<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Sirius HHO
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Besplatna energija
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Mrax

PostPostano: 28.12.2012. pet. 00:00    Naslov: Citirajte i odgovorite

max je napisao/la:
Mrax je napisao/la:
Dijeluje stvarno realno
https://www.youtube.com/watch?v=cMlciNOyo_U

A kaj misliš kako ja grijem niskoenergetsku kuću ??

Mislim da imaš nešto drugo.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gec

PostPostano: 28.12.2012. pet. 05:14    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mrax je napisao/la:
Ajmo reć da imaš aluminija gotovo badave, i da napraviš uređaj koji kao kod njih radi 12 sati. A meni se čini da bi toliko vodika pokretalo agregat do 2kw.
OfGrid kuća sa 3kw solara i nedovoljno baterija za autonomiju od 3 dana, bi prilikom teških maglovitih dana mogla prikupiti neki potreban dodatni kwh da nadomiri razliku u proizvodnji iz panela.
Realno. Kila aluminija je oko 22 kn +/-
Meni agregat potroši benzina 22 kune za 2 sata rada
zaboravio sam već detaljnu računicu no u grubo: za zamijeniti kilu lož ulja ti treba 3 kg aluminija, otpadni aluminij ti je 9 kn/kg, a kila lože cca 8kn...znači pušiona x3, been there - done that. Može Bmw potražiti filmič koji je snimio kako aparatura proizvodi vodik, sprava je vrlo jednostavna, aluminij se potapa u kupku NaOH i uslijed reakcije stvara se vodik i talog glinica. Tehnologija je jako prljava, toksična i na kraju neisplativa.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Mrax

PostPostano: 28.12.2012. pet. 18:15    Naslov: Citirajte i odgovorite

Čekaj. Tko mjenja lož ulje.
Pitam.
Ako imam solarni offgrid sistem sa malim nedostacima.
Da li mi je bolje kupit dvije litre benzina i agregatom radit 2 sata, ili sa kilom aluminija od 22 kn radit nekoliko sati više?
[Vrh]
Gec

PostPostano: 28.12.2012. pet. 19:51    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mrax je napisao/la:
Čekaj. Tko mjenja lož ulje.
Pitam.
Ako imam solarni offgrid sistem sa malim nedostacima.
Da li mi je bolje kupit dvije litre benzina i agregatom radit 2 sata, ili sa kilom aluminija od 22 kn radit nekoliko sati više?
Mala je razlika energetski između lož ulja i benzina, znači računica je skoro ista, neisplativo je aluminijem pogoniti motor, ako imaš besplatan izvor aluminija prodaj ga na otpad i kupi benzin za tu lovu Smile
[Vrh]
sirius

PostPostano: 23.11.2013. sub. 15:52    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nisam dugo pisao ovdje, pa da izrazim zadovoljstvo nakon jučerašnje vožnje do Gospića. Vrijeme ljigavo, susnježica, kiša itd. Zato sam laganini vozio od Rijeke do tamo i laganini natrag. Polazak je zapravo mjeren od Tifona prije mosta za Krk. Tamo sam natankao do vrha, pokupio frendicu u Šmriki, jer sam zapravo nju i vozio, pa polako do Gospića. Nakon povratka smo ponovo svratili na istu pumpu, ponovo natankali do vrha. Čak sam i zaljuljao auto, ako je eventualno zraka u rezervoaru. Stalo je 22,5 litara eurodizela, brojač kilometara je pokazivao 291 kilometar. Vozilo Mitsubishi L200, 98 godina, 2500 TD intercooler, 99 HP. Išli smo preko Senja na Vratnik, sve starom cestom i vožnja 60-80 km/h. Auto ima oko 280000 kilometara, dakle nije baš nov Very Happy Po meni je prosječna potrošnja goriva ispala 7,76 litara na 100 km, dakle za takvo vozilo super. Jedino što ću nakon kakvih 25000 kilometara morati rastaviti i očistiti ćeliju ili generator. Dakle, da je netko pristao na testiranje za ispod 8 litara dignuo bih lovu Very Happy Sad sam siguran da bi po lijepom danu od Pule do Rijeke i natrag postigao i manju potrošnju, jer je manje uzbrdica. Nekome ni tih skoro 8 litara nije malo, ali govorim o autu od 1700 i kusur kilograma, s gumama 265/70-15 i dva diferencijala, s aerodinamikom nula. Živio HHO palac
[Vrh]
MP

PostPostano: 23.11.2013. sub. 17:36    Naslov: Citirajte i odgovorite

za njega su tvorničke specifikacije 8.5 do 10 l na 100 km u kombinaciji grad / otvorena cesta .
znači ušteda je oko 20% , moram priznat da sam očekivao više.
[Vrh]
peco

PostPostano: 23.11.2013. sub. 19:23    Naslov: Citirajte i odgovorite

MP je napisao/la:
za njega su tvorničke specifikacije 8.5 do 10 l na 100 km u kombinaciji grad / otvorena cesta .
znači ušteda je oko 20% , moram priznat da sam očekivao više.

Niti jedan auto koji sam imao dosad nije trošio po specifikacijama. Uvijek je to nekoliko litara više Mad
[Vrh]
riba

PostPostano: 24.11.2013. ned. 00:50    Naslov: Citirajte i odgovorite

Tako je, pošto je riječko područje potrebno je dodati još bar 15% na potrošnju.
[Vrh]
sirius

PostPostano: 24.11.2013. ned. 01:00    Naslov: Citirajte i odgovorite

te specifikacije od 8,5 l su za model 2007, a ne model 1998 Very Happy
manje od 11 ga ni s najvećim trudom nisam uspio spustiti
trošio je uglavnom 12-13, a tako troši stari Pajero i L200 većini kolega koje znam, barem u mom kraju
u Zg bi to bilo sigurno 10-15% manje, naravno ako je bez ganjaže
L200 i Mazda B2500 na pun gas troše i 16 litara Confused
evo potrošnji po tvorničkim specifikacijama.....od 9,2 do 13,4....što u praksi baš i nije izvedivo, kad je dobro naštelan je 11-12, pogotovo što moj ima 283000 kilometara, samo čekam kad će turbina vrisnuti
http://www.autoscout24.hr/Details.aspx?id=235584502&cd=635096592930000000&asrc=st
[Vrh]
fire

PostPostano: 24.11.2013. ned. 12:30    Naslov: Citirajte i odgovorite

sirius je napisao/la:
Nisam dugo pisao ovdje, pa da izrazim zadovoljstvo nakon jučerašnje vožnje do Gospića. Vrijeme ljigavo, susnježica, kiša itd. Zato sam laganini vozio od Rijeke do tamo i laganini natrag.

Kada se laganije vozis manje trosis i tu je bit.
[Vrh]
tossa

PostPostano: 24.11.2013. ned. 12:41    Naslov: Citirajte i odgovorite

siriuse mi imamo jednog l-200 blizu 700 000 km.. dovoljno je da napraviš servis turbine kod nas je cijena oko 1500 do 2500kn i miran si narednih 150-200 000 km....povremeno nešto oko motora očistiš i nebrini za vožnju... jedini dio za održavanje je turbina. tek si razradio motor pogledaj malo recenzije o L200 i uvijerićeš se da sam u pravu.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku AIM
Gec

PostPostano: 24.11.2013. ned. 12:58    Naslov: Citirajte i odgovorite

fire je napisao/la:
sirius je napisao/la:
Nisam dugo pisao ovdje, pa da izrazim zadovoljstvo nakon jučerašnje vožnje do Gospića. Vrijeme ljigavo, susnježica, kiša itd. Zato sam laganini vozio od Rijeke do tamo i laganini natrag.

kod normalne vožnje dizelaš ima jako malu razliku grad-otvoreno, kod pogona 4x4 to je još manje izraženo, možeš ga vozit ko baba potrošnja je skoro ista Very Happy
Potrošnja ide drastično gore jedino kod ganjačine i pri većim brzinama zbog loše aerodinamike.
Meni Forester troši plina u gradu 12,5L isto kao i na otvorenoj pri 120km/h.
Pokušao sam još nježnije voziti i uštedio 2dcl Smile
[Vrh]
sirius

PostPostano: 25.11.2013. pon. 12:27    Naslov: Citirajte i odgovorite

fire je napisao/la:

Da, laganijom vožnjom bez HHO sam uspio smanjiti na 11 litara, a s HHO ni življom vožnjom nije išao preko 9. Doduše prije par godina sam išao do Zg i nije mi se žurilo. Išao sam 80 po autoputu, nizbrdice na ler i tako to....uspio sam smanjiti na 10 ili bar blizu, ali sam stvarno žilavio. Mislim ako misliš da je HHO autosugestija grdno se varaš. Kad mi je ispao osigurač, dok još nisam imao kontrolnu lampicu u kabini, osjetio sam da slabije vuče auto. I potrošnja se nije smanjila sama od sebe.
[Vrh]
fran777

PostPostano: 6.10.2014. pon. 10:57    Naslov: grijanje na hho Citirajte i odgovorite

Da li ima neko rješenje za grijanje stambenog prostora na hho? Solarni paneli postoje 540 W/12 v, puffer vode postoji, dobra volja naravno....

HHO generator ćemo napraviti od prokroma sa bublerom....

Naravno, sve na siguran način....
[Vrh]
fire

PostPostano: 6.10.2014. pon. 11:01    Naslov: Re: grijanje na hho Citirajte i odgovorite

fran777 je napisao/la:
Da li ima neko rješenje za grijanje stambenog prostora na hho? Solarni paneli postoje 540 W/12 v, puffer vode postoji, dobra volja naravno....

HHO generator ćemo napraviti od prokroma sa bublerom....

Naravno, sve na siguran način....

Pa tih 150W skoro da neces osjetiti na grijanju.
Vise ces se grijati zbog gubitka energije u elektrolizi, nego od HHO.
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Besplatna energija
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća
Stranica 6 / 8.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.