<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Prerada bmw e36 limuzina u electric
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Samogradnja električnih automobila
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
svirko

PostPostano: 24.6.2013. pon. 12:15    Naslov: Citirajte i odgovorite

Veći napon traži više članaka što povlači veću cijenu i veću masu. Vjerovatno misliš ići na baterije sa manje Ah .Razlika u cijeni baterija (npr 50 umjesto 100) je cca 20-30% a tako ti je i u masi (vidi kataloge i cjenike baterija). Kontroler za veće napone je takođe skuplji.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
max

PostPostano: 24.6.2013. pon. 12:33    Naslov: Citirajte i odgovorite

svirko je napisao/la:
Veći napon traži više članaka što povlači veću cijenu i veću masu. Vjerovatno misliš ići na baterije sa manje Ah .Razlika u cijeni baterija (npr 50 umjesto 100) je cca 20-30% a tako ti je i u masi (vidi kataloge i cjenike baterija)

????
Pa kupuje se po ćelijama , vrlo važno (nije iz tehničkih razloga) kako spajam te ćelije: dali serijski i/ili paraleno, broj članaka je isti samo je napon različiti Smile
Koliko vidim ukupna cijena je potpuno ista dal uzimam 36 ćelija 40Ah ili 9 ćelija od 160Ah. Razlika u masi 300g Smile a cijena 1.25$/Ah Very Happy
[Vrh]
Gamebookers

PostPostano: 24.6.2013. pon. 17:30    Naslov: Citirajte i odgovorite

svirko je napisao/la:
Veći napon traži više članaka što povlači veću cijenu i veću masu. Vjerovatno misliš ići na baterije sa manje Ah .Razlika u cijeni baterija (npr 50 umjesto 100) je cca 20-30% a tako ti je i u masi (vidi kataloge i cjenike baterija). Kontroler za veće napone je takođe skuplji.

Evo kolega Max je već indirektno odgovorio, a ja bih dodao, baterije će za duplo već napon, a istu snagu morati davati duplo manju struju, daklem ste strane bih vodio računa da te acu baterije žive bez obzira koje će biti, više manje ogromne struje ubijaju životni vijek svim baterijama.

A meni bi masa bila ista na isti kapacitet
[Vrh]
max

PostPostano: 24.6.2013. pon. 17:38    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da viši napon manja struja (ista snaga) ali je problem u kontolerima jeftinoće ne mogu transformirati viši napon, manja struja u vića struja manji napon Sad nego direktača cuclaju baterju sa strujaom a napon e to mogu smanjiti tako da i efikasnot leži u tome al dobro getriba je ta koja može to srediti.
[Vrh]
bmwcabrio

PostPostano: 24.6.2013. pon. 17:39    Naslov: Citirajte i odgovorite

Gamebookers je napisao/la:
svirko je napisao/la:

Evo kolega Max je već indirektno odgovorio, a ja bih dodao, baterije će za duplo već napon, a istu snagu morati davati duplo manju struju, daklem ste strane bih vodio računa da te acu baterije žive bez obzira koje će biti, više manje ogromne struje ubijaju životni vijek svim baterijama.

najmanje ćeš ih ubijati sa manjim autom, e36 je pretežak ,trebat ćeš puno love.
koliko se sjećam ima oko 1200+ kg. možeš ga olakšati na max. 1000 ako, onda slijedi olovo i ostatak priče, bit ćeš blizu 1,5t a to neće ići nikako a i ako bude trošit će ko vrag.
to što ti želiš....isključivo lifepo4 !
[Vrh]
Gamebookers

PostPostano: 24.6.2013. pon. 17:45    Naslov: Citirajte i odgovorite

max je napisao/la:
Da viši napon manja struja (ista snaga) ali je problem u kontolerima jeftinoće ne mogu transformirati viši napon, manja struja u vića struja manji napon Sad nego direktača cuclaju baterju sa strujaom a napon e to mogu smanjiti tako da i efikasnot leži u tome al dobro getriba je ta koja može to srediti.

Gle prenosi na getribi su zapravo za e motoriće i ovo što ja hoću savršeni ! Zato je i ostavljam zbog kontrolera koji za malo novca i malo daju !

1. 4.23
2. 2.52
3. 1.66
4. 1.22
5. 1.00

i diffovi u rasponu od 2.9 do 4.45

Meni čak za moje zahtjeve odgovara i rade 10kW s 1850 okretaja na max. naponu samo da ga iskopam jeftino!

Zadnja promjena: Gamebookers; 24.6.2013. pon. 17:58; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Gamebookers

PostPostano: 24.6.2013. pon. 17:54    Naslov: Citirajte i odgovorite

bmwcabrio je napisao/la:
svirko je napisao/la:

najmanje ćeš ih ubijati sa manjim autom, e36 je pretežak ,trebat ćeš puno love.
koliko se sjećam ima oko 1200+ kg. možeš ga olakšati na max. 1000 ako, onda slijedi olovo i ostatak priče, bit ćeš blizu 1,5t a to neće ići nikako a i ako bude trošit će ko vrag.
to što ti želiš....isključivo lifepo4 !

Mora mi prvo prišparati tu pinklicu za LiFepo4, neće ih dobiti samo tako, ali u startu mislim spašavati stvar od velikih struja, i da ciljana masa praznog je 1130kg, pa mogao bih ga pustiti do 1300 kg. Preko ne može ni gram ! Cool
[Vrh]
svirko

PostPostano: 24.6.2013. pon. 19:22    Naslov: Citirajte i odgovorite

max je napisao/la:
svirko je napisao/la:
Veći napon traži više članaka što povlači veću cijenu i veću masu. Vjerovatno misliš ići na baterije sa manje Ah .Razlika u cijeni baterija (npr 50 umjesto 100) je cca 20-30% a tako ti je i u masi (vidi kataloge i cjenike baterija)

????
Pa kupuje se po ćelijama , vrlo važno (nije iz tehničkih razloga) kako spajam te ćelije: dali serijski i/ili paraleno, broj članaka je isti samo je napon različiti Smile
Koliko vidim ukupna cijena je potpuno ista dal uzimam 36 ćelija 40Ah ili 9 ćelija od 160Ah. Razlika u masi 300g Smile a cijena 1.25$/Ah Very Happy

Upravu si , moram ponoviti tablicu množenja Embarassed
Aliistoostaje da zbog veće mase auta nemože ići sa 40Ah ,ali za recimo 80Ah 12x30kg=360kg samo baterija, ili cca 12x100 eura = njegov ukupni budžet
[Vrh]
max

PostPostano: 24.6.2013. pon. 19:28    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kristal-olovo od 90Ah/12V ima "samo" 28 kg
[Vrh]
Tomy

PostPostano: 24.6.2013. pon. 21:47    Naslov: Citirajte i odgovorite

je li tko pitao za olovo kristal u veneko? ijac je rekao 1600kn za 100Ah, a ove manje od 70Ah? poslao sam upit , ali još ništa...
[Vrh]
bmwcabrio

PostPostano: 24.6.2013. pon. 22:05    Naslov: Citirajte i odgovorite

pitao sam i to još prije 5-6mj. cifre su sa pdv-om 2700kn 150ah
idioti.....neznam kome će to prodati po toj cijeni trlja oci
manjih nemaju na stanju.
lifepo4 za usporedbu i to od 160ah 4kom (12,8v)winstonice znači 2,048kwh košta 6000kn sa pdv-om .
dakle, olovo kristal je pola cijene lifepo4, trebamo li raspravljati o ciklusima.....?
[Vrh]
Tomy

PostPostano: 25.6.2013. uto. 07:49    Naslov: Citirajte i odgovorite

to je malo previše za olovo...
[Vrh]
riba

PostPostano: 25.6.2013. uto. 14:05    Naslov: Citirajte i odgovorite

bmwcabrio je napisao/la:
pitao sam i to još prije 5-6mj. cifre su sa pdv-om 2700kn 150ah
idioti.....neznam kome će to prodati po toj cijeni trlja oci
manjih nemaju na stanju.
lifepo4 za usporedbu i to od 160ah 4kom (12,8v)winstonice znači 2,048kwh košta 6000kn sa pdv-om .
dakle, olovo kristal je pola cijene lifepo4, trebamo li raspravljati o ciklusima.....?

Čak ni ne možeš tako uspoređivati, zbog peukerta gledaš da 150Ah olovo ima max 100Ah, a tu je litij još jeftiniji, dakle skoro ista cijena u startu, a još koliko više traju, isplatiš ih 4 puta...
[Vrh]
Gamebookers

PostPostano: 25.6.2013. uto. 17:20    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ajmo malo konkretno!

Tko je istestirao broj ciklusa kod Lifepo4 ?

Ja polazim od postavki da neće izdurati niti jedna preko 1000 ciklusa. Olovnjače idu garant 300 ciklusa.

Suma sumarum nema druge prednosti osim težine, a minus im BMS + visoka suma investicije i k tome skuplji kilometar, ako računamo, a moramo amortizaciju baterija.

Ajd nabacite cijene za najpovoljnije baterije po Ah za istovjetnu vrijednost fco Hrvatska!

Evo ja ću krenuti od olovnjača !

12 V 60 Ah, 14.5 kg 0.66 eura za Ah
[Vrh]
Gec

PostPostano: 25.6.2013. uto. 17:32    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ajmo malo konkretno!

Tko je istestirao broj ciklusa kod Lifepo4 ?

Ja polazim od postavki da neće izdurati niti jedna preko 1000 ciklusa. Olovnjače idu garant 300 ciklusa.

Suma sumarum nema druge prednosti osim težine, a minus im BMS + visoka suma investicije i k tome skuplji kilometar, ako računamo, a moramo amortizaciju baterija.

Ajd nabacite cijene za najpovoljnije baterije po Ah za istovjetnu vrijednost fco Hrvatska!

Evo ja ću krenuti od olovnjača !

12 V 60 Ah, 14.5 kg 0.66 eura za Ah
60 Ah od 14kg....te odmah izbaci iz kombinacije Confused
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Samogradnja električnih automobila
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća
Stranica 2 / 4.