<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Peugeot 106 électrique
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeća

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Samogradnja električnih automobila
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
bmwcabrio

PostPostano: 30.12.2012. ned. 00:23    Naslov: Citirajte i odgovorite

prva mjerenja pokazuju da sa dodatkom hho smjese sonda očitava prebogatu smjesu i ecu smanjuje vrijeme otvorenosti injektora tj. ubacuje manje goriva u cilidre.
ler gas se popeo na 1500 rpm nakon puštanja smjese u usis s time da hho generator radi na 70-ak% a diagnostika još uvijek pokazuje prebogatu smjesu tako da očekujem pozitivne rezultate i pri većim okretajima i opterećenju.
Smile
precizno je izmjerena i potrošnja, na otvorenoj cesti samo 4L na 100km uredne vožnje a u gradu čak 8,5 L na 100km uredne vožnje.
čok i zima čine svoje.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Caca

PostPostano: 30.12.2012. ned. 01:04    Naslov: Citirajte i odgovorite

Jesi kaj razmisljao o instrumentaciji, prije par sati je EMW Dashboard bio $170 na akciji i sad su mrcine vratili na $250 i vidim da su stavili novu verziju softwarea 1.4 a ja danas popodne na tabletu probavao v1.2

http://www.emotorwerks.com/emw3/product/ev-dashboard-by-emw-basic-edition/

[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Caca

PostPostano: 30.12.2012. ned. 13:39    Naslov: Citirajte i odgovorite

Krivo sam vidio, onih 170 je samo upgrade na BT modul :-(
[Vrh]
miko

PostPostano: 30.12.2012. ned. 17:47    Naslov: Citirajte i odgovorite

vidio sam to prije par tjedana, strava mi izgleda, barem da ima još i rpm i brzinomjer. Svakako bi si to htjeo kupiti za svoju pilu Smile

Dali bi netko na forumu mogao tako nešto složiti?
[Vrh]
Cose

PostPostano: 30.12.2012. ned. 19:53    Naslov: Citirajte i odgovorite

miko je napisao/la:
vidio sam to prije par tjedana, strava mi izgleda, barem da ima još i rpm i brzinomjer. Svakako bi si to htjeo kupiti za svoju pilu Smile

Oni koji znaju obicno nemaju vremena. Sad

Za pocetak sam uzeo Cycle Analyst...

http://artas.hr/vozila/elektricni_bicikli_dijelovi.htm
pa dolje "Putno računalo CA-LSA"

...i sa eBay narucio veliki shunt za 200A i 500A (@75mV), a plan mi se pozabaviti sa PIC-om i custom softom koji bi imao manje vise sve te i slicne funkcionalnosti - samo na obicnom LCD ekranu 20x2 ili 20x4.

Jedino sto mi za to treba je netko tko kuzi HW da slozi stampicu, a ja bi se onda ucio programirati PIC i slagao SW dio - SW mi je inace struka, tako da ne ocekujem probleme a nekada davno sam programirao u ASM na Z80 (puno) i 68000 (nesto malo).
[Vrh]
MP

PostPostano: 30.12.2012. ned. 20:08    Naslov: Citirajte i odgovorite

Cose je napisao/la:
miko je napisao/la:

...i sa eBay narucio veliki shunt za 200A i 500A (@75mV), a plan mi se pozabaviti sa PIC-om i custom softom koji bi imao manje vise sve te i slicne funkcionalnosti - samo na obicnom LCD ekranu 20x2 ili 20x4.

Jedino sto mi za to treba je netko tko kuzi HW da slozi stampicu, a ja bi se onda ucio programirati PIC i slagao SW dio - SW mi je inace struka, tako da ne ocekujem probleme a nekada davno sam programirao u ASM na Z80 (puno) i 68000 (nesto malo).

vrijeme je najveći problem , za izradu sw-a ti ne treba odmah hdw kpl.
palac
navrati , to ti zadnji put nisam ni pokazal Embarassed
[Vrh]
miko

PostPostano: 30.12.2012. ned. 20:39    Naslov: Citirajte i odgovorite

Cose je napisao/la:

Kada budeš nešto slagao, računaj mene kao mušteriju.
imam tri četri voltmetra, ampermetar, brojač okretaja i svaki od njih ima svoj display, valjda se to nekako može iskombinirat da daje sve podatke na jednom displayu??
[Vrh]
Cose

PostPostano: 31.12.2012. pon. 11:28    Naslov: Citirajte i odgovorite

MP je napisao/la:
Cose je napisao/la:
...plan mi se pozabaviti sa PIC-om i custom softom koji bi imao manje vise sve te i slicne funkcionalnosti - samo na obicnom LCD ekranu 20x2 ili 20x4.

vrijeme je najveći problem , za izradu sw-a ti ne treba odmah hdw kpl.
palac
navrati , to ti zadnji put nisam ni pokazal Embarassed

Frend ima PIC dev board koji mu trenutno ne treba, tako da se imam na cemu poceti igrati - a za ovo se cujemo, svakako me zanimaju tvoja iskustva i to sto si radio. Wink

Jedino sto idem korak po korak i ne zelim se uvaljivati u previse stvari koje ne stignem - prvo hocu zgotoviti auto da se mogu voziti, pa cu se onda u miru igrati sa instrumentacijom. Racunam da ce mi do prve upotrebljive verzije trebati par mjeseci ako budem po tome pikao par puta po par sati tjedno - ovo je razrada ideje:

https://docs.google.com/document/d/19tAzIPr5S_ZRyJeVb4u_So5ae0hmJu97SPkiF9Sugh8/edit
[Vrh]
Cose

PostPostano: 31.12.2012. pon. 11:37    Naslov: Citirajte i odgovorite

miko je napisao/la:
Cose je napisao/la:

Kada budeš nešto slagao, računaj mene kao mušteriju.
imam tri četri voltmetra, ampermetar, brojač okretaja i svaki od njih ima svoj display, valjda se to nekako može iskombinirat da daje sve podatke na jednom displayu??

Sigurno se moze - budem ovdje otvorio novu temu kad krenem s projektom, ali to bi bilo otprilike nesto u ovom stilu:

Kod:
┌────────────────────┐
│Eco ++++++++++            │
│234A 21.7kW 125Wh/km     │
│B: 102V 103Ah                   │
│70% E++++++++++     F  │
└────────────────────┘

Tek kad krenem cu vidjeti zapravo koliko uopce ima mjesta za program i sto se sve moze nagurati po pitanju SW/HW, ali racunam da bi se dosta toga moglo napraviti jer ne bi gubio vrijeme/prostor na graficki prikaz vec bi se fokusirao na funkcionalnost. A graficki ekran onda moze biti V2 ili da se doda BT modul pa da kompleksniji prikaz bude na Android telefonu ili tabletu kao ovaj prije spomenuti projekt.
[Vrh]
Caca

PostPostano: 31.12.2012. pon. 12:42    Naslov: Citirajte i odgovorite

Citat:

Sigurno se moze - budem ovdje otvorio novu temu kad krenem s projektom, ali to bi bilo otprilike nesto u ovom stilu:

Kod:
┌────────────────────┐
│Eco ++++++++++            │
│234A 21.7kW 125Wh/km     │
│B: 102V 103Ah                   │
│70% E++++++++++     F  │
└────────────────────┘

Tek kad krenem cu vidjeti zapravo koliko uopce ima mjesta za program i sto se sve moze nagurati po pitanju SW/HW, ali racunam da bi se dosta toga moglo napraviti jer ne bi gubio vrijeme/prostor na graficki prikaz vec bi se fokusirao na funkcionalnost. A graficki ekran onda moze biti V2 ili da se doda BT modul pa da kompleksniji prikaz bude na Android telefonu ili tabletu kao ovaj prije spomenuti projekt.

Display 20x4 znakova je sasvim dovoljan. Možda i sam krenem slagat nešto slično ali Atmel bazirano (Arduino) Svakako za debug najbolje koristiti serial output koji kasnije vrlo jednostavno prilagoditi za bluetooth adapter... Kos ak ti treba kaj od HW kad počneš slagat javi mi se pa ti mogu posuditi za razvoj. Baš sam prije par dana slagao bravu za ulazna vrata zgrade, RFID i Bluetooth, kad dođeš blizu vrata, BT odskenira i ak ti je MAC u bazi otključa ti vrata... smijeh1

[Vrh]
Cose

PostPostano: 31.12.2012. pon. 12:53    Naslov: Citirajte i odgovorite

Caca je napisao/la:
Display 20x4 znakova je sasvim dovoljan. Možda i sam krenem slagat nešto slično ali Atmel bazirano (Arduino) Svakako za debug najbolje koristiti serial output koji kasnije vrlo jednostavno prilagoditi za bluetooth adapter... Kos ak ti treba kaj od HW kad počneš slagat javi mi se pa ti mogu posuditi za razvoj. Baš sam prije par dana slagao bravu za ulazna vrata zgrade, RFID i Bluetooth, kad dođeš blizu vrata, BT odskenira i ak ti je MAC u bazi otključa ti vrata... smijeh1

Mislis na onaj RFID koji se sa $30 elektronike moze procitati i klonirati sa par desetaka metara udaljenosti dok ti je RFID u dzepu? Confused

Moze i Arduino, meni svejedno jer krecem od nule - cak radije to, vidim da je moderniji i otvoreni dizajn svega. Vidim da ima miljon modela, koji uopce uzeti i jel ima smisla uzimati dev board? Vidim da ih na eBayu ima od $15 pa nadalje...
[Vrh]
Caca

PostPostano: 31.12.2012. pon. 14:25    Naslov: Citirajte i odgovorite

Vjerujem da ovu karticu nije problem isklonirat ali ne na toj udaljenosti. Ali nije mi to neš ni važno jer brava iovak služi samo za ulazna vrata zgrade koja su dosta često i otvorena ali kad ja šlajsam pune ruke nečega onda su naravno zatvorena pa od tuda ideja za automatizam preko BT Very Happy

Za Arduino ti preporučam klona naravno Uno ili Nano. Ja recimo većinu slažem sa njima a Nano ti je nekih 10-12$ a ima ti FTDI na sebi pa nemaš kemije sa adapterima i flashanjem. Uno se isplati ak ćeš se zezat sa shieldovima, Memorije imaju i previše za recimo ovakav neki projekt a ako prifali uvijek možeš uzet Megu 1280 ili 2560. Oko Arduina ti ja mogu pomoć iako nisam sa programiranjem na Ti imam popriličnu arhivu primjera, dokumentacije, knjiga...
[Vrh]
MARIJANVZ

PostPostano: 1.1.2013. uto. 17:06    Naslov: Citirajte i odgovorite

Caca
Bilo bi dobro da otvoriš novu temu.Dobra tema. Meni bi trebalo nešto takvoga za električni skuter. Imam ti halov senzor za mjernje struje, ako želiš poklanjam. Odustao sam od programiranja. Sličan je ovome na slici.
[/img]
[Vrh]
Caca

PostPostano: 1.1.2013. uto. 20:33    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da drzimo se teme, za neki mjerni uredaj ako se odlucim slagat sigurno cu otvoriti temu... Senzor je svaki dobrodosao u moj mali lab pa ak ti je stvarno visak mozemo se cuti iako je taj malo nezgodan zbog napona pa treba jos dodatne elektronike da mu se prilagodi razina signala za MCU.
[Vrh]
MP

PostPostano: 1.1.2013. uto. 20:43    Naslov: Citirajte i odgovorite

@ MARIJANVZ
taj je senzor samo do 72A , njemu za Auto treba najmanje do 800A (to će rijetko povuć , ali bi mogao)

ali ih ima i za veće struje , po meni je to najbolje rješenje .
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Samogradnja električnih automobila
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeća
Stranica 6 / 7.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.