<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Prerada auta na struju - kako poceti?
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Samogradnja električnih automobila
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Cose

PostPostano: 20.9.2013. pet. 12:53    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nacelno je racunica tu negdje - Rade na 96V sa 300A daje dovoljno snage i okretnoga da karakteristike auta budu usporedive sa originalnim, ako ne i bolje.

Nista ne fali 120km/h osim:

- jako dobro sam odvagnuo svrhu i namjenu e-auta koji radim - za ono sto mi treba, 120km/h je definitivno "pisanje u dalj" stavka a ne nesto mi stvarno treba

- po gradu mi je za pracenje prometa po svim cestama realno dovoljna brzina od 80-90km/h (tj. cak i to previse s obzirom na ogranicenja ostatak prometa)

- zbog potrosnje mi ionako ne pada na pamet voziti tako brzo

- kad bi se vozio tako brzo onda bi i baterije trebale biti odgovarajuceg kapaciteta - sto opet za sobom povlaci cijenu i masu

Cak i da stanujes u Karlovcu i putujes svaki dan u Zagreb na posao - upitno je da li je tih 7 minuta koliko bi brze stigao (44km = 29min @90km/h, 22min @120km/h) vrijedno 50% veceg kapaciteta baterija.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
tossa

PostPostano: 20.9.2013. pet. 13:28    Naslov: Citirajte i odgovorite

hajde ti prijatelju složi nešto za te novce koje imaš....kupi AC komponente i baterije koje misliš da će ti biti dostatne.. za novce koje imaš pa provijeri u praxi. puno ćeš pomoći budućim učesnicima u preradi EV.... ako nebudeš zadovoljan ostaviš auto ljepšoj polovici a ti onda sebi poduplaj karakteristike komponenti pa napravi što ti srce želi... vidi u EV galeriji razne modele tamo ti piše sve o modelima i komponentama koje su ugrađene o max-brzini i radijusu. sve to kopiraj ... stavi izračun na papir... i to je to.... skace od srece
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku AIM
tossa

PostPostano: 20.9.2013. pet. 13:34    Naslov: Citirajte i odgovorite

mislim da je jedan opel GT prerađen za 15000$ uključeno i restauracija i kupovina GT opela dvosjed... 130km/h max 120ah-litij domet 90km(naravno ne s 120 km/h)
[Vrh]
Zupi

PostPostano: 20.9.2013. pet. 14:37    Naslov: Citirajte i odgovorite

slazem tossa, slazem... ali prvo na papiru. nisam lud prvo ici kupovati a onda provjeravati da li to radi Smile
jel imas neki link za taj opel GT ili bar koji motor i kontroler su koristeni?

cose, sve to stoji sto kazes. recimo da postoje odredjeni razlozi za taj zahtjev i gotovo (evo za znatizeljne: u zavadi sam sa susjedom lovcem. ima snajper i pregled na ravnu dionicu ceste duzine 2-3 km kojom prolazim par puta tjedno. svaki put kad me vidi uzima pusku i pokusava me pogoditi. da priremi pusku treba mu oko 2 min, a ja tu dionicu ceste pri brzini 120 km/h prodjem za 2 min. eto, eod) plazi jezik
[Vrh]
tossa

PostPostano: 20.9.2013. pet. 14:48    Naslov: Citirajte i odgovorite

http://www.evalbum.com/ mozes traziti po modelima ili po komponentana koje su ugrađene ima ih od amerike do australije i naravno EU
[Vrh]
Cose

PostPostano: 20.9.2013. pet. 15:07    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zupi je napisao/la:
cose, sve to stoji sto kazes. recimo da postoje odredjeni razlozi za taj zahtjev i gotovo (evo za znatizeljne: u zavadi sam sa susjedom lovcem. ima snajper i pregled na ravnu dionicu ceste duzine 2-3 km kojom prolazim par puta tjedno. svaki put kad me vidi uzima pusku i pokusava me pogoditi. da priremi pusku treba mu oko 2 min, a ja tu dionicu ceste pri brzini 120 km/h prodjem za 2 min. eto, eod) plazi jezik

Znaci nepromisljena oklada u birtiji, Ok - i to je razlog... smijeh1
[Vrh]
MP

PostPostano: 20.9.2013. pet. 16:51    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ak zna snajper 120 km/h mu niš ne znaći.
Odi na lakši auto Golf I i sl.
[Vrh]
Zupi

PostPostano: 21.9.2013. sub. 23:18    Naslov: Citirajte i odgovorite

MP, ne citas s razumijevanjem: ta brzina je da bi se za 2 min maknuo s cistine, jer mu toliko vremena treba da pripremi snajper.
A pitanje auta je vec rijeseno.
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Samogradnja električnih automobila
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4
Stranica 4 / 4.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.