<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

TAZZARI ZERO EV
Idite na Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Električni automobili
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Nixa

PostPostano: 24.3.2010. sri. 11:54    Naslov: Citirajte i odgovorite

Fora autić! palac
Oču ga! Very Happy

Jedina zamjerka su mi dimenzije guma.
Mislim da bi bilo dobro dati veći izbor dimenzija.
Također se slažem da bi bilo dobro dati na izbor kapacitet baterija.

Npr. moj yugo je sasvim pristojno držao podlogu sa gumama 155/70 13", a da nije krivudao po mokroj cesti. Sa svim što sam natrpao u njega, ima možda 900 kg i recimo da je sistem ovjesa zastarjeli.

Sad ovaj sa 542 kg i 185... Mislim da mu to samo smanjuje domet i stabilnost na mokroj cesti.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
pkristo

PostPostano: 24.3.2010. sri. 12:17    Naslov: Baterije Citirajte i odgovorite

Obzirom na težinu baterija pretpostavljam da ovaj auto ima oko 12 kWh. To je OK i po cijeni i dometu. No ja sam se samo referencirao na Dok-Ing XD koji ima 32 kWh vrlo skupih i vrlo teških baterija. Bilo bi lijepo kad bi XD imao tu opciju. Ne treba svakome 250-300 km dometa. Pogotovo po trenutnim cijenama baterija.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
fire

PostPostano: 24.3.2010. sri. 14:27    Naslov: Citirajte i odgovorite

Znaci potrosnja oko 9kWh za 100km u najstedljivijem nacinu voznje?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
pkristo

PostPostano: 24.3.2010. sri. 14:37    Naslov: Potrošnja Citirajte i odgovorite

Da, štedljiv je jer je lagan. XD je duplo teži zbog ogromnih baterija.
[Vrh]
turbo

PostPostano: 24.3.2010. sri. 20:20    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da,sad kad gledaš xd je sa 30000E i povoljan u odnosu na ovaj autić jer ima skoro 3 puta više baterija,bolji dizajn i unutrašnjost.
[Vrh]
pkristo

PostPostano: 25.3.2010. čet. 13:43    Naslov: XD Citirajte i odgovorite

Majetić predviđa cijenu za XD od 25 k. Puno, ali je rekao da će možda biti i niža ako padne cijena baterija. Kad bi bila opcija s, recimo, 12 kWh, obzirom na manju težinu to bi moglo biti dovoljno za nekih 100-120 km. Cijenom bi to bilo dosta ispod ovog malog Talijana, a po svemu drugom bi mu bio u najmanju ruku ravnopravan. Ah....
[Vrh]
HAL9000v2.0

PostPostano: 25.3.2010. čet. 13:57    Naslov: Citirajte i odgovorite

najbolji potez bi mu bio prodaja bez baterija za jedno 10000€.
[Vrh]
grrga

PostPostano: 25.3.2010. čet. 14:13    Naslov: Re: XD Citirajte i odgovorite

pkristo je napisao/la:
Majetić predviđa cijenu za XD od 25 k. Puno, ali je rekao da će možda biti i niža ako padne cijena baterija. Kad bi bila opcija s, recimo, 12 kWh, obzirom na manju težinu to bi moglo biti dovoljno za nekih 100-120 km. Cijenom bi to bilo dosta ispod ovog malog Talijana, a po svemu drugom bi mu bio u najmanju ruku ravnopravan. Ah....

Po napisanoj cijeni taj autić košta 23370€ Sad . Ako XD bude stvarno koštao 25k€ mugu reći da ga djele zađabe u odnosu na ovaj autić koji je jeftiniji 1630€ a u svemu ostalom je ispod 50% od XD-a.
[Vrh]
pkristo

PostPostano: 25.3.2010. čet. 14:36    Naslov: XD cijena Citirajte i odgovorite

Majetić: "Njegova ciljana cijena je oko 25 tisuća eura, s time da će biti jeftiniji ako cijena baterija padne"
http://www.radio101.hr/vijesti/intervju/koncept-elektricnog-automobila-je-buducnost-
[Vrh]
grrga

PostPostano: 25.3.2010. čet. 14:55    Naslov: Citirajte i odgovorite

HAL9000v2.0 je napisao/la:
najbolji potez bi mu bio prodaja bez baterija za jedno 10000€.

Nedajbože smijeh1 , opet bi morao stopirati sve poslove i ulaganja da bi kupio auto smijeh2 a i greyborg bi fasovao za baterije Sad
[Vrh]
autope37

PostPostano: 25.3.2010. čet. 15:17    Naslov: Citirajte i odgovorite

debeli je napisao/la:
Može li ga se dobiti bez baterija ?

Imam svoje.

ne može bez baterija
24 x 3,3 V
[Vrh]
autope37

PostPostano: 25.3.2010. čet. 15:27    Naslov: Re: Dobar posao u Italiji Citirajte i odgovorite

pkristo je napisao/la:
Upravo sam primijetio da je to u stvari "Dobar posao u Italiji" - baš kako se i film zove. Sad se tek vidi koliko bi Dok-Ing XD za praktički isti novac kao ovaj autić bio dobar posao: više sjedala, veći domet, puno bolje performanse, bolje dizajniran...još samo kad bi ga isporučivali s manjim kapacitetom baterija čime bi bio puno lakši i jeftiniji.

Dobar posao, kako za koga, razvoj trebao 3 godine, utrošeno per mil eura u razvoj, svi očekuju da če cene biti za električni avto nizke !! ??
Tazzari Zero se proizvodi, avti dolaze dnevno iz tvornice, ja se vozim njime svaki dan !!!! Avto je tu, nije na papiru !!!!!!
[Vrh]
CroDriver

PostPostano: 25.3.2010. čet. 16:30    Naslov: Re: Dobar posao u Italiji Citirajte i odgovorite

autope37 je napisao/la:
pkristo je napisao/la:
Upravo sam primijetio da je to u stvari "Dobar posao u Italiji" - baš kako se i film zove. Sad se tek vidi koliko bi Dok-Ing XD za praktički isti novac kao ovaj autić bio dobar posao: više sjedala, veći domet, puno bolje performanse, bolje dizajniran...još samo kad bi ga isporučivali s manjim kapacitetom baterija čime bi bio puno lakši i jeftiniji.

Dobar posao, kako za koga, razvoj trebao 3 godine, utrošeno per mil eura u razvoj, svi očekuju da če cene biti za električni avto nizke !! ??
Tazzari Zero se proizvodi, avti dolaze dnevno iz tvornice, ja se vozim njime svaki dan !!!! Avto je tu, nije na papiru !!!!!!

Eto, ovo podebljano je jako bitno.

Ovaj auto VOZI!
[Vrh]
debeli

PostPostano: 6.5.2010. čet. 17:28    Naslov: Citirajte i odgovorite

http://www.ekosklad.si/html/aktualno/main.html

Evo zašto trebamo u EU.

Financiraju kupnju autića do 15 godina sa Euribor+1,5 %
[Vrh]
dangerzone

PostPostano: 6.5.2010. čet. 20:50    Naslov: Citirajte i odgovorite

autope37 je napisao/la:
Baterije su američko-kineske, motor je italjanski, ostala elektronika sve tazzari.
Preskup, nije kada se usporedi sa smart elektro 34.000 Eur, Fiat 500 electric 64.000 Sfr, Miev 46.000 Eura ( u japanu i australiji ), svi troje sličnih performasi

Hmmm... A u istoj usporedbi su i Rava iz Indije, nekoliko ekektricnih automobila iz Kine u toj klasi i par Japanaca koji su svi redom oko 10.000$ americkih odnosno kojih 8.000Eura. Sjecam se prije dvije godine je i Doking XD trebao kostati oko 10.000Eur a sad se spominju cifre od 20.000 do 30.000Eur. Pa ljudi moji, Tesla S koji je auto srednje klase poput BMWa serije 5 ili Audija A6 kosta u SAD 43.000$ odnosno 34.00Eur. Zar je moguce ne previdjeti razliku i shvatiti da su takvi auti precjenjeni..?

Svidja mi se auto i volio bih ga isprobati, ako postoji dobar nacin financiranja htio bih ga i kupit. Ali da je precjenjen - je! Pa za te novce se vec moze kupiti dvajst kvardata garsonjere u predgradju Zagreba ili Ljubljane, moze cak i Berlina ili nekog drugog evropskog grada. I onda za te novce dobijem auto s kojim ne mogu ni u Opatiju ili Ljubljanu na kavu. Nije to Tesla S pa da ima autonomiju od kojih 500km u ugodnom ambijentu dvozonske klime i s ful komforom.

Svidja mi se dizajn, svidja mi se koncept, svidja mi se i minimalizam. Ali cijena mi je velik minus...
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Električni automobili
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća
Stranica 2 / 3.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.