<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Nissan Leaf - price tag
Idite na 1, 2  Sljedeća

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Električni automobili
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
rokas

PostPostano: 8.11.2010. pon. 21:02    Naslov: Nissan Leaf - price tag Citirajte i odgovorite

Nissan Leaf slapped with $51K price tag in Switzerland
by Eric Loveday (RSS feed) on Nov 8th 2010 at 11:55AM

Here in the U.S., the Nissan Leaf starts at a reasonable $32,780. After $7,500 in federal tax credits, the Leaf rings in at $25,280. Over in Japan, the Leaf sets buyers back ¥3.76 million ($46,225 U.S. at the current exchange rate) before one factors in the ¥770,000 ($9,466 U.S.) incentive so the post-credit price in Japan is roughly $36,800. Across the pond in the UK, Nissan's battery-powered hatch hits the pocketbook, after rebates, to the tune of £23,990 ($38,840 U.S.). Why all this pricing info overload? To put Nissan's just-announced price of 49,950 CHF ($51,977 U.S.) for the Leaf in Switzerland into perspective.

At nearly $52K, the Swiss-bound Leaf ain't no bargain. In fact, it's priced nearly $6,000 higher than the less capable, and also available in Switzerland, Mitsubishi i-MiEV. Okay, but surely some incentives will slash the Leaf's price, right? Wrong. Switzerland is one of a handful off European countries that get by without substantial government subsidies for electric vehicles, so $52K, or thereabouts, is what Swiss buyers will pay. That is, if anyone over there is willing to part with that kind of hard-earned cash to drive Nissan's zero-emissions hatchback.

Despite the high price tag, Nissan remains confident that Swiss motorists will bite. Simon Thomas, senior vice president of sales and marketing at Nissan International SA, offered up these words on the Leaf's entry into Switzerland:
Nissan Leaf is the perfect car for a country dedicated to promoting clean, renewable energy,The combination of zero emissions, ultra-low running costs, and the sheer practicality of the family-sized car will appeal to many Swiss motorists. The fact that it's also great fun to drive is another bonus.
For those in Switzerland who are interested in buying the Leaf and are not put off by the lofty price, the ordering period opens December 1st and deliveries will begin in mid-2011. Hit the jump for more pricing info on the Nissan Leaf.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
zlotvor

PostPostano: 9.11.2010. uto. 23:50    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ovo je stvarno bezobrazno skupo!
[Vrh]
pkristo

PostPostano: 10.11.2010. sri. 08:01    Naslov: Ha Citirajte i odgovorite

zlotvor je napisao/la:

Pa ne znam baš: Švicarska je pri svjetskom dnu po poreznom opterećenju plaća, no zato kad želiš potrošiti zarađeni novac...
Početna cijena za Leaf je slična na svim tržištima, a onda na tu cijenu idu subvencije i/ili porezi. No kakve to veze ima s nama? Zar vam je Švicarska toliko zanimljiva? Brijem da će i kod nas cijena biti slična kao u CH: nemamo subvencije za električne aute, a porezi su nam prilično veliki.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
rokas

PostPostano: 12.11.2010. pet. 21:24    Naslov: Citirajte i odgovorite

zlotvor je napisao/la:

Ako je nešto bezobrazno skupo, onda je to ovo...

http://www2.autoportal.hr/201011129342/Top-vijesti/Obiteljski-elektrieni-automobil-s-elektrienim-dosegom-40-do-80-km-po-cijeni-od-42900-eura/menu-id-103.html

znam da su to prvi modeli na tržištu, ali kvragu...
[Vrh]
zega

PostPostano: 12.11.2010. pet. 21:29    Naslov: Citirajte i odgovorite

to je evropska verzija chevy volta (ipak je to ista firma)...
A kod nas ce sve uvijek biti skupo, u USA je Njemacki!! BMW M3 oko 55000$!!
koliko je kod nas?
Da ne kazem da je tu Mustang 20000$, Chevy Camaro 20000, Dodge Charger malo vise i tako...
Sto reci osim lihvarska drzava!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice MSNM
dmeter

PostPostano: 12.11.2010. pet. 21:40    Naslov: Citirajte i odgovorite

rokas je napisao/la:
zlotvor je napisao/la:

Ako je nešto bezobrazno skupo, onda je to ovo...

http://www2.autoportal.hr/201011129342/Top-vijesti/Obiteljski-elektrieni-automobil-s-elektrienim-dosegom-40-do-80-km-po-cijeni-od-42900-eura/menu-id-103.html

znam da su to prvi modeli na tržištu, ali kvragu...

Je skupo je ali je barem automobil i liči na automobil a ne neke rugobe.
[Vrh]
pkristo

PostPostano: 21.12.2010. uto. 11:34    Naslov: Leaf Citirajte i odgovorite

Evo zgodan video o proizvodnji Leafa: http://www.youtube.com/watch?v=lF7Bt7L7zgo&feature=player_embedded
[Vrh]
DompaEV

PostPostano: 21.12.2010. uto. 21:43    Naslov: Citirajte i odgovorite

Eh da nasa bagra na vlasti ima sluha i ponudi Nissanu neku ledinu (i sve sto ide pride) za tvornicu...
Ovako mozemo samo glavom o zid
[Vrh]
pkristo

PostPostano: 22.12.2010. sri. 09:16    Naslov: Nissan Citirajte i odgovorite

DompaEV je napisao/la:
Eh da nasa bagra na vlasti ima sluha i ponudi Nissanu neku ledinu (i sve sto ide pride) za tvornicu...

Osobno bih više volio kad bi netko kod nas proizvodio kit za ugradnju u zadnje kotače u in-wheel stilu - na taj način bi imao puno veću penetraciju (praktički svaki gradski automobil bi bio dio potencijalnog tržišta) nego proizvodnjom potpuno novog automobila. Jedan profesor u USA (Stanford ili Berkeley, čini mi se) je dobro primijetio, u vrijeme kad se svatko pokušao dičiti ekološkom osviještenošću kupnjom Priusa, da bi bilo puno ekološkije uzeti kantu bijele boje i premazati svoj krov kuće (manje zagrijavanje ljeti i manje bacanje topline zimi) i održavati svoj stari automobil što duže, nego reciklirati svoj automobil i kupiti novi Prius za čiju je proizvodnju potrebna ogromna količina energije (kao i za svaki novi automobil - barem ako je od čelika; vidjet ćemo kakvi će se pokazati Kestrel EV i Rinspeed Bamboo). Općenito prerade postojećih vozila u EV su dvostruka korist društvu: jedan zagađivač manje, a nije bilo potrebno potrošiti ogromnu energiju za proizvodnju novog EV-a. No svaka čast Leafu - to je veliki korak u razvoju i popularizaciji ove tehnologije.
[Vrh]
Daddy_o7

PostPostano: 22.12.2010. sri. 10:48    Naslov: Re: Nissan Citirajte i odgovorite

pkristo je napisao/la:
DompaEV je napisao/la:

Osobno bih više volio kad bi netko kod nas proizvodio kit za ugradnju u zadnje kotače u in-wheel stilu - na taj način bi imao puno veću penetraciju (praktički svaki gradski automobil bi bio dio potencijalnog tržišta) nego proizvodnjom potpuno novog automobila.

Slažem se i baš sam spominjao prije nekog vremena tu opciju. E sad tko bi to kod nas mogao napraviti? Ili bolje rečeno konstruirati i prilagoditi najčešćim modelima automobila sa prednjim pogonom....Doking? Mate? ja znam par frendova koji bi to odmah stavili na auto pa vjerujem da bi se našlo tržište jedino da prođe sve homologacije i sl. ispitivanja.

palac
[Vrh]
dangerzone

PostPostano: 23.12.2010. čet. 05:25    Naslov: Re: Nissan Citirajte i odgovorite

Daddy_o7 je napisao/la:
pkristo je napisao/la:
DompaEV je napisao/la:

Osobno bih više volio kad bi netko kod nas proizvodio kit za ugradnju u zadnje kotače u in-wheel stilu - na taj način bi imao puno veću penetraciju (praktički svaki gradski automobil bi bio dio potencijalnog tržišta) nego proizvodnjom potpuno novog automobila.

Slažem se i baš sam spominjao prije nekog vremena tu opciju. E sad tko bi to kod nas mogao napraviti? Ili bolje rečeno konstruirati i prilagoditi najčešćim modelima automobila sa prednjim pogonom....Doking? Mate? ja znam par frendova koji bi to odmah stavili na auto pa vjerujem da bi se našlo tržište jedino da prođe sve homologacije i sl. ispitivanja.

palac

AC Propulsion je jos devedesetih radio takav kit za prenamjeniti benzinski auto u elektricni, mislim da je cesta bila konverzija Honde Civic zbog lake karoserije i dobre elektronike. Ako se dobro sjecam cak su mi odgovorili na upit i poslali cijene, motor je bio oko desetak tisuca baksa, kontroler isto i set baterija otprilike toliko. Motor je 150kW na bazi jednog Siemensovog a kontroler preinaka Brusa kontrolera, ugradjivalo se u straznji kraj cime bi Honda Civic postala pogonjena zadnjim kotacima. KAd je tvrtka Tesla pocela s projektom Roadster mislim da su jedno vrijeme imali i taj AC Propulsion pogon u jednom od prototipova...

Tad mi se to cinilo malo skupo, kao i sada uostalom... Wink
[Vrh]
dangerzone

PostPostano: 23.12.2010. čet. 05:30    Naslov: Citirajte i odgovorite

zega je napisao/la:
to je evropska verzija chevy volta (ipak je to ista firma)...
A kod nas ce sve uvijek biti skupo, u USA je Njemacki!! BMW M3 oko 55000$!!
koliko je kod nas?
Da ne kazem da je tu Mustang 20000$, Chevy Camaro 20000, Dodge Charger malo vise i tako...
Sto reci osim lihvarska drzava!

Ak se ne varam Nissan je izjavio da ce gledati da Leaf bude svugdje u Evropi oko 30.000 Eur pa me sad cude ove cijene, s kakvom je opremom bila ta visa cijena..?
[Vrh]
pkristo

PostPostano: 23.12.2010. čet. 09:15    Naslov: Re: Nissan Citirajte i odgovorite

Daddy_o7 je napisao/la:

palac

Po kapacitetu bi i Doking i Mate bili sposobni to izvesti, ali su trenutno zauzeti drugim projektima. Šteta, jer je ovo puno veće tržište. A što ćeš? Svatko želi ostvariti neki svoj san. U svakom slučaju: zavređuju svaki respekt za ono što rade i što se, protiv "struje", bore za struju (pun intended!). A tko bi drugi to kod nas mogao? Ne znam baš. Teško. Možda netko za koga nismo još čuli, ali nije baš izvjesno. Od postojećih rješenja najviše me najviše privlači SIM-Drive, ali nemam baš 200000 eura da bih sudjelovao u njihovom programu. Ovako trenutno to izgleda kod njih:
" 1. A company, government or individual can pay SIM-Drive 200K€ to join their R&D team for 1 year. Note that 1 year = 1 different EV project. For the 2010 project year, 32 companies and 2 local governments ‘joined.’ SIM-Drive hopes to increase the numbers by 30 each year.
2. SIM-Drive teaches you all they’ve learned about EVs. Then you can take this knowledge and technology back to your company. Naturally during the process of making the EV prototype, you share your knowledge and experience. Kind of an EV masters program.
3. The money contributed goes towards making the new prototype.
4. SIM-Drive benefits from new information, international friends, and the spread of technology. Companies wishing to thereafter use SIM-Drive’s technology pay a small royalty fee.
5. Next phase: sharing manufacturing knowledge.

Dr. Shimizu explains on the SIM-Drive website:

“The purpose of our company is not to manufacture electric vehicles ourselves, but to provide the highest level of electric vehicle technology and information, at the lowest cost, to all those involved with electric vehicles.”
"
[Vrh]
Roman

PostPostano: 23.12.2010. čet. 10:50    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pročitao sam u novom broju HAK-a da je Nissan Leaf proglašen europskim autom godine. To ipak znači da su novinari i ljudi polako prihvatili elektriku k srcu. Smile Nadam se da će to biti dobra reklama za Leaf pa će ih u europi biti poprilično, a onda kada malo ostare možda će ih se moći kao rabljene uvesti i kod nas. Samo još treba poraditi na svijesti našeg prosječnog vozača kako auto MORA ići na benzin. Sad

Nadam se da će ovo sve skupa uspjeti. Meni je relativno lako, ja se već godinama vozim električno ali volio bih da nas bude više. Smile
[Vrh]
pkristo

PostPostano: 23.12.2010. čet. 11:11    Naslov: EV Citirajte i odgovorite

Roman je napisao/la:
Nadam se da će ovo sve skupa uspjeti. Meni je relativno lako, ja se već godinama vozim električno ali volio bih da nas bude više. Smile

Ja bih volio da moj sljedeći automobil bude na strujiće. A sad, koliko je to realno vidjet ćemo (tj. vidjet ću).
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Električni automobili
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2  Sljedeća
Stranica 1 / 2.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.