<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Još jedan ispočetka
Idite na Prethodna  1, 2, 3 ... , 41, 42, 43  Sljedeća

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Samogradnja električnih automobila
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
bmwcabrio

PostPostano: 7.11.2013. čet. 22:00    Naslov: Citirajte i odgovorite

maliodpalube je napisao/la:
Zex je napisao/la:
Nadam se da ovi koji izdaju ateste čitaju ovo Smile Možda ulete s kojim pametnim savjetom.

To im treba predložiti na tom prvom sastanku (Cose, pamti ili piši). Nek se logira netko od njih ili nek se logiraju kao CVH. To bi nam ovdje zlata vrijedilo.

samo to ne trlja oci
na cvh-u nema nikakvih problema ako je automobil korektno odrađen,sva priča u koju bi se ušlo može ih samo potaknuti da nam postave još više uvjeta koji će se sve teže ispunjavati a nas još više koštati.
Napravite solidan posao i problema apsolutno nema!
Sa CVH problema nema,ako postoji problem to je definitivno loše odrađen posao na autu.

Zadnja promjena: bmwcabrio; 7.11.2013. čet. 22:06; ukupno mijenjano 2 put/a.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
bmwcabrio

PostPostano: 7.11.2013. čet. 22:02    Naslov: Citirajte i odgovorite

mkarli17 je napisao/la:
Zex je napisao/la:
Nadam se da ovi koji izdaju ateste čitaju ovo Smile Možda ulete s kojim pametnim savjetom.

To im treba predložiti na tom prvom sastanku (Cose, pamti ili piši). Nek se logira netko od njih ili nek se logiraju kao CVH. To bi nam ovdje zlata vrijedilo.
ja se toplo nadam da ne čitaju(počet če izmišljat toplu vodu)osigurači koje pominjete nisu pogodni za istosmjernu struju.

samo da vide da radu sa 72v dižemo na 96v dovoljno je da te ruše i to ono ,bez da okom trepnu.
Njemac koji je dostavio baterije za Omegu prije par dana nam je malo objasnio što sve traže u njemačkoj za atest i koliko to košta Shocked
ovo kod nas je kamilica Very Happy
Prema tome ,primiti se posla a ne problema gdje ih nema.
[Vrh]
tossa

PostPostano: 7.11.2013. čet. 23:05    Naslov: Citirajte i odgovorite

još jedan dobar podatak...na atest se ide s 72V a kasnije dodati na 96V,,, lijepo je i to znati.... palac ako ima još nesto za atest,,,, napiši
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku AIM
svirko

PostPostano: 7.11.2013. čet. 23:50    Naslov: Citirajte i odgovorite

To nije nikakav novi podatak, spominjano je više puta do sada, a i osnovna logika nalaže da se ide sa nazivnim vrijednostima na atest (podizanje napona svak radi na svoju odgovornost...).
Ne treba filozofirati, i komplicirati radi nekih ušteda i treba poštovati pravila svačije struke.
Sada malo nevezano na temu, ali podsjetiše me ovi osigurači što su se spominjali, u mom kraju na pijaci cigo prodavao automatske osigurače, kupac bi rekao od koliko mu ampera treba, nakon toga bi prodavač na osigurač lijepio naljepnicu sa traženom vrijednosti....

Evo još malo meni zanimljiih stvari za one kojima se ˝ne gadi¨ otići i pogledati link:
http://imageshack.com/user/teolarajan
Uskoro više
[Vrh]
Zex
Gost

PostPostano: 8.11.2013. pet. 05:19    Naslov: Citirajte i odgovorite

mkarli17 je napisao/la:
Zex je napisao/la:

ja se toplo nadam da ne čitaju(počet če izmišljat toplu vodu)osigurači koje pominjete nisu pogodni za istosmjernu struju.

Upravo na to sam mislio. Zamisli da maliodpalube napravi to kako je zamislio, ode na atest i ovi to kojim slučajem primjete kako će tretirati sve koji nakon toga dođu kod njih?
Ili će atest biti rađen u Sisku (ovo je interno, ne obazirite se...)?
[Vrh]
maliodpalube

PostPostano: 8.11.2013. pet. 07:10    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ajme, gdje su odjednom nestali svi oni pape veći od pape:
http://e-vozila.com/forum/viewtopic.php?t=4753&start=75

@bmw
Kakve si ti pretvarače stavio u renolića i kadetta? Jesu li galvanski izolirani ili nisu? I gdje si ih nabavio? Ako je to onaj sa slike na stranici, taj je neizoliran.
[Vrh]
maliodpalube

PostPostano: 8.11.2013. pet. 07:55    Naslov: Citirajte i odgovorite

Evo, našao sam ovo:
http://www.ebay.com/itm/Isolated-DC-DC-CONVERTER-400W-48-72-84-96-120-144V-30A-/110682709137?pt=US_Power_Inverters_&hash=item19c5341c91

Piše da je "isolated". No, ako scrollate malo dolje, naći ćete i ovo:

Specifications
Input Voltage: 48V 72V 84V 96V 120V 144V
Output Voltage: 12.0V @30A(typical)
13.8V @0A (Can be used to charge battery)

I sad me to zbunjuje. Mislim... nije mene teško zbuniti kad je u pitanju struja. Ovaj posljednji redak na stranici piše sitno ali čitljivo:
"13.8V @0A (Can be used to charge battery)"
E sad... je li greška u ovih nula ampera na 13.8 V ili je greška u "can be", umjesto "can't be"? Ili nema greške i to baš tako treba biti, ali ja nemam pojma o čemu govorim?

Edit:
Sad sam tek skužio da je to ista firma za koju mi je Cose poslao link:
http://www.chennic.com/show-products.asp?id=34&JCDI5
Naravno, kad se malo pročita a ne samo preleti pogledom, nađe se i ovo:
"Note: output current and voltage can be changed with customer's need."
Poslat ću im mail danas...
[Vrh]
bmwcabrio

PostPostano: 8.11.2013. pet. 17:46    Naslov: Citirajte i odgovorite

@bmw
Kakve si ti pretvarače stavio u renolića i kadetta? Jesu li galvanski izolirani ili nisu? I gdje si ih nabavio? Ako je to onaj sa slike na stranici, taj je neizoliran.

u petici toga nije ni bilo a u kadettu će biti taj, naručen prije 2 mj. još nije došao...... trlja oci
[Vrh]
maliodpalube

PostPostano: 8.11.2013. pet. 19:25    Naslov: Citirajte i odgovorite

bmwcabrio je napisao/la:

@bmw

u petici toga nije ni bilo a u kadettu će biti taj, naručen prije 2 mj. još nije došao...... trlja oci

2 mjeseca?! Tamo piše "Top-rated seller"... jutros sam im posalo mail da mi potvrde da time mogu puniti 12 V bateriju.

Tražim i neku vakuum pumpicu. Je li to ovo:
http://www.njuskalo.hr/autoelektrika-elektronika/audi-volkswag-kompresor-vakuum-pumpa-centralnog-zak-oglas-4570562
Koliko sam skužio, tu je i motorić i pumpica. Treba mi neki rezervar i neka tlačna sklopkica. Zbunjuje me ono čudo konektora na slici.
[Vrh]
Motohod

PostPostano: 8.11.2013. pet. 20:40    Naslov: Citirajte i odgovorite

To je pumpica za centralno.
Može napraviti vakuum a može i tlak, ima u sebi membranu koja je gasi pri tlaku/podtlaku koji je potreban.
Tko je vozio stariji VW sigurno zna za zvuk "pfrrrrrrrrrrk-kk-k" truba smijeh1 kod zaključavanja vozila ili čak pištanje zraka, u slučaju da negdje pušta sistem.
Vrata je zatvarao mali pneumatski cilindar, sva vrata su bila spojena na istu cijev.
Konektor je čudan jer na njega idu signali s brave = zaključaj-otključaj.

Kasnije su prešli na sistem s elektromotorićima u vratima... ko sav normalan svijet

U slučaju da sistem ne dihta, ta pumpica se gasila vremenski. Premala za vakuum kočnice, i u slučaju da ne napravi dosta podtlak - ugasila se bude za desetak sekundi. Jadino da se počeprka po njenoj ploči.... Busi
[Vrh]
Cose

PostPostano: 9.11.2013. sub. 02:02    Naslov: Citirajte i odgovorite

2 mjeseca?! Tamo piše "Top-rated seller"... jutros sam im posalo mail da mi potvrde da time mogu puniti 12 V bateriju.

Ljetos je doslo za mozda 2 tjedna, sad je vec proslo mjesec i pol... Cudno nesto se dogadja sa posiljkama iz Hong Konga zadnjih tjedana.

Tražim i neku vakuum pumpicu. Je li to ovo:
http://www.njuskalo.hr/autoelektrika-elektronika/audi-volkswag-kompresor-vakuum-pumpa-centralnog-zak-oglas-4570562
Koliko sam skužio, tu je i motorić i pumpica. Treba mi neki rezervar i neka tlačna sklopkica. Zbunjuje me ono čudo konektora na slici.

Takva je ova moja - raskopao svu tu elektroniku van, ostavio samo pumpu, dodao svoj nepovratni ventil i vakuumski prekidac.
[Vrh]
Motohod

PostPostano: 9.11.2013. sub. 11:28    Naslov: Citirajte i odgovorite

Imam ja Hella od BMW-a, fizički je veća od ove VW i nema elektroniku. Samo sklopku koja gasi motor kod određenog podtlaka (ili koji se podesi na vijku).
Nabavio sam je za Peglicu..... i onda skužim da (stari tip) Pegla uopće nema servo bubanj na glavnom kočionom trlja oci smijeh2

[Vrh]
Cose

PostPostano: 9.11.2013. sub. 17:25    Naslov: Citirajte i odgovorite

Motohod je napisao/la:
Imam ja Hella od BMW-a, fizički je veća od ove VW i nema elektroniku. Samo sklopku koja gasi motor kod određenog podtlaka (ili koji se podesi na vijku).
Nabavio sam je za Peglicu..... i onda skužim da (stari tip) Pegla uopće nema servo bubanj na glavnom kočionom trlja oci smijeh2

To je isto od centralnog?
[Vrh]
Motohod

PostPostano: 9.11.2013. sub. 19:24    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ne nije.

Motor je bio 745i turbo (to je E23 linija tzv Ajkula) pa nisu mogli povući vakum s usisne grane nego je ta pumpa održavala vakum za pokretanje komandi ventilacije i klime, podešavanje visine svjetala i za regulaciju na Cruise Control-u.
I tko zna što još Popravlja auto

Centralno je bilo na struju.

Nije bila spojena na kočnice, glavni kočioni je imao servo preko ulja - pumpa od volana je napajala sistem.
Link na novu (ma samo 170 - usd na dnu stranice je ) smijeh
http://www.bmwbuddy.com/z/part/64111369195-bmw-ac-vacuum-pump

Vjerojatno ide u prodaju.... s tim da budem probal nabaviti još jednu, znam gdje stoji Sedmica.
Ovakva:

[Vrh]
Stivek

PostPostano: 4.2.2014. uto. 03:27    Naslov: Citirajte i odgovorite

@maliodpalube kaj je bilo nema niš novog o projektu?
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Samogradnja električnih automobila
Vremenska zona: GMT + 02:00.
Idite na Prethodna  1, 2, 3 ... , 41, 42, 43  Sljedeća
Stranica 42 / 43.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.