<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Citroen AXe
Idite na 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Samogradnja električnih automobila
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Cose

PostPostano: 16.11.2012. pet. 12:49    Naslov: Citroen AXe Citirajte i odgovorite

Jucer sam bio gledati jednog potencijalnog donora - auto je '98 godina, drugi vlasnik, koliko sam vidio limarija nije dirana i u prilicno dobrom stanju, gore prva boja, regan do 6/2013, 150k km - sve izgleda dobro. Cijena je malo visa nego sto drugi traze, ali vrijedi tih 200-300 EUR vise ako je sve tako dobro kako izgleda.

Golden motora (malih i velikih) trenutno nema i dolaze tek negdje na proljece. Prijedlozi za alternative? Koncar vilicar motori mi se cine malo preteski, a i problem je sa (uglavnom) malim brojem okretaja.

Skinuo sam odmah i Haynes manual u kojem me razveselila cinjenica da je vise od 50% knjige posveceno benzinskim i diesel motorima - sto mi nece trebati. Smile

Jos par dana cu promisliti o svemu, pa ako se odlucim onda prvo na provjeru auta u obliznji servis da cujem njihovo misljenje.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gec

PostPostano: 16.11.2012. pet. 18:18    Naslov: Re: Citroen AXe Citirajte i odgovorite

Cose je napisao/la:
Jucer sam bio gledati jednog potencijalnog donora - auto je '98 godina, drugi vlasnik, koliko sam vidio limarija nije dirana i u prilicno dobrom stanju, gore prva boja, regan do 6/2013, 150k km - sve izgleda dobro. Cijena je malo visa nego sto drugi traze, ali vrijedi tih 200-300 EUR vise ako je sve tako dobro kako izgleda.

Golden motora (malih i velikih) trenutno nema i dolaze tek negdje na proljece. Prijedlozi za alternative? Koncar vilicar motori mi se cine malo preteski, a i problem je sa (uglavnom) malim brojem okretaja.

Skinuo sam odmah i Haynes manual u kojem me razveselila cinjenica da je vise od 50% knjige posveceno benzinskim i diesel motorima - sto mi nece trebati. Smile

Jos par dana cu promisliti o svemu, pa ako se odlucim onda prvo na provjeru auta u obliznji servis da cujem njihovo misljenje.
Nemoj tek tako odbaciti Končara..sve što valja ima i masu Very Happy a i tih 40-tak kg više je zanemarivo u cijeloj priči. Bmwcabrio se naganja sa 150-300A na 96V sa Končarom, nakon vožnje popipaš motor a on mrtav hladan a nema ni ventilator na sebi!! Čisto sumnjam da će Kinez izdržati takve torture. Za ove manje aute Rade je zakon, glavni problem su baterije...tu treba upucati i zadnju paru Smile
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
bmwcabrio

PostPostano: 16.11.2012. pet. 18:21    Naslov: Citirajte i odgovorite

nemoj me zezat da ćeš auto star 14 god. voziti na pregled u servis i još k tome te ne zanima motor......
Shocked
takvim pristupom preradu ćeš razvući u nedogled, i na kraju izgubiti volju.....
[Vrh]
schumacher

PostPostano: 16.11.2012. pet. 19:23    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pazi da te sjekira(axe) ne nasikira Smile
[Vrh]
Cose

PostPostano: 17.11.2012. sub. 00:33    Naslov: Citirajte i odgovorite

bmwcabrio je napisao/la:
nemoj me zezat da ćeš auto star 14 god. voziti na pregled u servis i još k tome te ne zanima motor......
Shocked

Nisam ni živaca ni sposobnosti ko Čubi tako se želim osigurati da ne kupim neko groblje - ne kužim kaj misliš s ovim za motor da me ne zanima?

Baš hoću sve čim prije složiti, ne da mi se cijelu restauraciju delat.
[Vrh]
bmwcabrio

PostPostano: 17.11.2012. sub. 08:32    Naslov: Citirajte i odgovorite

Cose je napisao/la:
bmwcabrio je napisao/la:
Shocked

Nisam ni živaca ni sposobnosti ko Čubi tako se želim osigurati da ne kupim neko groblje - ne kužim kaj misliš s ovim za motor da me ne zanima?

pa benzinski motor i sve nepotrebno uz njega ti nije važno,ne?
ako je limarijski ok, to je to ?
[Vrh]
Cose

PostPostano: 17.11.2012. sub. 09:33    Naslov: Citirajte i odgovorite

bmwcabrio je napisao/la:
Cose je napisao/la:
bmwcabrio je napisao/la:
Shocked

pa benzinski motor i sve nepotrebno uz njega ti nije važno,ne?
ako je limarijski ok, to je to ?

Pozeljno je da motor bude u dobrom stanju jer cu se jos par mjeseci voziti - dok pribavim motor i kontroler da mogu krenuti sa radovima i da ga kasnije mogu lakse prodati. Sa baterijama me isto sve vuce da ih idem nabaviti prije (ciljam na Thundersky LiFe), jer ako se zapetljam u olovo samo cu izgubiti vrijeme na smjestaj i nosace a na kraju biti nezadovoljan rezultatom.

Rekao sam da mi upute za radove po motoru iz Haynes manuala nece trebati jer racunam da nece biti toliko dugo u autu - a sami motor, koliko sam uspio vidjeti i cuti, izgleda Ok.

Bitna je zdrava limarija, ispravna mehanika (ovjes, mjenjac, getriba) i da je auto opcenito u solidnom stanju - ideja je da to bude nesto sto cu s veseljem voziti. Wink
[Vrh]
bmwcabrio

PostPostano: 17.11.2012. sub. 16:22    Naslov: Citirajte i odgovorite

previše tražiš od tako starog auta, naravno da će biti nedostataka na ovjesu i dijelova koje će trebati zamijeniti ako želiš sve tip-top.
nisi rekao koliko novaca traži ?
[Vrh]
Cose

PostPostano: 18.11.2012. ned. 12:47    Naslov: Citirajte i odgovorite

bmwcabrio je napisao/la:
previše tražiš od tako starog auta, naravno da će biti nedostataka na ovjesu i dijelova koje će trebati zamijeniti ako želiš sve tip-top.
nisi rekao koliko novaca traži ?

Stvari koje se mogu promijeniti i spadaju pod potrosni materijal/dijelove - npr. spone, homokineticki, amortizeri i slicno - me ne brinu i racunam s njima. Bitno je da je opcenito stanje dobro i da ne treba raditi neku vecu rekonstrukciju na sasiji ili karoseriji.

Lik trazi 1.1k EUR - za usporedbu u oglasima za neregistrirane 5-6 godina starije traze oko 500 EUR. Ako sam dobro skuzio po netu, ovaj Spot model (zadnji facelift prije nego su ga zmijenili Saxom) bi trebao imati galvaniziranu sasiju, pa s obzirom na to da je mladji, u Ok stanju i regan do 06/2013 bi cijena bila tu negdje - svakako mi je bolje u startu dati parsto EUR vise za dobro ocuvani i zdravi auto nego popravljati neko hrdjavo groblje.
[Vrh]
riba

PostPostano: 18.11.2012. ned. 13:17    Naslov: Citirajte i odgovorite

Istina, i ja sam se opekao, dao 200e manje za tomosa, a dobio ku**c.
[Vrh]
Čubi

PostPostano: 18.11.2012. ned. 14:09    Naslov: Citirajte i odgovorite

Radije probaj naći nekog AXa s 1.5D motorom. Taj motor je težak k'o da je od olova, pa kad ga izvadiš ostaje ti dosta prostora za motor i baterije bez da povećavaš masu auta. Nesreća je u tome kaj se ti motori rijetko kvare... Very Happy
IMHO, ne odbacuj Radu tako lako, 65 kg mase i statičkih 70 nM nije loše. Na 96V lako se vrti preko 3500 RPM, što ti je na tom autu u 5. već blizu stotke:

5. je 0.767:1 i diferncijal 3:583:1 , dakle na kotačima je 2.748:1 tj. 800 o/min iliti 56 km/k pri 2200 RPM, odnosno 89,5 km/h pri 3500 RPM. Nije samo teorija, bmwcabriov R-5 to potvrđuje, a i pEglica je išla preko 80 s kraćom getribom...
[Vrh]
eltico

PostPostano: 18.11.2012. ned. 18:44    Naslov: Citirajte i odgovorite

Čini mi se da je AX SPOT jedan od zadnjih bez serva kočnica pa je i to jednostavnije. Sve mi se čini odlično, ali cjenu bi ipak malo trebalo spustiti. U svakom slučaju - SAMO NAPRIJED!!
[Vrh]
Dr.Doktor

PostPostano: 18.11.2012. ned. 20:00    Naslov: Citirajte i odgovorite

....večer

-AX iz 90-ih je 50-ak Kg teži od onih prvih modela , bar tako
nalazim podatke tu na netu ....
.... mislim da je 1.1 prvi model 640 Kg , a 1.0 iz 90-ih oko 690 (3V)
(valjda unutrašnjost ???)

-No nije to presudno , a stvarno sam čuo da su neki pocinčani i to
bi trebao glavni razlog u odnosu na ostale iz ove "naše klase" , jer
ovaj moj Tico iz 98-e je po donjem dijelu vrata i malo po pragovima
već "napuhnut" , ali ići će to u ovom sistemu još godinu-dvije bez
nekih intervencija ....

-Dobro je i to što je registriran , pa će se moći napraviti neki testovi
i mjerenja prije "legalizacije" iako to nije baš po zakonu , ali table su
gore i malo se lakše diše kada ste na cesti ... a svi iza vas trube Very Happy
[Vrh]
Cose

PostPostano: 18.11.2012. ned. 21:01    Naslov: Citirajte i odgovorite

Čubi je napisao/la:
Radije probaj naći nekog AXa s 1.5D motorom. Taj motor je težak k'o da je od olova, pa kad ga izvadiš ostaje ti dosta prostora za motor i baterije bez da povećavaš masu auta. Nesreća je u tome kaj se ti motori rijetko kvare... Very Happy

Nema u oglasima ni jednog 1.4/1.5 mladjeg od '94. godine, a ne mislim stavljati previse baterija (50-60km dosega mi je Ok, znaci 8-9kWh) tako da ne bi trebao biti problem sa masom.

Koliko je cca tezak taj 1.0/1.1 motor/kiler/rezervoar/ausph - oko 120-130kg ili...?

Čubi je napisao/la:
IMHO, ne odbacuj Radu tako lako, 65 kg mase i statičkih 70 nM nije loše. Na 96V lako se vrti preko 3500 RPM, što ti je na tom autu u 5. već blizu stotke:

5. je 0.767:1 i diferncijal 3:583:1 , dakle na kotačima je 2.748:1 tj. 800 o/min iliti 56 km/k pri 2200 RPM, odnosno 89,5 km/h pri 3500 RPM. Nije samo teorija, bmwcabriov R-5 to potvrđuje, a i pEglica je išla preko 80 s kraćom getribom...

Ma ne odbacujem, samo bi volio naci nesto izmedju onog malog Goldena od 11kg i ove mrcine od 65kg. Koliko je tezak ovaj tvoj AC motor u Visi?

BTW, ajde pliz odgovori na onaj mail kad nadjes vremena - puno cu brze/lakse rijesiti neke stvari sa tim informacjiama. Tnx! palac
[Vrh]
debeli

PostPostano: 18.11.2012. ned. 21:07    Naslov: Citirajte i odgovorite

Može li netko ovo potvrditi /opovrgnuti ?

Čini mi se da je AX SPOT jedan od zadnjih bez serva kočnica
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Samogradnja električnih automobila
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća
Stranica 1 / 8.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.