<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

BINGO2308
Idite na 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Samogradnja električnih automobila
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
BINGO2308

PostPostano: 2.8.2013. pet. 20:13    Naslov: BINGO2308 Citirajte i odgovorite

Pozdrav svima.Evo ja novi pa da otvorim i svoju temu ovdje.!!!Ja sam Franjo,iz Kutine sam.40god i interesiram se za prerade auta na el.pogon.
Pa za početak trebam savjete u vezi toga što je važno kod odabira auta za preradu u el.pogon?Čitao sam da je bitno težina i otpor zraka pa trebam još malo pojašnjenja u vezi toga!!!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
riba

PostPostano: 2.8.2013. pet. 21:01    Naslov: Citirajte i odgovorite

O tome se pisalo 100 puta, daj malo pogledaj po forumu pa ćeš naći odgovor.
[Vrh]
BINGO2308

PostPostano: 2.8.2013. pet. 21:09    Naslov: Citirajte i odgovorite

pozzzz riba.Ma gledao sam ali neke forume nemogu otvoriti,istina imam stari laptop pa je spor i treba mu vremena dok otvori ono što tražim ali ok,budem pogledao,samo se neljuti.A ovaj hmmmm za savjet oko auta isto da tražim po forumu ili što???Ok,evo idem tražiti......
[Vrh]
riba

PostPostano: 2.8.2013. pet. 21:24    Naslov: Citirajte i odgovorite

Evo ti nekih tema za pogledati:

http://e-vozila.com/forum/viewtopic.php?t=929

http://e-vozila.com/forum/viewtopic.php?t=2545

http://e-vozila.com/forum/viewtopic.php?t=4294

http://e-vozila.com/forum/viewtopic.php?t=3395

http://e-vozila.com/forum/viewtopic.php?t=1147

http://e-vozila.com/forum/viewtopic.php?t=1340
[Vrh]
mkarli17

PostPostano: 2.8.2013. pet. 22:02    Naslov: Citirajte i odgovorite

pozdrav bingo i dobro došao.ako misliš koristiti olovne baterije onda si nemoj kupiti premali auto.gledaj da je masa vozila između 700-800kg i da je prostran prednji koš auta radi baterija, npr.auti koji su več prerađeni:renault5, renault clio.ako misliš koristit litij onda biraš auto po želji npr.tico,suzuki maruti itd.pazi na krajnju masu auta da ti neispadne utučeno puno love a regat ga možeš pod jednosjed.ak tekaj još zanima samo pitaj, vidim da ti se neda čitat Cool
[Vrh]
Must4ng

PostPostano: 3.8.2013. sub. 07:53    Naslov: Citirajte i odgovorite

prodaje clan foruma jedno vec prerađeno vozilo za 14k kn...imas u ponudi
[Vrh]
r005w3lt

PostPostano: 3.8.2013. sub. 09:07    Naslov: Citirajte i odgovorite

Must4ng je napisao/la:
prodaje clan foruma jedno vec prerađeno vozilo za 14k kn...imas u ponudi

Kao i gospodin iznad tebe, koji prodaje Clia...

U svakom slučaju, dobrodošao na forum respekt

Edit:

Jasno mi je zašto je gospodin otvorio temu, jednostavno je skoro nemoguće naći dobar tekst na intrnetu o preradi na električni pogon.
Svi pišu otprilike što se radi, ali nitko nije napisao, korak po korak, što je i kako radio, koje su točno sve komponente bile korištene, neka skica kako je apsolutno sve što je pospajao, spojeno, i slično.

Ono što zapravo nedostaje je jedan dobar klasični tutorial.
Kad bi netko sjeo, i napravio to, olakšao bi posao mnogima.
Znam da se malokome to da raditi, ali bilo bi dobro kad bi se uspjelo nešto tako izvesti...
[Vrh]
BINGO2308

PostPostano: 3.8.2013. sub. 11:58    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pooooozzzzzz dečki.mkarli17,da,dade mi se čitati ali moj stari laptop je spor pa dok mi otvori ono što tražim mogu slbodno skuhat kavu hehe.Uglavnom tako našao sam ponešto i odvojio sam sebi par auta kao npr:renault19;mazda 323f 1991-1994god;peugeot 309;opel calibra;Honda prelud 1991god i tako još biram.Da,baterije kako sam čitao ponešto su problem,a mislim da sam negdje i pročitao da su dobre one lifepo ili tako nekako i one lion samo što nažalost nesmiju biti u ležečem položaju zbog tekučine ili nečega što imaju u sebi.A što si spomenuo u vezi težine, mkarli17,pa ako nađem(a vidio sam u oglasima dosta toga)motor od 22kw ili od 35kw,oba su ac,našao sam i jedan od55kw motor ali to je glomazno,mislim da ova dva od 22 i 35kw bi bila ok za ove aute što sam naveo!!!Da,nitko nije napisao sve u detalje,ako mi krene ovo kako sam ja planirao budem ja pokušao u detalje napisati sve to........
[Vrh]
mkarli17

PostPostano: 3.8.2013. sub. 13:05    Naslov: Citirajte i odgovorite

to što litij nesmije biti u ležečem položaju ti je najmanji problem, veči problem ti je koliko on košta.pošto si naveo opel kalibru izgleda da si spreman uglazbit 50 tisućica kuna samo u litij Rolling Eyes točno navedi koji auto, koju brzinu bi htio, koji domet i koje baterije palac
[Vrh]
r005w3lt

PostPostano: 3.8.2013. sub. 13:23    Naslov: Citirajte i odgovorite

mkarli17 je napisao/la:
to što litij nesmije biti u ležečem položaju ti je najmanji problem, veči problem ti je koliko on košta.pošto si naveo opel kalibru izgleda da si spreman uglazbit 50 tisućica kuna samo u litij Rolling Eyes točno navedi koji auto, koju brzinu bi htio, koji domet i koje baterije palac

I ono najvažnije, nije rekao koji otprilike buđet ima...
[Vrh]
BINGO2308

PostPostano: 3.8.2013. sub. 15:02    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ma,calibru sam naveo jer razmišljam o njoj ali baš i nisam spreman 50 somova uožiti jer nemam toiko,iskreno,nemam nšta tj nula kuna sam.Trebao bih početi raditi slijedeči tjedan ako bude istina a sad sa mislio,ovak,imam drva,to je ustvari onaj otpad drvo sa pilane kad se ispili građa pa ostanu oni okrajki itd.To je još dobro drvo,ima lijepih komada.Ja to pilim za u peč pa planiram pokušati prodavati ili mjenjati.Vidio sam puno oglasa za auto gdje ljudi napišu da mjenjaju staro vozilo za bilo što.Tako da sam sa te strane što se tiče nabavke auta manje-više siguran.A kad ga nabavim ,neznam,razmišljam da bi mogao prodati motor i neke djelove koji mi više neče trebati jer če biti el.vozilo,pa tako da mislim tako nekako napraviti jer sam čitao isto tamo na forumu da je isto neko počeo tako sa nula kuna ali uz pomoč prijatelja.Što se tiče prijatelja,računam tu na vas dečki za savjete i tako slično a imam i svojih par prijatelja(nazovi prijatelja),koji su me za početak ismijali kad sam tako u priči u šali spoenuo kako bi bilo lijepo imati auto,voziti se na el.motor i uživati.Bio sam glavna sprdačina u društvu hehe ali nadam se da kad bi vidjeli da mislim ozbiljno da bi mi pomogli.Jer,jedan je mehaničar,radi dugo god na autima,drugi je limar,treči je električar/elektroničar i tako!!!Neznam,recite mi svoje mišljenje???

Hm,koji auto???još nisam siguran(koji uspijem nabaviti),koja brzina-pa da uspijem za početak preči prvih magičnih 100km/h;domet-hmmmm paaaa od mene do grada(kutina)ima oko 11km,isto tako od mene pa do novske ima isto toliko pa tako da razmišljam na te relacije za početak.....neznam domet 50km za početak ako je moguče!!!!
[Vrh]
r005w3lt

PostPostano: 3.8.2013. sub. 15:08    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja sam mišljenaj da ćeš teško spijeti bez ikakvog iskustva i bez početnog buđeta...
Ako uspiješ kako prodati to što prodaješ, više bi ti savjetovao da kupiš jedan od dva koja se prodaju tu na forumu, pa da vidiš kako to sve zapravo radi.
Jedan ti je registriran i košta 2000€, mislim da od toga, bolje za početak, nećeš proći...
Drugi ti košta 20 000 kn, i trebalo bi još koju tisuću uložiti da se registrira, ali je auto, kudi-kamo ljepši nego prvi, a i ima domet oko 25km...
[Vrh]
BINGO2308

PostPostano: 3.8.2013. sub. 15:18    Naslov: Citirajte i odgovorite

http://www.njuskalo.hr/elektromotori-agregati/elektromotori-15-kw-oglas-6605254
jedan el.motor od 11kw;2800 o/min;ac......a ima takvih još sam našao u njuškalu!!!!Nepoznata mi težina????

r005wlt.....neznam,pokušao bih sam raditi,naravno uz pomoč vas ovdje i moji prijatelja,jer ipak to bi bio mojih ruku rad i nakon toga uživanje u vožnji!!!!
[Vrh]
r005w3lt

PostPostano: 3.8.2013. sub. 15:25    Naslov: Citirajte i odgovorite

BINGO2308 je napisao/la:

http://www.njuskalo.hr/elektromotori-agregati/elektromotori-15-kw-oglas-6605254
jedan el.motor od 11kw;2800 o/min;ac......a ima takvih još sam našao u njuškalu!!!!Nepoznata mi težina????

r005wlt.....neznam,pokušao bih sam raditi,naravno uz pomoč vas ovdje i moji prijatelja,jer ipak to bi bio mojih ruku rad i nakon toga uživanje u vožnji!!!!

Nije problem, svi će ti pomoći koliko god bude trebalo, nitko ovdje ništa nije napravio sam.
Postoji tu puno veterana, koji znaju kako što napraviti, ali kažem ti, ako misliš proći superjeftino, nemoj se nadati....
Svi su vodje se pošteno namučili, i sumnjam da je netko nešto sklepao za manje od 3k €, a ne ovaj što prodaje za 2000€...

Što se tiče motora, nazovi provjeri u kakvom je stanje, jel se zna koliko je dugo radio i slično....
[Vrh]
BINGO2308

PostPostano: 3.8.2013. sub. 15:46    Naslov: Citirajte i odgovorite

Evo recimo neki od ovih el.motora po mojem nula bodova mišljenju bi bili dobri za pokretati auto:
http://www.njuskalo.hr/elektromotori-agregati/elektromotor-koncar-30-kw-oglas-5651202
http://www.njuskalo.hr/sve-ostalo/elektromotor-rade-koncar-24v-110a-oglas-3877190
http://www.njuskalo.hr/elektromotori-agregati/elektromotor-oglas-8771519
a što se tiče auta,moram calibru izbaciti iz popisa auta,prglomazno i teško!uh pa i ostaju renault19,mazda 323f 91-94god,peugeot 309,honda prelude91god i možda još koji ako se sjetim i ustvari koji uspijem nabaviti od ovih!!!!!
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Samogradnja električnih automobila
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća
Stranica 1 / 6.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.