<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Jedna ideja
Idite na 1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Ostalo
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Drago-Zg

PostPostano: 24.3.2007. sub. 10:10    Naslov: Jedna ideja Citirajte i odgovorite

Jedna ideja

Uvod:
Na automobilu proizvodnju struje u POKRETU rješava alternator. na e vozilu regenerativno kočenje i recimo još ugrađene solarke.
Zamisao
Sigurno ste gledali reklamu za Monroe amortizere ili gledali ovjes F 1, a i kad ste se vozili iza nekog vozila kako amortizerski ovjes titra gore dolje giba se. Moja ideja je da bi to titranje gibanje trebalo pretvoriti u neku energiju. Znači mogli bi na 4 kotača proizvoditi neku struju. Svjestan sam da je to malo ali bi ipak nešto proizveli pogledajte naše ceste drmamo se a mi umjesto da psujemo smijemo se jer proizvodimo energiju.
Rješenje
Kao prvi udar bi primio naki prijenos, uređaj, rješenje itd itd, a onda amortizer ako do njega dođe. Moguće je zadnju osovinu povezat sa nekim polugama pa kad auto secne to je veliki pritisak. Ima bezbroj rješenja recimo ona baterija koja se rukum stišče kao dinamo prijenos zanimljiva mehanika ili ona baterija koja se mučka u sredini magnet ide kroz zavojnice gore dolje i indukcija struje i nakon par drmanja spremna je za svjetliti itd itd. Zanimljivo rješenje mi daje ovjes Citroen Diana i Spaček idealna mehanika za nekakvu proizvodnju. A neznam dal znate prvi Spačeki su na rukama imali montirani nekakve protu utege a tako bi se mogli montirati induktori.

Ajde šta mislite o tom jel bi to igralo ili nekakva rješenja, prijedloge, kritike sve primam, samo mi molim vas nemojte doma poslati PSIHIJATRA !
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ogi
Site Admin

PostPostano: 24.3.2007. sub. 10:34    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hm..kad bi pokusao izvuc vecu kolicinu energije iz toga mislim da amortizer vise nebi radio kako treba..bio bi kao u smoli Confused
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
inch

PostPostano: 24.3.2007. sub. 11:13    Naslov: Citirajte i odgovorite

hidraulika, trebala bi neka centralna expanziona posuda za sva četiri kotača i onda bi ulje kružilo, međutim dali bi se time moglo nešto pogoniti to neznam, možda grijanje automobila odnosno hlađenje
[Vrh]
windman

PostPostano: 24.3.2007. sub. 13:16    Naslov: Citirajte i odgovorite

sve je moguće, možda da staviš kakvu turbinu pa generator?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
ogi
Site Admin

PostPostano: 24.3.2007. sub. 14:05    Naslov: Citirajte i odgovorite

windman je napisao/la:
sve je moguće, možda da staviš kakvu turbinu pa generator?

Zasto ne direktna pretvorba u el.energiju?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
windman

PostPostano: 24.3.2007. sub. 14:16    Naslov: Citirajte i odgovorite

može i to
[Vrh]
timon

PostPostano: 24.3.2007. sub. 15:20    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zapravo, prilicno dobra ideja. Sam amortizer samo prigusuje gibanje kotaca, tj sprecava osciliranje. Ako bi napravio linearni generator i spojio ga na potrosac, dobio bi isti efekt. Dakle, zavojnica koja u centru ima snazan magnet spojen sipkom za izvor gibanja, tj., vilicu kotaca. Radilo bi, samo je pitanje da li bi kolicina energije dobivena na taj nacin opravdala ulaganja u razvoj i izgradnju samog uređaja. Z svakom slucaju, zanimljiva ideja. Smile
[Vrh]
VladoK

PostPostano: 24.3.2007. sub. 15:50    Naslov: Re: Jedna ideja Citirajte i odgovorite

Drago-Zg je napisao/la:
Jedna ideja

Uvod:
Na automobilu proizvodnju struje u POKRETU rješava alternator. na e vozilu regenerativno kočenje i recimo još ugrađene solarke.
Zamisao
Sigurno ste gledali reklamu za Monroe amortizere ili gledali ovjes F 1, a i kad ste se vozili iza nekog vozila kako amortizerski ovjes titra gore dolje giba se. Moja ideja je da bi to titranje gibanje trebalo pretvoriti u neku energiju. Znači mogli bi na 4 kotača proizvoditi neku struju. Svjestan sam da je to malo ali bi ipak nešto proizveli pogledajte naše ceste drmamo se a mi umjesto da psujemo smijemo se jer proizvodimo energiju.
Rješenje
Kao prvi udar bi primio naki prijenos, uređaj, rješenje itd itd, a onda amortizer ako do njega dođe. Moguće je zadnju osovinu povezat sa nekim polugama pa kad auto secne to je veliki pritisak. Ima bezbroj rješenja recimo ona baterija koja se rukum stišče kao dinamo prijenos zanimljiva mehanika ili ona baterija koja se mučka u sredini magnet ide kroz zavojnice gore dolje i indukcija struje i nakon par drmanja spremna je za svjetliti itd itd. Zanimljivo rješenje mi daje ovjes Citroen Diana i Spaček idealna mehanika za nekakvu proizvodnju. A neznam dal znate prvi Spačeki su na rukama imali montirani nekakve protu utege a tako bi se mogli montirati induktori.

Ajde šta mislite o tom jel bi to igralo ili nekakva rješenja, prijedloge, kritike sve primam, samo mi molim vas nemojte doma poslati PSIHIJATRA !

Drago, kako spojiti tvoju viziju, tuđi ovjes i moju iluziju?
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 24.3.2007. sub. 22:23    Naslov: Citirajte i odgovorite

Vidis Drago..ljudi misle da je to super ideja a ti si se bojao da cemo te odvuc u ludaru.. palac
[Vrh]
Drago-Zg

PostPostano: 25.3.2007. ned. 14:22    Naslov: Citirajte i odgovorite

Vlado ugodno si me iznenadio i baš mi je drago što si shvatio moju viziju
( MOLIM TE PRIPAZI I TI KAD TI NETKO ZVONI NA VRATA DA NIJE KAKAV STRIČEK U BELOJ KUTI I NOSI NEKAKVU KOŠULJU ZA PRODATI NE OTVARAJ) a i ostali. Sad kad sam vas upoznao sa idejom ELEKTROAMORTIZACIJE dodao bi još izvora na autu: okretanje volana, stiskanje nožnih papučica, otvaranje vrata ha ha ha.
Kao izvor energije predstavit ću vam par proizvoda koji bi se mogli uklopiti u ideju.
Ručna lampa - stiskanjem poluge nazubljena letva pokreče prijenos da okreče generator
Okretanjem poluge - okrugli zupčanici veći manji prenos
Induktivna lampa- Drkanjem lampe kroz zavojnice prolazi magnet gore dolje i inducira struju.

Zadnja promjena: Drago-Zg; 25.3.2007. ned. 14:57; ukupno mijenjano 4 put/a.
[Vrh]
windman

PostPostano: 25.3.2007. ned. 14:28    Naslov: Citirajte i odgovorite

ako se ne varam ove prve dvije slike su slike malo ručnog generatorića za ručnu lampadinu koju si rastavio?
[Vrh]
timon

PostPostano: 25.3.2007. ned. 15:53    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ostali izvori ti ne valjaju jer se nitko ne voli hrvati sa volanom, papucicama i vratima. A pitanje je i koliko bi energije tako dobio. Doduse, suputnici bi mogli imati pedale pa pedalirati dok voze i tako proizvoditi struju Very Happy Sta kazes na stednju upotrebom LED rasvjete i xenonskih svjetala?
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 25.3.2007. ned. 16:21    Naslov: Citirajte i odgovorite

Samo cekam da netko posta one cipele koje proizvode stuju dok se hoda.. Very Happy
[Vrh]
windman

PostPostano: 25.3.2007. ned. 16:21    Naslov: Citirajte i odgovorite

Drago-Zg je napisao/la:
Vlado ugodno si me iznenadio i baš mi je drago što si shvatio moju viziju
( MOLIM TE PRIPAZI I TI KAD TI NETKO ZVONI NA VRATA DA NIJE KAKAV STRIČEK U BELOJ KUTI I NOSI NEKAKVU KOŠULJU ZA PRODATI NE OTVARAJ) a i ostali. Sad kad sam vas upoznao sa idejom ELEKTROAMORTIZACIJE dodao bi još izvora na autu: okretanje volana, stiskanje nožnih papučica, otvaranje vrata ha ha ha.
Kao izvor energije predstavit ću vam par proizvoda koji bi se mogli uklopiti u ideju.
Ručna lampa - stiskanjem poluge nazubljena letva pokreče prijenos da okreče generator
Okretanjem poluge - okrugli zupčanici veći manji prenos
Induktivna lampa- Drkanjem lampe kroz zavojnice prolazi magnet gore dolje i inducira struju.

kad ti pokazuješ lampadine idemi ja

a opet ima i solarnih punjača mobitela
http://www.vip.hr/sp/d_show?idc=2510&idnews=9250017&page=5
[Vrh]
Čubi

PostPostano: 25.3.2007. ned. 18:02    Naslov: Re: Jedna ideja Citirajte i odgovorite

Drago-Zg je napisao/la:
Jedna ideja

... Moja ideja je da bi to titranje gibanje trebalo pretvoriti u neku energiju...

Zanimljiva, hvale vrijedna ideja! respekt

Napredujemo, napredujemo...

Još ostaje "samo" nemoguća misija - naći zajednički jezik s onima kojima je novac cilj, a ne sredstvo za postizanje cilja. Jel' tako debeli?
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Ostalo
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
Stranica 1 / 5.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.