<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Klima u EV preradi
Idite na Prethodna  1, 2, 3

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Samogradnja električnih automobila
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
max

PostPostano: 18.12.2012. uto. 16:48    Naslov: Citirajte i odgovorite

Cose je napisao/la:

Agregat je zgodna range-extender fora (uz potrosnju od oko 2 litre/100km pri brzini od oko 90km/h), a mislim da je ovako nesto puno prakticnije jer ga mozes nakvaciti samo po potrebi, plus sto ti ne brunda u gepeku nego dovoljno dalje da ga skoro ni ne cujes. palac

palac Cool Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
r005w3lt

PostPostano: 21.4.2013. ned. 12:30    Naslov: Citirajte i odgovorite

Poszdrav svim, evo odrađujem svoj prvi post na ovom forumu pa da vas sve pozdravim prvo palac

Moje ime je Robert i student sam u Zagrebu.

Čitam forum več duže vremena, uglavnom dio sa električnim biciklima, i tu i tamo sam maštao o automobilima. S obzirom na trenutnu situaciju, počeo sam razmišljati i o tome malo intezivnije.

Sam NEMAM znanje za izradu, a kako nemam ni garažu i dvorište, nemam baš puno ni mogučnosti da sam polako krenem u izradu. Tako da imam par pitanja, prije nego sve stavim na papir da vidim, dali mi se isplati uopće počinjati sad preko ljeta.

Potreban mi je automobil koji će dnevno prelaziti 40km maximalno, vjerovatno nikad toliko, ali u najgorem slučaju.

Cilj je proći što jeftnije naravno.

Još me zanima dali u hrvatskoj postoji neka radiona koja je specijalizirana za izradu takvih preinaka. Mislim, u ovo doba krize, sigurno je netkome potrebna neka dodatna kuna, koju može ovako dobiti.

Čitao sam još tu negdje, i vidio link gdje neki student iz rijeke kaže da je moguće napraviti automobil ispod 3000€, a onda još i ona "reno petica" gdje čovjek izbacio troškovnik ispod 2000€.

Zanima me dali bi netko uopće uzeo raditi tako jeftin projekt, i koliko bi to njemu bilo isplativo. Ja recimo razmišljam ako ti netko doveze ispravan automobil, i zatraži konverziju, da se dosta može zaraditi od dijelova koji će biti izvađeni iz automobila.

Još jedanput respekt svima, i nadam se da ću dobiti par odgovora.

Lijep pozdrav
[Vrh]
Cose

PostPostano: 21.4.2013. ned. 12:37    Naslov: Citirajte i odgovorite

r005w3lt je napisao/la:
Potreban mi je automobil koji će dnevno prelaziti 40km maximalno, vjerovatno nikad toliko, ali u najgorem slučaju.

Cilj je proći što jeftnije naravno.

Još me zanima dali u hrvatskoj postoji neka radiona koja je specijalizirana za izradu takvih preinaka. Mislim, u ovo doba krize, sigurno je netkome potrebna neka dodatna kuna, koju može ovako dobiti.

Čitao sam još tu negdje, i vidio link gdje neki student iz rijeke kaže da je moguće napraviti automobil ispod 3000€, a onda još i ona "reno petica" gdje čovjek izbacio troškovnik ispod 2000€.

Zanima me dali bi netko uopće uzeo raditi tako jeftin projekt, i koliko bi to njemu bilo isplativo. Ja recimo razmišljam ako ti netko doveze ispravan automobil, i zatraži konverziju, da se dosta može zaraditi od dijelova koji će biti izvađeni iz automobila.

R5 i troskovnik za njega nisu ukljucivali 2 mjeseca rada koje je covjek u to ulozio. Sto se komercijalne usluge prerade tice, kod nas jos nema takve radionice ali smo se slozili da bi cijena takvog posla trebala biti oko 1.5-2k EUR da bi se nekome to isplatilo raditi (+ donorski auto, motor, kontroler i baterije).

Odradjeni posao i potrebno znanje imaju svoju cijenu, tako da je jedini nacin za proci sto jeftinije snalazljivost i "uradi sam" varijanta za sto vise stvari.
[Vrh]
r005w3lt

PostPostano: 21.4.2013. ned. 16:22    Naslov: Citirajte i odgovorite

Cose je napisao/la:

R5 i troskovnik za njega nisu ukljucivali 2 mjeseca rada koje je covjek u to ulozio. Sto se komercijalne usluge prerade tice, kod nas jos nema takve radionice ali smo se slozili da bi cijena takvog posla trebala biti oko 1.5-2k EUR da bi se nekome to isplatilo raditi (+ donorski auto, motor, kontroler i baterije).

Odradjeni posao i potrebno znanje imaju svoju cijenu, tako da je jedini nacin za proci sto jeftinije snalazljivost i "uradi sam" varijanta za sto vise stvari.

Jasno mi je, samo nisam vidio taj psot gdje ste se "složili" za cijenu. Gledao sam uglavnom cifre gdje ljudi kažu da je potrebno oko 15k kn da se napravi konverzija za "gradski auto" do 50km autonomije, a sve više, zahtjeva više troškove. Dali je moguće uopće negdje, makar i vani (italija, njemačka, austrija...) nabaviti kompletan kit, koji bi se stavio u neki mali auto, tipa p106, citroen saxo ili slično; a da je neke noramlne cijene. Pri tome mislim da se dobije sve potrebno za rad, dakle baterije motor kontroler, i što več sve ide. Malo sam gledao po ebay-u, ali ništa konkretno nisam našao...

I da, dali možda netko PRODAJE, ili ima u planu prodani neki svoj primjerak :-D
[Vrh]
lisicakm

PostPostano: 21.4.2013. ned. 18:18    Naslov: Citirajte i odgovorite

r005w3lt je napisao/la:
Cose je napisao/la:

Jasno mi je, samo nisam vidio taj psot gdje ste se "složili" za cijenu. Gledao sam uglavnom cifre gdje ljudi kažu da je potrebno oko 15k kn da se napravi konverzija za "gradski auto" do 50km autonomije, a sve više, zahtjeva više troškove. Dali je moguće uopće negdje, makar i vani (italija, njemačka, austrija...) nabaviti kompletan kit, koji bi se stavio u neki mali auto, tipa p106, citroen saxo ili slično; a da je neke noramlne cijene. Pri tome mislim da se dobije sve potrebno za rad, dakle baterije motor kontroler, i što več sve ide. Malo sam gledao po ebay-u, ali ništa konkretno nisam našao...

odgovor je NE. Smile
[Vrh]
Tomy

PostPostano: 22.4.2013. pon. 13:05    Naslov: Citirajte i odgovorite

Imaš kod naših susjeda slovenaca nešto, ali nemaju baterija...

http://www.hribitec.com/si/7-predelave-v-elektricni-avtomobil
[Vrh]
Cose

PostPostano: 22.4.2013. pon. 14:05    Naslov: Citirajte i odgovorite

Tomy je napisao/la:

Nemres vjerovati - mali Golden sa 300A kontrolerom je skuplji nego kod nas isti takav sa 500A kontrolerom. Shocked
[Vrh]
Tomy

PostPostano: 22.4.2013. pon. 21:35    Naslov: Citirajte i odgovorite

Meni se više dopadaju njihovi AC motori i kontroleri, ali imaju bijesne cijene...da su bar na pola možda bi i razmišljao o toj opciji, ali ovako nema smisla.
[Vrh]
bmwcabrio

PostPostano: 22.4.2013. pon. 21:44    Naslov: Citirajte i odgovorite

Tomy je napisao/la:

bezobrazno skupo Mad kako mrzim tu pohlepu.....
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Samogradnja električnih automobila
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodna  1, 2, 3
Stranica 3 / 3.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.