<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Pretvaranju skladista u radionu
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Samogradnja električnih automobila
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Cose

PostPostano: 21.1.2013. pon. 16:22    Naslov: Citirajte i odgovorite

ogi je napisao/la:
Imam to čudo i koristim za sve i svašta

Upravo razmišljam o tome kakvu pumpu da koristim za špricu za voćke??
Možda onaj mali kompresor za gume od auta?

Jok, ti kompresori imaju jako mali volumen jer drukaju pritisak - isti ovakav bi bio idealan. Ne znam samo kako ce se ponasati u duzem radu po pitanju pregrijavanja.

Recimo uzeti PVC cijev promjera 5cm i duzine 30-40cm: na jedan kraj zmontirati ovakvu pumpu, negdje na sredini staviti diznu koja fino rasprskava tekucinu (pogoni je pumpa za pranje vjetrobrana u autu) i na ledja spremnik s tekucinom i baterije. Meni ova pumpa deklarirana za 12V uredno radi na 4S LiPo. I onda jos na tu cijev zasarafis rucku i stavis prekidac kojom palis pumpu za tekucinu. Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
zega

PostPostano: 21.1.2013. pon. 16:45    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ne treba ti druga pumpa, jer ce ti vakuum povuci tekucinu, stovise povuce gustu farbu...
I dizna mora biti na samom izlazu inace ce ti sve atomizirane kapljice u sudaru sa stjenkom cijevi na kraju kapati van...
Imas za kupit sustave za farbanje na tom principu
http://lmgtfy.com/?q=hvlp+sprayer
HVLP znaci high volume low pressure...
Princip je prastari, ja imam jedan u Zg, vec 20 god, a preuzeo sam ga od covjeka koji ga je imao valjda isto toliko (spajao se na ispuh usisavaca vampiretta)...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice MSNM
MP

PostPostano: 21.1.2013. pon. 19:05    Naslov: Citirajte i odgovorite

zega je napisao/la:
Ne treba ti druga pumpa, jer ce ti vakuum povuci tekucinu, stovise povuce gustu farbu...
I dizna mora biti na samom izlazu inace ce ti sve atomizirane kapljice u sudaru sa stjenkom cijevi na kraju kapati van...
Princip je prastari, ja imam jedan u Zg, vec 20 god, a preuzeo sam ga od covjeka koji ga je imao valjda isto toliko (spajao se na ispuh usisavaca vampiretta)...

tak sam si šprical auto na parkingu (efekt narančine kore) Very Happy .
bilo je čist ok , a tih je dana bila popularna četvorka , tak da smo planirali osnovat i klub smijeh .
samu špricu sam nalotal na poklopac od staklenke za zimnicu , a umjesto kompresora usisavač za prašinu u reverznom režimu (izvadil vrečicu - tu je usis , a na ispuh crijevo) .

@Cose , ak imaš stari usisavač (štapni koji ima ispuh isto predviđen za cijev) samo preseliš cijev , radi bez greške. Eventualno ak trebaš kompresor navrati.
[Vrh]
Cose

PostPostano: 21.1.2013. pon. 21:39    Naslov: Citirajte i odgovorite

MP je napisao/la:
@Cose , ak imaš stari usisavač (štapni koji ima ispuh isto predviđen za cijev) samo preseliš cijev , radi bez greške. Eventualno ak trebaš kompresor navrati.

Za sad ne treba, Tnx - vičem ako bude.
[Vrh]
Cose

PostPostano: 22.1.2013. uto. 17:07    Naslov: Citirajte i odgovorite

zega je napisao/la:

Super, znaci moze jos jednostavnije - samo volumna zracna pumpa, PVC cijev za usmjeriti zrak, spremnik tekucine za spricanje i crijevo sa ventilom za doziranje. palac

@Ogi, javi rezultate!
[Vrh]
zega

PostPostano: 22.1.2013. uto. 17:37    Naslov: Citirajte i odgovorite

A da znas kako se regulira mlaz, prstom cepis rupu gdje se generira vakuum (pitot princip)

Samo naopacke generira vakuum, i onda imas t komad a ne koljeno, i gore stavis prst onda sprica, maknes ga i prestane...
[Vrh]
Cose

PostPostano: 4.2.2013. pon. 20:21    Naslov: Citirajte i odgovorite

Samo da se pohvalim sa napretkom - u par tjedana sam od ovoga...

...uspio dogurati do skoro skroz rasciscenoga:

Jos par stvari treba maknuti i onda ide temeljito ciscenje, ruka farbe na zidove (za bolji dojam) i podni premaz za beton (da se ne prasi).
Slusam prijedloge za betonski premaz? Vjerojatno ce u nekoj buducoj fazi ici plocice (ili onaj epoxy premaz ako skupim lovu), ali za sada trebam quick fix.

BTW, ove dvije bijele metalne police desno su na prodaju skupa sa jos dvije iste takve koje su jos zapakirane (vidi oglase).
[Vrh]
peco

PostPostano: 5.2.2013. uto. 09:36    Naslov: Citirajte i odgovorite

najbolje bi ti bilo odmah poljepiti pločice, pa si miran. Boju za beton imaš u svakoj prodavaoni boja i lakova, pakirana je u male piksne od 0,7l i ima veliku pokrivnost, tak da ti neće trebati puno
[Vrh]
peco

PostPostano: 5.2.2013. uto. 09:40    Naslov: Citirajte i odgovorite

http://www.chromos-svjetlost.hr/hr/zastita-fasadnih-povrsina/betonton-boja-za-beton/index.html

npr. ova boja. Pokriva 5-6 kvadrata s litrom, znači kantica od 5l bi ti bila dovoljna palac
[Vrh]
Cose

PostPostano: 5.2.2013. uto. 10:23    Naslov: Citirajte i odgovorite

peco je napisao/la:
najbolje bi ti bilo odmah poljepiti pločice, pa si miran. Boju za beton imaš u svakoj prodavaoni boja i lakova, pakirana je u male piksne od 0,7l i ima veliku pokrivnost, tak da ti neće trebati puno

Plocice trebaju biti gres radi cvrstoce (nema sanse da ti ne padne neki tezi komad alata na pod), a to vec onda bude skupa s ljepilom i postavljanjem dosta love. U toj varijanti se mozda isplati dodati jos malo i staviti industrijski epoksidni pod.

Boje vidim da imaju u ponudi svi proizvodjaci - zanimalo me ako netko ima konkretnog iskustva sa nekom odredjenom, pa da znam sto uzeti ili izbjegavati.

Znam da boja nije trajno rjesenje, ali se brzo i jeftino rijesi prasina barem za godinu-dvije, a onda bi vjerojatno stavio nesto bolje - ili zakljucio da je ovo bilo cisto dobro i samo opet pofarbao. Wink
[Vrh]
peco

PostPostano: 5.2.2013. uto. 10:52    Naslov: Citirajte i odgovorite

radio sam prije dosta sa tim bojama za beton. Sve su podjednake, gledaj na cijenu. Godinu, dvije će trajati jer je dosta otporan taj film. Inače sam ju nanosio u jednom sloju, ali možda bi ti za garažu bolje bilo dva sloja
[Vrh]
Cose

PostPostano: 5.2.2013. uto. 13:35    Naslov: Citirajte i odgovorite

peco je napisao/la:
radio sam prije dosta sa tim bojama za beton. Sve su podjednake, gledaj na cijenu. Godinu, dvije će trajati jer je dosta otporan taj film. Inače sam ju nanosio u jednom sloju, ali možda bi ti za garažu bolje bilo dva sloja

Vidim da za pod proizvodjaci preporucaju prvo impregnaciju razrijedjenom bojom (1:1 s vodom), pa onda jos gore 2 sloja - uz obavezno susenje medju njima.
[Vrh]
Cose

PostPostano: 11.2.2013. pon. 00:23    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nakon jos jednog radnog vikenda konacno sam zavrsio fazu dekompozicije i sada je garaza spremna za novi pocetak... skace od srece

To je bila dobra vijest - losa je zapravo bila i predvidiva jer je obicno tako sa svim radovima: ima dosta vise posla nego sam prvo mislio, cak i u nekoj minimalnoj varijanti.

Garaza je stara skoro 35 godina, boja sa zidova se ruli kad je krivo pogledas, nikako se rijesiti prasine - prvo sam cijelu garazu (sve zidove i strop) jedno 3-4 puta dobro iscetkao i otprasio, onda sam donju polovicu zida (ovo sto se na slici vidi tamnije) presmirglao, sad mi se cini da bi to bilo dobro napraviti i na ostatku prije nego stavim impregnaciju i pofarbam.

Uz posao i obiteljske obaveze, super ce biti ako uspijem staviti farbu do kraja iduceg vikenda. Confused
[Vrh]
zega

PostPostano: 11.2.2013. pon. 05:38    Naslov: Citirajte i odgovorite

Impregniraj i stiropor gore...2-3cm ce bit ok
To ti je lakse nego neke djidje sa farbanjem.
A ako zelis isprobat mozes probat narucit tedelit
I onda fino izmjeris toplinski otpor zida na vrlo jednostavan nacin:
http://www.professionalequipment.com/content/how-to-determine-r-value.asp
Treba ti samo infrared thermometar (vec od $20)

a onda http://www.ecowho.com/tools/r_value_to_u_value_calculator.php
Bili bi ti veoma zahvalni da nas izvjestis sa rezultatima a ako to cudo od farbe radi, nitko sretniji jer si rijesio problem na najtanji i financijski prihvatljiv nacin parirajuci aerogelu kvalitetom...
[Vrh]
Cose

PostPostano: 11.2.2013. pon. 11:21    Naslov: Citirajte i odgovorite

zega je napisao/la:
Impregniraj i stiropor gore...2-3cm ce bit ok
To ti je lakse nego neke djidje sa farbanjem.
A ako zelis isprobat mozes probat narucit tedelit
I onda fino izmjeris toplinski otpor zida na vrlo jednostavan nacin:
http://www.professionalequipment.com/content/how-to-determine-r-value.asp
Treba ti samo infrared thermometar (vec od $20)

Jutros sam izmjerio, samo sto unutra nije bilo dovoljno toplo nego tek toliko da ne padne ispod 5-6 stupnjeva. Po prvom mjerenju zidovi su oko R3-R5 (cigla sa nesto zbuke prema garazama lijevo i desno), strop je R7-R10 (betonska deka sa 40-50cm nasipane zemlje i gore poplocana terasa gdje prolaze ljudi, a najlosija su mi ulazna vrata sa valjda R1 (zeljezo bez izolacije).

Budem zagrijao garazu na 15 stupnjeva pa cu ponoviti mjerenje.

Sto se Tedelita tice, jes' da je ona demostracija na resou sa ledom vrlo impresivna, ali je sve to dosta nategnuto - nema nigdje certfikata koji bi potvrdio takva svojstva koja reklamiraju (1mm da mijenja 5cm stiropora!?), a i cijena nije uopce mala. Po onome sto sam nasao litra toga kosta 2000din (20EUR) i pokriva 2m2 (ne pise u kojoj debljini) - nije jeftino, ali kad bi stvarno imalo takva svostva isplati lo bi se.

Trenutni plan je izolirati ulazna vrata sa 5cm stiropora pa vidjeti kako se ponasa i drzi toplinu - moguce da je ova zemlja gore na stropu dovoljno dobar izolator, a zidove ne znam koliko ima smisla dirati.
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Samogradnja električnih automobila
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
Stranica 4 / 5.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.