održavanja zaposliti oko 1.500 radnika.

Ciljevi koje ovaj zakon pruža na korist su svim hrvatskim građanima te pozivamo sve političke opcije da postignu konsenzus i da se priključe kao supredlagatelji ovog zakonskog prijedloga u Hrvatskom saboru, poručuju reformisti.

Realizacija ciljeva EK

"Naziv zakona možda je čudan, ali suština mu je primjenjiva i od velike je koristi za hrvatske građane te za ostvarenje ciljeva koje si je Hrvatska zadala u okviru akcijskog plana koji je 2013. donijela vlada", pojasnio je Baranović.

Hrvatska je, podsjeća, prihvatila obvezu prema Europskoj komisiji da do 2020. ostvari planirani udio proizvodnje energije iz obnovljivih izvora. Ovaj zakon svojim sadržajem dodatno i potpuno osigurava realizaciju zadanih ciljeva iz Strategije, ustvrdio je.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Pero



Pridružen/a: 29. 02. 2008.
Postovi: 4353
Lokacija: Rijeka

PostPostano: 20.2.2015. pet. 13:44    Naslov: Citirajte i odgovorite

A ča misliš, kako će onda uvećati cijenu kupljene energije za 25% te 25% zaračunati prilikom predaje energije u sustav?

Uz ovakav sistem to nema šanse, barem dok ti država ne naplati dva puta po 25% PDVa na energiju koju proizvedeš za svoje potrebe...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
debeli



Pridružen/a: 30. 03. 2006.
Postovi: 3170
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 20.2.2015. pet. 13:47    Naslov: Citirajte i odgovorite

meni je dovoljno veliko čudo da netko od političara opče razmišlja o toj temi
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
zega



Pridružen/a: 01. 08. 2005.
Postovi: 5738
Lokacija: USA

PostPostano: 10.3.2015. uto. 04:50    Naslov: Citirajte i odgovorite

Sve je moguce;
http://www.index.hr/vijesti/clanak/zasto-je-ivan-kovacic-do-nogu-potukao-hdz-srezao-je-dug-prodao-sluzbeni-auto-nagradio-studente/806143.aspx

http://www.index.hr/vijesti/clanak/puljak-zahvaljujuci-kovacicu-uskoro-ce-cijela-hrvatska-vidjeti-da-je-moguca-drugacija-politika/806245.aspx

Sto reci ide ako se ljudima pokaze i dokaze, prvo lokalno!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice MSNM
inch



Pridružen/a: 06. 02. 2007.
Postovi: 2688

PostPostano: 10.3.2015. uto. 18:24    Naslov: Citirajte i odgovorite

a oni kao politička opcija su za totalnu rasprodaju svega (privatizacija države), i elektra bi onda bila opcija prodaje..vjerojatno uz ceste je to čak i racionalno rješenje..nužnost.
od kud državi lova (trenutna politika štednje i socijale, hladnog pogona, zaduživanja vani) za elektroprivredu i potrebita ulaganja u mrežu i td.

nas su kao trebale javne firme vući iz recesije, trebale, to je takva makro politika koja ako se provede i ima smisla, e ali one dvije vlade prije i ova sad, ni mrdnuli u reindustijalizaciju (samo treba treba treba, možemo drugovi i znamo, samo trebamo Very Happy e a nećemo) ...ti ako u hr. hoćeš nešto raditi trebaš ići na izvoz, malo smo tržište to je relanost (lakše je raditi u velikim razvijenim državama), a da bi izašao van trebaš imati i kapital i ljude i sve.
eto zato kod nas sve stoji, doduše neki su se snašli ,rade i zarađuju, neki čak i izvoze.. ali nas zanimaju veliki brojevi koji i čine gospodarstvo i rast...to se zove klima, e to nemamo i šta ti vrijede obnovljivi energetski resursi kad država nema startešku viziju..(energetika će završiti kao i poljoprivreda, ništa na sitno..e a tako onda nemaš zaposlenost)
a što je država ? e to su one filozofske teme koje oni u otvorenom piče svaki tjedan i ni mrdnu u praksi.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Povezivanje
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
HR (Cro) by Ančica Sečan
home