<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Prerada bmw e36 limuzina u electric
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Samogradnja električnih automobila
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
ijac

PostPostano: 25.6.2013. uto. 20:11    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ma vrijedi saslusat ekipu koja ima iskustva, a opet u praksi je sve malo drukčije. Ja sam zadovoljan sa ulozeno-dobiveno...jedino sad naganjam baterije, imam ponudu za olovo-kristal te za lifepo4. ..odluka je na meni. S lifepo4 baterijama na biciklu prosao sam 13000 km, sto sa olovom nebi ni pokušavao, al sam bio spreman platiti za takav sport
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gec

PostPostano: 25.6.2013. uto. 20:19    Naslov: Citirajte i odgovorite

Gamebookers je napisao/la:
Gec je napisao/la:
Zašto ? 300 ciklusa dura garant, a evo danima je matletiram da svijet nije vidio i uredno pljune 600W/h
aloo prijatelju o čemu ti pričaš...Doktor ima baterije od 14kg koje su deklarirane na 40Ah C20 a ti za istu kilažu imaš od 60Ah Rolling Eyes on sa tim baterijama jedva ganja Tico a ti bi Bemburu...malo morgen.

Ne znam o čemu vi, ali znam o čemu ja ! Moj napon će za početak biti 144 V, a ostatak će se znati nakon matletiranja baterija u režimu 600 W/h daklem nešto što u praksi mora potvrditi ili opovrgnuti teoretsku matematiku prema izraženim kapacitetima, naponima, snagama, otporima trenja, zračnog otpora i sl.

Svi ste se zakačili na napone aka 5 akua i trebam C20 Very Happy
hoću ti reći da po kilaži i kapacitetu imaš iste baterije kao i Doktor...ok ti češ ih imati dvostruko više, no imati ćeš i dvostruku masu u odnosu na Tico. Voziti ćeš se ti i sa time, no ne očekuj onakve performanse kakve tražiš, niti približno.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Gamebookers

PostPostano: 25.6.2013. uto. 20:19    Naslov: Citirajte i odgovorite

ijac je napisao/la:
Ma vrijedi saslusat ekipu koja ima iskustva, a opet u praksi je sve malo drukčije. Ja sam zadovoljan sa ulozeno-dobiveno...jedino sad naganjam baterije, imam ponudu za olovo-kristal te za lifepo4. ..odluka je na meni. S lifepo4 baterijama na biciklu prosao sam 13000 km, sto sa olovom nebi ni pokušavao, al sam bio spreman platiti za takav sport

Gle bez daljnjeg da vrijedi saslušati, dapače zato sam iznio projekat ovdje na forumu, jer neke stvari znam savršeno, neke nikako, daklem imam rupe u projektu, ali komentar nema smisla ako nije potkrepljen čvrstim argumentom.
[Vrh]
bmwcabrio

PostPostano: 25.6.2013. uto. 20:22    Naslov: Citirajte i odgovorite

evo e36, sa 12 trojana koji su jedni od najboljih radi 48km sa punjenjem a pogledaj koliko ga je sve koštalo.
i to naravno u idealnim uvjetima, već na +10 olovo pokazuje gubitke.
http://www.evalbum.com/2532
[Vrh]
Gamebookers

PostPostano: 25.6.2013. uto. 20:27    Naslov: Citirajte i odgovorite

Gec je napisao/la:
Gec je napisao/la:
Zašto ? 300 ciklusa dura garant, a evo danima je matletiram da svijet nije vidio i uredno pljune 600W/h
aloo prijatelju o čemu ti pričaš...Doktor ima baterije od 14kg koje su deklarirane na 40Ah C20 a ti za istu kilažu imaš od 60Ah Rolling Eyes on sa tim baterijama jedva ganja Tico a ti bi Bemburu...malo morgen.

Ne znam o čemu vi, ali znam o čemu ja ! Moj napon će za početak biti 144 V, a ostatak će se znati nakon matletiranja baterija u režimu 600 W/h daklem nešto što u praksi mora potvrditi ili opovrgnuti teoretsku matematiku prema izraženim kapacitetima, naponima, snagama, otporima trenja, zračnog otpora i sl.

Svi ste se zakačili na napone aka 5 akua i trebam C20 Very Happy
hoću ti reći da po kilaži i kapacitetu imaš iste baterije kao i Doktor...ok ti češ ih imati dvostruko više, no imati ćeš i dvostruku masu u odnosu na Tico. Voziti ćeš se ti i sa time, no ne očekuj onakve performanse kakve tražiš, niti približno.

Krivo, ako Tico ima recimo 800 kg, njemu za održavanje brzine od 70 km/h treba samo cca 1.5 kW manje snage (zrak, trenje i to zanemarimo jer za Tico nemam pojma) i ako je složen na 72 V njegova struja održavanja brzine je čak 60 A. Jasno da mu trebaju skuplje baterije u startu. Znam ja zašto želim na 144 V i šasiju koja može bezuvjetno biti opterećena s 180kg samo u olovnjačama za radijus od 50 km
[Vrh]
Gec

PostPostano: 25.6.2013. uto. 20:28    Naslov: Citirajte i odgovorite

bmwcabrio je napisao/la:
evo e36, sa 12 trojana koji su jedni od najboljih radi 48km sa punjenjem a pogledaj koliko ga je sve koštalo.
to su samo želje koje si je tip postavio, nisu rezultati prerade.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Gamebookers

PostPostano: 25.6.2013. uto. 20:31    Naslov: Citirajte i odgovorite

bmwcabrio je napisao/la:

Eto vidiš da se može argumente postaviti !

I vidiš autonomija nam ista, voltaža ista, max brzina ja sam skromniji izdivljao sam se i s snagama 300 PS u bmw-u nije mi bed, a cijena će biti koliko ja kažem da smije Very Happy
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Samogradnja električnih automobila
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4
Stranica 4 / 4.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.