<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

BINGO2308
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Samogradnja električnih automobila
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
r005w3lt

PostPostano: 3.8.2013. sub. 16:05    Naslov: Citirajte i odgovorite

AKo hoćeš moj prijedlog, radiej gledaj da nabaviš neki od auta koji su več bili "pod nožem".
Imat ćeš iskustva iz prve ruke i gdje god zapneš, netko će ti sigurno moći pomoći.
AKo uzimaš auto koji do sad niej bio elektriziran (da, koja riječ smijeh1 ) Onda moraš znati da ćeš se susretati s puno novih svari, i ako negdje zapneš, morat ćeš se uglavnom sam izvlačit iz toga...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
pesovic

PostPostano: 3.8.2013. sub. 16:40    Naslov: Citirajte i odgovorite

Većinu elektromotora koje si našao su trofazni asinhroni motori, koji su namenjeni za distributivnu naizmeničnu mrežu i nepraktični su da se koriste u električnom autu. Ne kažem da je nemoguće, mogu se koristiti sa frekventnim regulatorom i baterijom napona oko 600 V koja bi bila zakačena na DC bus frekventnog regulatora, ali sve je to jako nepraktično i pitanje kako bi radilo.

Ovde na forumu su uglavnom svi koristili jednosmerne motore od viljuškara, mahom motor koji pogoni hidrauličnu pumpu. Takođe u obzir mogu doći i motori sa stalnim magnetima ali oni nemaju tako dobru momentnu karakteristiku kao redni jednosmerni motori. Moguće je korisiti i niskonaponski asinhroni motor sa viljuškara sa odgovarajućom upravljačkom jedinicom. Poželjno je i da motor bude predviđen za napon od bar 72V ili više, snage 5kW za auto koji ima težinu oko 1000 kg. Motor od 24V koji si našao je takođe neupotrebljiv za auto, snaga i napon su mu mali, možda bi se mogao upotrebiti za neki električni karting.

Neki moj savet je ako želiš da prepravljaš auto je da prvo nađeš viljuškar iz koga ćeš izvaditi motor i kontroler, pa tek onda traži auto.
[Vrh]
BINGO2308

PostPostano: 3.8.2013. sub. 17:04    Naslov: Citirajte i odgovorite

pooooz pesovic.Hvala na savjetu.Hmmmmm,to onda moram tražit rashod viljuškare.....tu u okolici nema...jedino zg a tamo mi nepoznato,gdje ima rashod/otpad i tko zna za neki???
r005w3lt.....pa sad više neznam ni sam,iskreno.Da imam novca kupio bih ali nemam,tek bi se trebao zaposliti slijedeči tjedan i onda do prve plače čekat dok dođe pa vidjeti koliko mogu odvojiti ali sve to je malo,malo.....
Neznam,pkušati ču ovako sa nabavkom auta pa motor itd......Hmmm,dakle,moram gledati više DC motore....hm ako sam shvatio 72v/5kw ili netko je na forumu spominjao i 96v ili tako nešto.Ok,pa i od 11kw motor bi dobro došao,to sam našao na jednom od foruma kojeg sam čitao ali mi se srušio,zamrzao......
idem još tražiti malo na google.....
[Vrh]
lisicakm

PostPostano: 3.8.2013. sub. 19:15    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nađi na netu sve servise viličara koje imaš u okolici do koje možeš doći i zovi po redu... Ako budeš uporan našel budeš nekaj. Ako nebudeš , nebudeš ni nikaj napravil.... Wink
[Vrh]
bob4

PostPostano: 3.8.2013. sub. 20:16    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pozdrav sugrađan.
Javiš se na ovu adresu. http://secure.creditreform.hr/r?s=flamtron-d.o.o.&an=0000065288&setlang=
Brat od vlasnika se nekad bavio viljuškarima. Na petrokemijskoj licitaciji se znalo prodavati viljuškara. itd....
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
BINGO2308

PostPostano: 3.8.2013. sub. 20:21    Naslov: Citirajte i odgovorite

pozzzz lisicakm.....
pozzzzz bob4.Konačno netko iz moje Kutine hehe.Hvala na linku,javim se tamo nego kad se možemo mi uživo nači,mislim ako ti isto radiš ponešto sa el.motorima pa da se vidimo,pričamo o svemu itd???
[Vrh]
bob4

PostPostano: 3.8.2013. sub. 20:39    Naslov: Citirajte i odgovorite

imaš pp
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
BINGO2308

PostPostano: 3.8.2013. sub. 20:57    Naslov: Citirajte i odgovorite

vidio sam i odgovorio bob4,nadam se da ti je došlo???
[Vrh]
BINGO2308

PostPostano: 5.8.2013. pon. 08:56    Naslov: Citirajte i odgovorite

Dečki tko znade kakve su ovo baterije za auto???Ovo je skinuto sa nekakvog es foruma,pretpostavio sam po pisanju da su dečki iz beograda .
Takve baterije sam vidio i na kratkom filmiču od croDrivera tamo pri kraju njegove teme kad je preradio bmv kockicu pa tko mi može reči više o ovim baterijama???
http://postimg.org/image/p120qk93z/
[Vrh]
max

PostPostano: 5.8.2013. pon. 09:12    Naslov: Citirajte i odgovorite

Meni liče na najbolje LiFePO4 (izgled ponekad vara)
[Vrh]
BINGO2308

PostPostano: 5.8.2013. pon. 09:16    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pooooz max.Iskreno neznam ali sviđaju mi se i kako tamo dčki navode drastično bi(ili jesu)smanjili težinu ispod 500kg...
našao sam,baterije su headvay illi tako nekako,neznam eng. i izgledaju mi ok.http://ev-power.com.au/webstore/index.php/12v-lifepo4-batteries/headway-40160s-15ah-cell.html
[Vrh]
grrga

PostPostano: 5.8.2013. pon. 09:59    Naslov: Citirajte i odgovorite

Na slici je paket napravljen od Headway 38120P ćelija.
[Vrh]
BINGO2308

PostPostano: 5.8.2013. pon. 10:06    Naslov: Citirajte i odgovorite

Poooooozzzzzzz grga.Da,tražio sam i kopirao tekst kod slika sa 60 str. od bmv projekta crodrivera i našao ih,spremio stranicu hehe samo vidio sam da nema jačih od 16ah 3.2v ako sam dobro vidio na raznim stranicama nešto kao co.uk...... pretpostavljam da su britanske!!!!
[Vrh]
BINGO2308

PostPostano: 5.8.2013. pon. 10:06    Naslov: Citirajte i odgovorite

Poooooozzzzzzz grga.Da,tražio sam i kopirao tekst kod slika sa 60 str. od bmv projekta crodrivera i našao ih,spremio stranicu hehe samo vidio sam da nema jačih od 16ah 3.2v ako sam dobro vidio na raznim stranicama nešto kao co.uk...... pretpostavljam da su britanske!!!!Cijena od 1 pa do 50 dolara!!!

Zadnja promjena: BINGO2308; 5.8.2013. pon. 10:27; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Cose

PostPostano: 5.8.2013. pon. 10:10    Naslov: Citirajte i odgovorite

pesovic je napisao/la:
Većinu elektromotora koje si našao su trofazni asinhroni motori, koji su namenjeni za distributivnu naizmeničnu mrežu i nepraktični su da se koriste u električnom autu. Ne kažem da je nemoguće, mogu se koristiti sa frekventnim regulatorom i baterijom napona oko 600 V koja bi bila zakačena na DC bus frekventnog regulatora, ali sve je to jako nepraktično i pitanje kako bi radilo.

Dompa i Cubi maju asinhrone trofazne motore pogonjene sa ZAPI AC3 kontrolerima na naponu baterije 80V i 96V.

Motori su premotani na nizi napon i koliko znam sve super radi.
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Samogradnja električnih automobila
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća
Stranica 2 / 6.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.