<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Električni Tico
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4 ... 34, 35, 36  Sljedeća

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Električna vozila s tablicama
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Matko Skutari

PostPostano: 19.9.2013. čet. 10:06    Naslov: Citirajte i odgovorite

riba je napisao/la:
Golden motors ima svoj forum, pitajte tamo, ili šaljite mail direktno.

Mail sam poslao, nula bodova,a što se tiče foruma: http://goldenmotor.com/SMF/index.php
"Sorry Guest, you are banned from using this forum!
This ban is not set to expire."

grrga je napisao/la:
Nije baš jako teško otkriti masu i +5V Rolling Eyes . Njih se ne smije zamjeniti ali ih je najlakše locirati. Za tx i rx je svejedno ako se zamjene, može radilti ili ne a ništa loše se ne može desiti. Ako se slučajno 5V spoji na rx ili tx također ne bi trebalo biti ništa - ttl nivoi su i tako 0V i 5V.
Dakle instrument u ruke i za 5 min prepraviti kabel.

Nabrajah samo, 5V i masu imamo od gasa, ali rx i tx ne znam kako otkriti instrumentom?

Jedino ako misliš pikati uzastopno i pogađati, pa kad komp prepozna prepozna, ali
1. Strah me da nešto ne rikne, taj kineski kontroler stvarno nema nikakvih zaštita, i moguće da bi i 5V na krivom pinu moglo napraviti sranje. ( Ili sam u krivu? )
2. Taj jack je krvavo loše napravljen, prvi put kad smo ga dobili nije radio jer mu jedan pin nije bio dovoljno izvučen, pa smo ga otvarali, malo pomakli, vratili nazad, i još tri su pobjegla gore kada se uštekavao, tako da kvaliteta toga potiče na samoubojstvo, tako da bi i nalaženje te kombinacije potrajalo puno, puno više od sat vremena... Sad
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
eltico

PostPostano: 22.9.2013. ned. 21:09    Naslov: Citirajte i odgovorite

Izgled 5kW goldena iznutra

"zaljepljeni" su rotor i stator ali mislim da se vidi šta je šta.
Kad je u kučištu ležaji ih drže na točnom razmaku.

Stražnji ležaj je aksialno-radijalni

E pa on je izgleda krivac jer je bio pogrešno okrenut, te je u radu skliznuo iz košuljice pri čemu su se postrugali rotor i stator.

I desilo se ovo:

Odljepili su se svi magneti i pukla su dva. Totalna šteta.

Kontaktirao sam uvoznika od kojeg smo kupili pa čemo, vjerujem, rješiti problem. Pretpostavka je da je greška u sklapanju motora.Sutra se trebamo čuti ponovo.
[Vrh]
riba

PostPostano: 22.9.2013. ned. 21:17    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nije dovoljno što sam bar 4 puta napisao da treba mijenjati ležajeve Very Happy

Puno hvala na slikama, jako su korisne!

Ja ne bih rekao da je bio krivo okrenut. Koliko sam ja vidio na svome, stražnji je radijalni, a prednji aksijalno radijalni, iako nisam 100% siguran.
[Vrh]
marko-sk

PostPostano: 22.9.2013. ned. 21:38    Naslov: Citirajte i odgovorite

jesu li to namoti skureni ili je to takav lak Shocked

koja je oznaka ležaja?
[Vrh]
Dr.Doktor

PostPostano: 22.9.2013. ned. 23:54    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pozdrav

-Kod mene isto nešto struže ... sada je već jače , ali više se neću voziti nakon ovoga Shocked

-Izgleda da je taj motor loš i to u svemu .... a zapravo je šteta , jer da je
malo bolja mehanička izvedba (ležaji , masivnije-čvršće kućište i deblja žica ) bio bi najbolji izbor za ove male aute ....

-Moram priznati da se kod mene ti zvukovi čuju od početka , a napravio sam
oko 1400 km
.... jedino na Ticu nemam kuplung , pa ga nisam opterećivao u tom smjeru ...

-Ako bi ponovo stavili isti motor , trebalo bi razmisliti o lageru između "među-ploče" i držača zupčanika .... jer i to ALU kućište mi je nakon svega
sumnjivo ....

-Ne znam , ima li u Akordu još motora ???
[Vrh]
eltico

PostPostano: 23.9.2013. pon. 08:28    Naslov: Citirajte i odgovorite

Sigurno stražnji ležaj dođe aksialno-radialni (tamo gdje je ventilator) i da kažemo pruža otpor magnetnoj sili. Samim time pruža otpor i stiskanju kvačila, a mi ga imamo ali ga ne koristimo jer me bilo strah dali motor uopće ima ležaj koji bi se borio protiv toga (zato što nismo znali konstrukciju dok ga nisu u servisu otvorili). Vjerovali smo da su magneti po obodu rotora.
Zapravo konstrukcija motora nije loša i uopće ne smatram da je to loš motor. Nemojmo optuživati unaprijed!!
Dr.Doktor ima vremena promjeniti ležaj. I paziti na smjer!!!!
Namotaji u našem slučaju nisu izgorjeli unatoč struganju nego su nagorjeli. Mislim da je kontroler reagirao.
Ležaj je NSK i nakon vračanja u košuljicu izgleda 100% OK!?? (Možda i nije tu "od rođenja")

Najveća je nezgoda što sam na kraju morao posuditi auto od sestre da bi uopće išao na posao, a stvar sa Ticom če biti samo još kvalitetnije rješena.
[Vrh]
eltico

PostPostano: 23.9.2013. pon. 08:28    Naslov: Citirajte i odgovorite

Sigurno stražnji ležaj dođe aksialno-radialni (tamo gdje je ventilator) i da kažemo pruža otpor magnetnoj sili. Samim time pruža otpor i stiskanju kvačila, a mi ga imamo ali ga ne koristimo jer me bilo strah dali motor uopće ima ležaj koji bi se borio protiv toga (zato što nismo znali konstrukciju dok ga nisu u servisu otvorili). Vjerovali smo da su magneti po obodu rotora.
Zapravo konstrukcija motora nije loša i uopće ne smatram da je to loš motor. Nemojmo optuživati unaprijed!!
Dr.Doktor ima vremena promjeniti ležaj. I paziti na smjer!!!!
Namotaji u našem slučaju nisu izgorjeli unatoč struganju nego su nagorjeli. Mislim da je kontroler reagirao.
Ležaj je NSK i nakon vračanja u košuljicu izgleda 100% OK!?? (Možda i nije tu "od rođenja")

Najveća je nezgoda što sam na kraju morao posuditi auto od sestre da bi uopće išao na posao, a stvar sa Ticom če biti samo još kvalitetnije rješena.
[Vrh]
riba

PostPostano: 23.9.2013. pon. 08:45    Naslov: Citirajte i odgovorite

Obavezno stavi nove ležaje, najkvalitetnije što nađeš, npr koyo, jer ovi koji su unutra nisu sigurno original, to su neka kineska smeća.
[Vrh]
mkarli17

PostPostano: 23.9.2013. pon. 13:23    Naslov: Citirajte i odgovorite

nisam zloban ali bilo je samo pitanje vremena kad če se ti mali goldeni počet raspadat mislim da nisu rađeni za ono kaj nama treba.
[Vrh]
Cose

PostPostano: 23.9.2013. pon. 14:41    Naslov: Citirajte i odgovorite

mkarli17 je napisao/la:
nisam zloban ali bilo je samo pitanje vremena kad če se ti mali goldeni počet raspadat mislim da nisu rađeni za ono kaj nama treba.

Znam da bi se jako nasekiro da sam ga uzeo kao motor za klimu i da mi onda krepa tek tako.
[Vrh]
eltico

PostPostano: 23.9.2013. pon. 15:19    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ali ja sam prilično tvrdoglav i insistirati ču na "malom Goldenu" pa čemo lijepo svi ovdje na forumu znati i steći iskustvo.
[Vrh]
Dr.Doktor

PostPostano: 23.9.2013. pon. 16:05    Naslov: Citirajte i odgovorite

... dan

-Golden se raspao i Dejanu iz Slovenije ( na Yubitu "Predelava 1-6") , ali nije
motor loš u nekom konstrukcijskom smislu , već u izvedbenom ...
-Kućište je od premekanog materijala , lageri su loši , žica je očito tanka za
naše ideje o max. struji kroz namotaje .... itd ...
-On mi je napisao da bi trebalo napraviti novo kućište (kao neki kavez od profila)
i odmah usput riješiti kanale za hlađenje (zračno , sa jakim ventilatorom-turbinom)

-Sve me strah kako će moj Golden izgledati kada ga otvorim ...
-Da je 30% veći i 50% teži .... za ovih 5-7 kW bio bi idealan .... ovako mi je nekako prenježan
Smile

-Naravno , i ovakav "nagoren" i bez pola magneta , još uvijek je ekonomičniji od Končara Very Happy
[Vrh]
MP

PostPostano: 23.9.2013. pon. 17:30    Naslov: Citirajte i odgovorite

Dr.Doktor je napisao/la:
...

-Sve me strah kako će moj Golden izgledati kada ga otvorim ...
-Da je 30% veći i 50% teži .... za ovih 5-7 kW bio bi idealan .... ovako mi je nekako prenježan
Smile
Very Happy

onda bi se taj motor već zval Končar smijeh2
njima treba efikasno hlađenje , I nikako na lamelu , zato mi je rješenje bez lamele ok .
[Vrh]
Gec

PostPostano: 23.9.2013. pon. 17:31    Naslov: Citirajte i odgovorite

Dr.Doktor je napisao/la:
...
-Naravno , i ovakav "nagoren" i bez pola magneta , još uvijek je ekonomičniji od Končara Very Happy
Doktore, propustio si zadnjeg Končara u Hrvata...eto prodao ga Mkarli smijeh1
Končara ganjaš na 30kW i kad ga rastaviš iznutra kao nov, a ovaj Golden ni deklariranu snagu ne izdrži, narastavljao sam se motora no ovakvo smeće još nisam vidio Rolling Eyes
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
mkarli17

PostPostano: 23.9.2013. pon. 20:00    Naslov: Citirajte i odgovorite

možda da probate sa goldenom 10kw pa kad se i taj raspadne kupičete od mene končara smijeh1 šalu na stranu, ima boljih motora od radeta ali za soma i pol kuna bolji motor nečete nači.neki dan mi je bio kupac za clia i oduševljen je kak taj motor ide a kretalo se u petoj brzini i maltretiralo končara koji je nakon toga bio mlačan jedino je kolektor bio nešto topliji što je normalno jer smo bili trojica po nekakvih 80kg plus 230kg olova.RADE JE ZAKON.
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Električna vozila s tablicama
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4 ... 34, 35, 36  Sljedeća
Stranica 3 / 36.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.