<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Nissan Leaf
Idite na Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Električni automobili
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
BuBi_zgb

PostPostano: 6.9.2017. sri. 14:32    Naslov: Citirajte i odgovorite

2018 Nissan Leaf

[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Roman

PostPostano: 18.12.2017. pon. 13:51    Naslov: Citirajte i odgovorite

Buduci da bih zelio unaprijediti Traubeka to je najlakse pretvorbom u Nissan Leafa. Malo sam gledao po trzistu i muce me dva pitanja..

- nigdje u podacima pa niti u potvrdi proizvodjaca ne pise kapacitet baterije, da li je 24 ili 30 kwh. Mozda netko tko ima Leafa ili zna vise o njemu moze ukazati nacin provjere koja je baterija unutra.

- drugo pitanje koje me muci je moze li se kako prepoznati da li auto ima toplinsku pumpu za grijanje ili obican grijac pa bih molio nekoga tko moze to otkriti ukazati nam na trikove otkrivanja.

Unaprijed zahvalan mozda buduci vlasnik Nissana Leafa.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
riba

PostPostano: 18.12.2017. pon. 19:40    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nema trikova, može biti ili 24 ili 30, ovisi o modelu, za ovo drugo isto ovisi o razini opreme, moraš pitati prodavača prije kupnje šta ima.
[Vrh]
debeli

PostPostano: 18.12.2017. pon. 21:44    Naslov: Citirajte i odgovorite

u pravilu je 24 i običan grijač, ili prodavač na sav glas viče drugačije.

To posebno vrijedi za 2011, 2012 godišta.

5800 GBP sa baterijom na autotrader.co.uk

https://www.autotrader.co.uk/classified/advert/201712041799628?radius=1500&model=LEAF&advertising-location=at_cars&onesearchad=Used&onesearchad=Nearly%20New&onesearchad=New&postcode=e10aa&sort=price-asc&keywords=owned&make=NISSAN&page=1

avion do Londona, cca 530 hrk

prijevoz trajektom do Francuske ispod 100 hrk

Prosječan domet Leafa po zimi je cca 75 km.
[Vrh]
niram69

PostPostano: 19.12.2017. uto. 07:15    Naslov: Citirajte i odgovorite

debeli je napisao/la:

Ovo je strava od podatka! Koji je faktor za takav domet dominantniji - starenje baterija ili temperatura?

//Marin
[Vrh]
debeli

PostPostano: 19.12.2017. uto. 09:25    Naslov: Citirajte i odgovorite

niram69 je napisao/la:
debeli je napisao/la:

Ovo je strava od podatka! Koji je faktor za takav domet dominantniji - starenje baterija ili temperatura?

//Marin

Kuda bi se ti to vozio svaki dan u jednom smjeru preko 75 km ?

Za preko 95 % korisnika, to je više nego dovoljno.

https://www.greencarreports.com/news/1109640_lessons-learned-from-early-electric-car-2011-nissan-leaf-at-90000-miles
[Vrh]
niram69

PostPostano: 19.12.2017. uto. 09:42    Naslov: Citirajte i odgovorite

debeli je napisao/la:

Kuda bi se ti to vozio svaki dan u jednom smjeru preko 75 km ?

Za preko 95 % korisnika, to je više nego dovoljno.

Sve 5, ali...
Sa baterijama iz 2013g. (minimalno, možda su i starije) i 14.5kWh ja neki dan napravio 117km uz DOD 26%. Auto je iz 2003, dizajniran 1994.
20 godina napretka donese Leafa sa 75km dometa. (facepalm)
Sa 24kWh ja bih mogao napraviti 300km. (ljeti ofkors)

//Marin
[Vrh]
Brankovski

PostPostano: 5.3.2018. pon. 10:13    Naslov: Citirajte i odgovorite

Imam Leaf-a iz 2013g 24kw baterija. Na satu 89000km i po najgorem vremenu nikad ispod 100km domet.Pogotovo ove zime. Jedino ako bi na -20 vozio po autoputu 130km/h bi bilo 70km
[Vrh]
eltico

PostPostano: 5.3.2018. pon. 12:02    Naslov: Citirajte i odgovorite

Brankovski je napisao/la:
Imam Leaf-a iz 2013g 24kw baterija. Na satu 89000km i po najgorem vremenu nikad ispod 100km domet.Pogotovo ove zime. Jedino ako bi na -20 vozio po autoputu 130km/h bi bilo 70km

Ma ljudi samo bezrazložno filozofiraju. Leaf je meni najoptimalniji izbor i dovoljan za barem 80% ljudi. Kao nedovoljan domet, što kad ideš negdje dalje, a na kraju i ne putuju nigdje. Moj sin također.
Samo se iznerviram! Oprostite mi, valjda s godinama živci slabe,...
[Vrh]
BB

PostPostano: 5.3.2018. pon. 12:23    Naslov: Citirajte i odgovorite

eltico je napisao/la:

Ma ljudi samo bezrazložno filozofiraju. Leaf je meni najoptimalniji izbor i dovoljan za barem 80% ljudi. Kao nedovoljan domet, što kad ideš negdje dalje, a na kraju i ne putuju nigdje. Moj sin također.
Samo se iznerviram! Oprostite mi, valjda s godinama živci slabe,...

Moj prijatelj koji ima normalan ICE auto, kad ide na dalji put uzme rent a car...

bolje mu se isplati. jednom smo za jedan dan otišli u Italiju i vratili se i platili 100 KM (maraka) za passat star 5 godina. taj dan napravili 1350 km (kilometara). Za te pare se ne isplati derati svoj auto.

Nissan leaf je odlična varijanta za lokal, grad i par susjednih gradova (čak i dalji put kad se ne žuriš), kada negdje trebaš dalje uzimaš rent a car ili avion...

Sjetim se davno jednog posta administratora (tada se zvao Tomislav a sada Ogi Very Happy ) koji reče: imaš žlice za kafu, čaj, supu (juhu), kutlače... Tako se prave mali auti, limuzine, terenci, autobusi....

Takođe se sjetim priče jednog prijatelja kada ga je neki švabo (đuturum od sto godina) htio impresionirati S klasom da ga preveze u nekom njemačkom gradu do centra. Taj put je trajao sat i po kroz gužvu. A sljedeći dan je on nekim gradskim prevozom (da li je metro ili sl..) stigao za 25 minuta...
[Vrh]
Cose

PostPostano: 5.3.2018. pon. 17:13    Naslov: Citirajte i odgovorite

Iako je Leaf nesto malo veci i po svima malo konkrenije napravljen auto, meni je Zoe bolji izbor iz jednog jednostavnog razloga: na obicnoj Type2 punionici, gdje svi drugi (Leaf, BMW, VW...) pune sa 6-7kW - Zoe se tamo moze puniti sa 22kW.

Trenutno od 200 i nesto punionica u Hr, manje od 10 ih je brzih (ChaDeMo), tako da je razlika u brzini punjenja odokativno 3x - Zoe se napuni za 1h gdje se svi drugi pune 3 sata.

Zbog tog brzog punjenja na obicnoj punionici je Zoe vrlo upotrebljiv i za malo dulji put, tako u praksi Zg -> Zd -> Zg ide uredno u jednom danu (polazak u jutro, obavis sto trebas i povratak navecer), dok bi recimo drugi auto samo na punjenje trebao cekati 9 sati.
[Vrh]
Brankovski

PostPostano: 6.3.2018. uto. 17:17    Naslov: Citirajte i odgovorite

Leaf 6kw,Bmw i3 11kw,Golf 3kw. To je brzina punjenja na AC.
Zoe je simpatičan auto ali još uvijek su problemi sa AC punjenjem. Svaka generacija sve bolja ali još nisu sredili greške. Često izbacuje na punjenju i u puno slučajeva punionica se mora restartati.Na punionicama na moru gotovo da ne možeš puniti sa starim modelima. Efikasnost punjenja samo 70% i najveći problem . Doma ga puniš samo brzinom 2.1kw kaj je izuzetno sporo.
Ovisiš o punionicama ili moraš kupiti dodatni punjač, slično kao sa golfom.
[Vrh]
Cose

PostPostano: 6.3.2018. uto. 17:44    Naslov: Citirajte i odgovorite

Leaf 6kw,Bmw i3 11kw,Golf 3kw. To je brzina punjenja na AC.
Zoe je simpati�an auto ali jo� uvijek su problemi sa AC punjenjem. Svaka generacija sve bolja ali jo� nisu sredili gre�ke. �esto izbacuje na punjenju i u puno slu�ajeva punionica se mora restartati.Na punionicama na moru gotovo da ne mo�e� puniti sa starim modelima. Efikasnost punjenja samo 70% i najve�i problem . Doma ga puni� samo brzinom 2.1kw kaj je izuzetno sporo.
Ovisi� o punionicama ili mora� kupiti dodatni punja�, sli�no kao sa golfom.

Koliko znam, BMW i Golf na punionici mogu puniti sa 6-7kW - isto kao Leaf.

Problemi koje Zoe zna imati su uglavnom vezani uz punionice koje zapravo ne mogu isporuciti snagu koju "reklamiraju". Kad punionica kaze da moze isporuciti 21kW i dodje neki drugi auto sa slabijim punjenjem, onda se nista lose ne dogodi i punjenje ide normalno. Medjutim kad na takvu punionicu dodje Zoe koji fakat moze povuci 21kW, a punionica je na slabijem prikljucku pa izbace osiguraci - onda je to problem.

Ima workaround da se na Type2 konektor stavi prekidac s kojim onda punionica i auto misle da je kabel od 16A, pa umjesto 21kW povuce samo 11kW - samo sto ne znas da li to treba prije nego punionica izbaci, a onda je vec kasno. Ili da stalno punis na slabijoj snazi.

Ne znam kako je kod vas, ali nasa mreza punionica je jos uvijek dosta musicava pa ti se zna dogoditi da dodjes negdje i punionica jednostavno ne radi (vidjeno par puta u Dugoj Resi i Kutini) - zato mi se cini da kao obavezan pribor moras sa sobom imati set 3F prikljucaka + EVSE sa kojima se onda mozes puniti u bilo kojoj radioni ili benzinskoj koja ima 3F uticnicu.

Sto se punjenja doma tice, Zoe ima onaj tzv. "granny charger" sa kojim po defaultu puni 10A - sto je sigurna mjera koja bi trebala raditi skoro pa svugdje. Sa magnetom na utikacu mozes aktivirati jos brze punjenje od 14A / 3.2kW:

Na sto tocno mislis kada pricas o slaboj efikasnosti punjenja od 70%?
[Vrh]
Brankovski

PostPostano: 6.3.2018. uto. 18:43    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pogledaj si malo po internetu specifikacije pojedinih auta i brzine punjenja. Jako je bitno kad ideš kupovati da ne budeš iznenađen Smile
Zoe puni AC puni preko regena i tu su problemi po svuda ne samo kod nas.....
I nema veze sa snagom punionice. Može 75kw kolko ide regen....
[Vrh]
Cose

PostPostano: 7.3.2018. sri. 17:30    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pogledaj si malo po internetu specifikacije pojedinih auta i brzine punjenja. Jako je bitno kad ide� kupovati da ne bude� iznena�en Smile
Zoe puni AC puni preko regena i tu su problemi po svuda ne samo kod nas.....
I nema veze sa snagom punionice. Mo�e 75kw kolko ide regen....

Vjerojatno mislis na probleme sa provjerama koje Zoe napravi po pitanju uzemljenja, pa hoce zafrkavati ako mu se tu nesto ne svidi - ali po svemu sto pise na forumima, toga je bilo vise u pocetku pa je kasnije rijeseno (firmware na autu ili bolje uzemljene punionice?).

Zoe moze puniti sa 21kW (R izvedba) ili 43kW (Q izvedba) - ne moze vise od toga.

I da, ocekujem brojna iznenadjenja - ali dobra. Very Happy
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Električni automobili
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća
Stranica 2 / 3.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.