<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Razna pitanja
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4 ... 25, 26, 27  Sljedeća

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Baterije
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Mrax

PostPostano: 9.9.2011. pet. 09:56    Naslov: Citirajte i odgovorite

ima netko link na tablicu gdje su vrijednosti napona za različite kombinacije metala u galvanskim elementima?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
pkristo

PostPostano: 9.9.2011. pet. 10:37    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mrax je napisao/la:
ima netko link na tablicu gdje su vrijednosti napona za različite kombinacije metala u galvanskim elementima?

http://en.wikipedia.org/wiki/Standard_electrode_potential_(data_page)
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Mrax

PostPostano: 9.9.2011. pet. 23:51    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hvala! palac
[Vrh]
bosanac 20

PostPostano: 11.9.2011. ned. 18:24    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pomoc. osam akumulatora spojiti na 24 voltni sistem.
Prvi aku.plus na minus drugog; treci plus na cetvrti aku. minus; peti aku.plus na minus sestome; sedmi aku plus na minus osmome.
Ako je uredu ovako?
E sad sa regulatora plus i minus gdje sve kaciti i isto tako plus i minus od vjetrenjace jeli sve slobodne plusove povezati zajedno i sve minuse zajedno i na taj kabal kaciti od regulatora kablove i gdje kaciti od vt. kabal.
Jest da sam malo zakomplikovao ali nisam znao drugacije objasniti.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku AIM YIM MSNM
grrga

PostPostano: 11.9.2011. ned. 20:15    Naslov: Citirajte i odgovorite

bosanac 20 je napisao/la:
Pomoc. osam akumulatora spojiti na 24 voltni sistem.
Prvi aku.plus na minus drugog; treci plus na cetvrti aku. minus; peti aku.plus na minus sestome; sedmi aku plus na minus osmome.
Ako je uredu ovako?
E sad sa regulatora plus i minus gdje sve kaciti i isto tako plus i minus od vjetrenjace jeli sve slobodne plusove povezati zajedno i sve minuse zajedno i na taj kabal kaciti od regulatora kablove i gdje kaciti od vt. kabal.
Jest da sam malo zakomplikovao ali nisam znao drugacije objasniti.

A da probaš nacrtati? Very Happy
[Vrh]
Nixa

PostPostano: 11.9.2011. ned. 21:16    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mrax je napisao/la:

Možda ovo tražiš?
http://en.wikipedia.org/wiki/Earth_battery
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Mrax

PostPostano: 12.9.2011. pon. 12:56    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nixa je napisao/la:
Mrax je napisao/la:

Možda ovo tražiš?
http://en.wikipedia.org/wiki/Earth_battery

odlično.
Znam da puno pitam no kako da dobijem vrijednost napona za određeni par metala, pogotovo ako su oba u negativnom potencijalu? Npr prema ovoj tvojoj tablici iz vikipedije i elektroitu CuSO4
[Vrh]
bosanac 20

PostPostano: 13.9.2011. uto. 19:18    Naslov: Citirajte i odgovorite

[Vrh]
bosanac 20

PostPostano: 13.9.2011. uto. 21:46    Naslov: Citirajte i odgovorite

posto neznam crtati evo uslikano za G. Grgu
e sad imam samo osam komada 120ah malo mi ih sporo isporucuje ovaj dobavljac po cetri komada mi dovuce mjesecno ali ga trpim zbog cjene platim mu po 35 eura po komadu da i on nesto zaradi da ne tegli dzabe.
Planirao sam G.Grga povezati na 24 vol.ovih 8komada i trebalo bi tako ici barem kako sam planirao do priblizno 20-24 komada ovakva ista .
Pitanje ostaje isto kako povezati ovaj broj komada i kako sljedecih npr.4kom gdje vt. a gdje regulator od solara naravno to sve nemogu odmah bez jos kojeg panela.
I da li ce biti kablovi za ovakvo povezivanje dovoljni od50kvadrata kao sto su na slici ovi crni njih imam dovoljno(ali samo u crnoj boji) njih sam dobio dzabe pa sto da ih ne iskoristim.Kod nas se kaze kad je dzabe i sirce je slatko Smile
[Vrh]
grrga

PostPostano: 14.9.2011. sri. 08:52    Naslov: Citirajte i odgovorite

e sad imam samo osam komada 120ah malo mi ih sporo isporucuje ovaj dobavljac po cetri komada mi dovuce mjesecno ali ga trpim zbog cjene platim mu po 35 eura po komadu da i on nesto zaradi da ne tegli dzabe.
Planirao sam G.Grga povezati na 24 vol.ovih 8komada i trebalo bi tako ici barem kako sam planirao do priblizno 20-24 komada ovakva ista .
Pitanje ostaje isto kako povezati ovaj broj komada i kako sljedecih npr.4kom gdje vt. a gdje regulator od solara naravno to sve nemogu odmah bez jos kojeg panela.
I da li ce biti kablovi za ovakvo povezivanje dovoljni od50kvadrata kao sto su na slici ovi crni njih imam dovoljno(ali samo u crnoj boji) njih sam dobio dzabe pa sto da ih ne iskoristim.Kod nas se kaze kad je dzabe i sirce je slatko Smile

Spajanje akumulatora je jednostavno, dva u seriju daju 24V, takve serije se spajaju u paralelu. Ako povežeš 2 i 2 akumulatora zajedno dobivaš vrlo kratku spojnicu između njih. Fizički razmještaj pak ovisi o raspoloživom prostoru. Kad uhvatim vremena složit ću nekoliko komada i poslikati ih da vidišo čemu govorim.
Izbor akumulatora ti je dobar, samo im osiguraj prozračnu prostoriju. Koliko vidim u pdf-u to su gel "low gassing" akumulatori ali ne znam da li su potpuno bez plinova. Ako misliš imati puno akumulatora oni zahtjevaju svoj prostor. Javim se kasnije sad sam u gužvi.
[Vrh]
dmeter

PostPostano: 14.9.2011. sri. 13:22    Naslov: Citirajte i odgovorite

nisi dobro spojio

kako dobro vidim lijevo je minus desno plus
Krenimo od desne strane

skroz lijevo minus koji ide na inverter desni plus spoji na minus od sljedeče baterije, od te baterije tada ostane slobodan plus i taj plus spoji na inverter i imaš 24 v. sljedeču grupu isto spajaj samo šta slobodne -/+ kleme spajaš na -/+ kleme od prve grupe itd
[Vrh]
bosanac 20

PostPostano: 19.9.2011. pon. 11:05    Naslov: Citirajte i odgovorite

vracam se ponovno znam da nisam dobro spojio za 24 ovo je spojeno na 12 sad ovako.
E imam jedno pitanje sad je ovako na regulatoru ujutro 13,6vol.
Upalim inverter i kacim se na kucu kablom pokrene oba frizidera tv, racunar nakon sat-dva pada napon sa 13,6vol na 12,9-13 i tako drzi satima ne pada po dva tri sata za jednu decimalu npr na12,8-12,7 sve do veceri uz navedene potrosace.
Zasto tako naglo pada do tih napona u roku sat -dva a kasnije veoma sporo u cemu je stvar da li u kapacitetu ili u punjenju regulator sam podesio da ide do 13,7 jer na aku.je navedeno 13,62vol.
[Vrh]
grrga

PostPostano: 19.9.2011. pon. 11:40    Naslov: Citirajte i odgovorite

vracam se ponovno znam da nisam dobro spojio za 24 ovo je spojeno na 12 sad ovako.
E imam jedno pitanje sad je ovako na regulatoru ujutro 13,6vol.
Upalim inverter i kacim se na kucu kablom pokrene oba frizidera tv, racunar nakon sat-dva pada napon sa 13,6vol na 12,9-13 i tako drzi satima ne pada po dva tri sata za jednu decimalu npr na12,8-12,7 sve do veceri uz navedene potrosace.
Zasto tako naglo pada do tih napona u roku sat -dva a kasnije veoma sporo u cemu je stvar da li u kapacitetu ili u punjenju regulator sam podesio da ide do 13,7 jer na aku.je navedeno 13,62vol.

To je normalno za većinu akumulatora.
[Vrh]
weky

PostPostano: 19.9.2011. pon. 11:58    Naslov: Citirajte i odgovorite

...

Zadnja promjena: weky; 30.11.2011. sri. 22:19; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
bosanac 20

PostPostano: 19.9.2011. pon. 13:08    Naslov: Citirajte i odgovorite

jesam preko pik-a nasao i ima ih jos ali valjda dovozi po nekoliko komada iz vana navodno iz njemacke kako mi je rekao pa sam poslije prva cetri drugu turu sam cekao oko mjesec dana i sam mi je javio da su dosli pitao sam poslije ima li jos rekao je da ce biti po istoj cjeni ali sporo mi to ide jeli to znak da su aku. uredu ako stoje napunjeni i bez potrosnje pokazuju dugo vremena otkopcani 13,4 a ovako se ponasaju kako sam opisao kad se zakace.
Weki na koliko akumulatora radis trenutno.
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Baterije
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4 ... 25, 26, 27  Sljedeća
Stranica 3 / 27.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.