<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Električni automobil (Matiz, Polo, Tico, Smart)
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Samogradnja električnih automobila
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
eltico

PostPostano: 6.3.2013. sri. 18:33    Naslov: Citirajte i odgovorite

U CRX treba staviti nešto što odgovara imidžu Honde. To je po prirodi jurilica.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
schumacher

PostPostano: 6.3.2013. sri. 22:30    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mlinčić za kavu Very Happy
[Vrh]
marko

PostPostano: 7.3.2013. čet. 22:28    Naslov: Citirajte i odgovorite

Evo da se i ja malo javim posto vodim taj projekt na Ritehu. Cijena 10kW kosta oko 5500e u paketu sa bms-om i punjacem. LiFeYPO4, 100Ah 32kom. Inace Tema Pula ima ove baterije u ponudi od nedavno.
Smart sam po sebi i je i nije pogodan za preradu. Baterije bi trebale stati sve u pod posto ima duplo dno, za koji dan bi ih trebali preuzeti sa carine pa cemo znati tocno na cemu smo sa prostorom.

Kad malo poslozimo stvari i uhvatimo vremena cemo staviti projekt ovdje na forum, imamo dosta planova u vezi projekta nadamo se da ce se vecina realizirati.
[Vrh]
Megatron

PostPostano: 8.3.2013. pet. 20:06    Naslov: Citirajte i odgovorite

Samo da kažem da Smart ima robotizirani običan ručni mjenjač koji nema papučicu kvačila i jako je cukav i sporo mijenja u automatskom modu, čitaj izuzetno iritantan prilikom mijenjanja brzina. Nakon pola sata vožnje htio sam ga doslovno šutnuti u grabu i otići pješke.

Pravi automatski mjenjači su klasični HD mjenjači, DSG, CVT.

Što se tiče prerada ostalih vozila bilo je riječi o starom Suzuki Swiftu koji ima svega 800kg. U Americi i Kanadi je zato popularan za preradu, a tamo se radio pod nazivom Geo Metro, Pontiac Firefly. U Australiji se proizvodio pod imenom Holden Barina.
[Vrh]
lisicakm

PostPostano: 8.3.2013. pet. 22:14    Naslov: Citirajte i odgovorite

Problem sa Swiftom je kaj su krama , SKUPI s obzirom kak to izgleda i ružni...
[Vrh]
Megatron

PostPostano: 8.3.2013. pet. 23:22    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja govorim o starom Swiftu iz početka '90-ih. Ovaj novi i prethodni su jako ružni, tu se slažem. Kod starog Swifta moraš malo uložiti u limariju jer su svi nagriženi na tipičnim mjestima.
[Vrh]
DompaEV

PostPostano: 9.3.2013. sub. 00:52    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kako sam cuo od Slovenaca koji su preradili Smart, mjenjac zahtijeva bar 500 rpm u leru (npr. kad stojis na semaforu) kako bi normalno funkcionirao, tako da pripazite i na taj detalj...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
marko

PostPostano: 9.3.2013. sub. 10:29    Naslov: Citirajte i odgovorite

DompaEV je napisao/la:
Kako sam cuo od Slovenaca koji su preradili Smart, mjenjac zahtijeva bar 500 rpm u leru (npr. kad stojis na semaforu) kako bi normalno funkcionirao, tako da pripazite i na taj detalj...

Pokusao sam doci u kontakt sa gospodinom iz slovenije koji radi te prerade smartova ali nije odgovarao na mailove Confused

hm..interesantan podatak, gdje si dobio tu informaciju?

Smart ima taj automatizirani mjenjac, 6 brzina...donosno 3 brzine i 2 diferencijala koje onda uz pomoc elektromotora, aktuatora i 3 senzora automatizira. Mislim da ce nam to biti najveci problem kod sklapanja, dobro uhodati mjenjac na nove parametre rada.

dobra stvar kod smartovog mjenjaca je sto se moze voziti kao automatik, sekvencijala (odnosno neki tip sekvencijale gdje ti saltaš +/- brzine) i ima opcija da u visu saltas ti a u nizu ide sam... Sve se to napravi uz sitne preinake na rucici mjenjaca i elektronici.
[Vrh]
Cose

PostPostano: 9.3.2013. sub. 10:56    Naslov: Citirajte i odgovorite

marko je napisao/la:
DompaEV je napisao/la:

Pokusao sam doci u kontakt sa gospodinom iz slovenije koji radi te prerade smartova ali nije odgovarao na mailove Confused

Smart ima taj automatizirani mjenjac, 6 brzina...donosno 3 brzine i 2 diferencijala koje onda uz pomoc elektromotora, aktuatora i 3 senzora automatizira. Mislim da ce nam to biti najveci problem kod sklapanja, dobro uhodati mjenjac na nove parametre rada.

dobra stvar kod smartovog mjenjaca je sto se moze voziti kao automatik, sekvencijala (odnosno neki tip sekvencijale gdje ti saltaš +/- brzine) i ima opcija da u visu saltas ti a u nizu ide sam... Sve se to napravi uz sitne preinake na rucici mjenjaca i elektronici.

Dok sam se raspitivao o Smartu sam na više mjesta naišao na podatak da se mjenjač treba blokirati u nekoj brzini (druga ili treća) za EV preradu.
[Vrh]
MP

PostPostano: 9.3.2013. sub. 15:09    Naslov: Citirajte i odgovorite

ja sam razmišljao o izbacivanju automatskog diferencijala i ugradnju nekog sa malog dizela
[Vrh]
riba

PostPostano: 9.3.2013. sub. 15:41    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ma kakvi, ako ima problema ubaci se ručni mjenjač.
[Vrh]
DompaEV

PostPostano: 9.3.2013. sub. 16:28    Naslov: Citirajte i odgovorite

marko je napisao/la:
Andrej je obicno u poslu i obavezama do guse, tako da ne vjerujem da te namjerno ignorirao...

marko je napisao/la:
Dobio sam je od covjeka koji je kupio jedan od ta dva Smarta i provozao me u njemu, a zivi nedaleko od Brezica...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
lisicakm

PostPostano: 9.3.2013. sub. 17:02    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ma treba uzet neku getribu od auta koji ima motor otraga (buba , fićo , pegla) i prepasat sve to. Potrebno malo više volje i umijeća,. Wink Najveći je problem što moraju ići lifepo4 (4000-5000 eu)...
[Vrh]
lisicakm

PostPostano: 9.3.2013. sub. 17:07    Naslov: Citirajte i odgovorite

Tko bi mi to dal , šrafal bi u garaži po cijele dane. A našao sam i dobrog tokara Wink
[Vrh]
riba

PostPostano: 9.3.2013. sub. 17:09    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ne treba naći gertibu od nekog auta koji ima motor otraga, jer smart nema uzdužni nego poprečni motor, i pašu neki normalni ručni VW mjenjači bez pripasavanja.
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Samogradnja električnih automobila
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
Stranica 2 / 5.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.