<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Audi e-tron sa 4.500 Nm predstavljen u Frankfurtu
Idite na Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Električni automobili
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
solarstorm

PostPostano: 18.9.2009. pet. 06:37    Naslov: Citirajte i odgovorite

imaju kinezi i znanja i tehnologije...i novaca i radne snage..
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
dred

PostPostano: 18.9.2009. pet. 09:46    Naslov: Citirajte i odgovorite

...i ja mislim da Kinezi imaju sve potrebno, pa i malo više...a tek su počeli...kada dođu na pravu radnu temperaturu, mislim da ćemo sa zavisti gledati ljude koji će si moći priuštiti da im djeca idu u kineske škole...a za 100-200 godina ponovo će morati napraviti neki zid oko svog imanja, da im horde gladnih i nepismenih na ulaze u drvorišće Very Happy
[Vrh]
bezkomentara

PostPostano: 18.9.2009. pet. 12:07    Naslov: Citirajte i odgovorite

EV je napisao/la:
Bas me zanima kako ce zaustaviti kineze Confused

Aktivirat će Indijce... sjeti se Tate Nano... Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
inch

PostPostano: 18.9.2009. pet. 17:20    Naslov: Citirajte i odgovorite

solarstorm je napisao/la:

njemce i japance ili amerikance kad se radi o sigurnosti, učiti kako napraviti automobil Confused

trebat će im vremena a opet ih neće stići.
[Vrh]
testdriver

PostPostano: 18.9.2009. pet. 21:20    Naslov: Citirajte i odgovorite

inch je napisao/la:
solarstorm je napisao/la:

njemce i japance ili amerikance kad se radi o sigurnosti, učiti kako napraviti automobil Confused

trebat će im vremena a opet ih neće stići.

malo bi se nadovezao na ovo,nikako se ne slažem da kinezima trebaju amerikanci, japanci ili pitaj boga ko kako će napraviti automobil, toliko puta sam već bio u kini i takav sustav kakav oni imaju...europa može da se sakrije, bio sam u razvojnom centru great walla, dongfenga itd, to je fascinirajuće šta oni tamo imaju, najsuvremenija oprema itd, doslovno se igraju tamo s vozilima...a glavonje puše i samo kimaju glavom ako im je nešto lijepo ili nije, kada se donese odluka da nešto ide u proizvodnju, onda to ide i amen, kada se donese odluka da će to biti tog i tog datuma onda je tada, e to je ono šta europa i amerikanci nikada neće imati, odmah se sjetim priče o chevrolet voltu, majke ti već 10 godina pričaju o njemu Very Happy

dakle evo ja sam bio na sajmu u šangaju uživo i baš danas čitam reportaže po internetu i u novinama o tom frankfurtskom sajmu, primjer auto klub je dao naslov...strujni udar u frankfurtu

u čemu je razlika? ovdje u frankfurtu svi imaju koncepte, koncept ovaj...onaj, baterije ovakve, onakve itd itd, a znate kako je bilo u kini? vozila koja su već spremna za prodaju i samo su se skupljale narudžbe za količine...a tih koncepata je bilo toliko da stvarno mogu reći da skoro nije bilo nijedne firme koje nije predstavila bar 1 koncept, a neki i više

mislim da je kina u tom pogledu debelo nadmašila europu, uostalom pa zar VW nije javno molio BYD da im prodaju baterije? Very Happy
[Vrh]
HAL9000v2.0

PostPostano: 18.9.2009. pet. 21:23    Naslov: Citirajte i odgovorite

To sve kaj si reko stoji i doć će do izražaja čim tržište zine za ikakvom serijskom količinom euta. moja procjena je za 3-4 godine kad litij bude i po kili isti s olovom...
[Vrh]
inch

PostPostano: 19.9.2009. sub. 09:06    Naslov: Citirajte i odgovorite

ti automobili se trebaju pokazati dokazati u parksi ili real upotrebi, ako to prođu i zapadnjaci ih prihvate, kinezi su uspjeli.
[Vrh]
testdriver

PostPostano: 19.9.2009. sub. 09:59    Naslov: Citirajte i odgovorite

inch je napisao/la:
ti automobili se trebaju pokazati dokazati u parksi ili real upotrebi, ako to prođu i zapadnjaci ih prihvate, kinezi su uspjeli.

koliko ja znam kina je najveće tržište na svijetu, neke kompanije imaju godišnju proizvodnju koja premašuje skoro milijun vozila, također kinezi za sada ostvaraju značajan izvoz u rusiju, južnu ameriku i afriku, koliko znam tu se radi o stotinama tisuća vozila

moj hover ima više od 100.000 km, imamo neke modele koji imaju i više, talijani su isto uvezli više od 3000 vozila, štoviše pick up od great walla je prije 2 mjeseca bio najprodavaniji pick up u tom mjesecu, ispred svih poznatijih brandova

ako imaš ikada prilike posjeti kinu, kada vidiš tamošnji način vožnje i ovaj ovdje kod nas ili u europi, stvarno mislim da ljudi tamo imaju mnogo teže uvjete za vožnju,a isto tako to stvara mnogo veća opterečenja za vozila
[Vrh]
inch

PostPostano: 19.9.2009. sub. 10:40    Naslov: Citirajte i odgovorite

govorimo o vrhunskoj tehnologiji (audi je u naslovu) a ne komercijalnom štancanju auta, za siromašnija tržišta.

a da bi ja htio takav kamionet koji ako razumno troši i niej kvarljiv, možda i kupim, ionako razmišljam o terencu u rangu nive koji nebi mnorao čuvati, od teškog terena i uvjeta vožnje.
[Vrh]
Brada

PostPostano: 19.9.2009. sub. 18:09    Naslov: Citirajte i odgovorite

inch je napisao/la:
govorimo o vrhunskoj tehnologiji (audi je u naslovu) a ne komercijalnom štancanju auta, za siromašnija tržišta.
-cut-

Kinez samostalno leti u svemir bez pomoći almighty švabe. Nemoj ni na trenutak pomisliti da nisu u stanju napraviti glupi auto koliko god on bio sofisticiran. Sasvim je druga stvar njihova procjena da ne treba trošiti vrijeme na takve modele dok još uvijek imaju prazno 90 posto domicilnih kapaciteta. Izvoz im je samo u funkciji pojeftinjenja vozila na domaćem tržištu koje će još dugo gutati skoro kompletnu proizvodnju.

Svjesni pogubnosti pojave tolikog broja vozila pogonjenih naftom krenuli su žestoko na elektro pogone. Sve ima glavu i rep, a kad se odluče proizvesti konkurenciju Audiju onda će biti izuvanja u zraku. Ne treba omalovažavati tako mnogoljudne zemlje. Eno ti rezultata Force Indije u formuli 1. Sveta krava pretrčala skoro svu konkurenciju.
[Vrh]
testdriver

PostPostano: 19.9.2009. sub. 20:00    Naslov: Citirajte i odgovorite

inch je napisao/la:

a da bi ja htio takav kamionet koji ako razumno troši i niej kvarljiv, možda i kupim, ionako razmišljam o terencu u rangu nive koji nebi mnorao čuvati, od teškog terena i uvjeta vožnje.

dobro ja nisam mislio tom smislu, ovaj mali kamionet sigurno nije reprezentativan predstsavnik kineske auto industrije, za to postoje druge firme poput faw honggi-a, taj auto je skoro pandan lexusa, tako da bez problema parira i audiju

a sad i jedna zanimljivost, kad smo kod tog štancanja auta, neki branodi tipa volkswagen, audi, itd itd, prodaju svoje starije modele u kini i na ime toga ostvaruju dobru prodaju, primjer je i passat, dok se u europi novi model dosta popularan u kini se već treći puta redizajnirao stari model, zašto? jer ima dobru cijenu, kvalitetu a donosi prestiž, slično je i sa golfom 4, peugeotom 307 itd
[Vrh]
inch

PostPostano: 19.9.2009. sub. 20:19    Naslov: Citirajte i odgovorite

dobro, bumo videli što će to kinezi učiniti sa električnim pogonom.

radije nek se bave ljudskim pravima i demokracijom..
nemam ništa protov kineza, izmislili su barut papir kompas itd..a i filozofija im jaka. Rolling Eyes
[Vrh]
Brada

PostPostano: 19.9.2009. sub. 21:28    Naslov: Citirajte i odgovorite

Jel ti to ozbiljno o ljudskim pravima? Da je to rekao neki skandinavac onda još i razumijem. Radije se pozabavimo nepostojanju nekih ljudskih prava kod nas. Šest mjeseci bez plaće... godinu... više od godine. Svaki dan to čujemo na TV ili radiju i čitamo po novinama.

Kod nas se ljudska prava često krše i perfidno. Uskoro slijedi prilično jasna diferencijacija ljudi kroz sustav školstva. Djeca radnika neće moći na fakultete jer kad se sve stavi na hrpu taj trošak se neće dati izdržati. Bologna nabija tempo koji tek rijetki iz radničkih familija mogu izdržati, a pri tome ne daje neke spektakularne rezultate. Dvojim da li su ikakavi jer veći obim gradiva i birokratizacija sustava ne donosi nužno bolju kvalitetu. A tek zdravstvo? Već sad se mora nositi vlastiti WC papir u "državne" bolnice, a zaraza specifičnim bolničkim bakterijama je neprihvatljivo učestala. Dođeš u bolnicu ostvariti svoje pravo na zdravstvenu skrb sa krvavim palcem, a izađeš krvavih pluća pa te liječenje dođe nenormalnu svotu. Ne pričam napamet. Mama od kolege neki dan se vratila bogatija za par sojeva bakterija. Frendu je odgađana operacija zbog nedostatka konca i na kraju je zašiven nekim opančarskim predivom pa je imao nemale probleme. Frendici su nakon poroda ostavili komad posteljice pa je skoro preminula, meni su slomili ruku na razgibavanju. Na istoj ruci prethodno su stisnuli žile pločicom pa su mi odumrli živci. U Zagrebu su me odbili liječiti i stanje proglasili trajnim na što su se u Ljubljani pokidali od smjeha. To nije ni izdaleka sve ali mi se neda nabrajati. Radi se samo o meni i mom užem krugu poznanika. Ne želim ni razmišljati koliko toga ustvari ima. Ono što znam to je činjenica da je takvih sranja manje tamo gdje je više novaca. Pravo na nekakvo normalno zdravstvo spada u temeljna ljudska prava. Trenutno se molim bogu da se ne razbolim.

Što tek reći o penzionerima sa manje od 2000 kn penzije. Gdje su njihova prava? E sad taj penzić još sjedne u auto i prođe kroz "tamno žuto" na semaforu što nam se zbog dinamike prometa svima zna desiti i biva opleten sa maksimalnih 5000 kn kazne plus sudski troškovi. Daklem ako odvaja pola prihoda pola godine mora živjeti sa 1000 kn. Za to vrijeme naravno neće plaćati režije pa će usljediti kamate i pokoji sudski proces što će ga uvući još dublje u gov*a.

FYI kinez zatečen u vožnji automobila koji prekomjerno zagađuje okoliš unutar 6. pekinškog becirka biva kažnjen sa kaznom u iznosu tjedne plaće. Znači osim što rade na tome da zakonom reguliraju problematiku zagađenja već sada imaju socijalno osjetljiv pristup kažnjavanju. Ništa ne ide preko noći ali radi se... više nego kod nas usudio bih se reći.
[Vrh]
DompaEV

PostPostano: 19.9.2009. sub. 21:57    Naslov: Citirajte i odgovorite

Brada je napisao/la:
Bologna nabija tempo koji tek rijetki iz radničkih familija mogu izdržati, a pri tome ne daje neke spektakularne rezultate. Dvojim da li su ikakavi jer veći obim gradiva i birokratizacija sustava ne donosi nužno bolju kvalitetu.

Bologna je sumrak Sveucilista kakvog znamo (ili smo imali).
Proizvodi(t ce) gomilu visokoskolskog kadra koji ce u stvari biti vrlo plitkog znanja, a sto je opet u sluzbi kapitalizma (iliti kvazi-robovlasnickog drustva kojem on tezi).
No malo smo ga prekardasili... Wink trebalo bi otvoriti neku drugu temu za ovakve razgovore...
[Vrh]
testdriver

PostPostano: 19.9.2009. sub. 23:05    Naslov: Citirajte i odgovorite

inch je napisao/la:
dobro, bumo videli što će to kinezi učiniti sa električnim pogonom.

radije nek se bave ljudskim pravima i demokracijom..
nemam ništa protov kineza, izmislili su barut papir kompas itd..a i filozofija im jaka. Rolling Eyes

kad bi demokracija došla u kini tamo bi nastao treći svjetski rat, po meni demokracija je zlo jer do sada od te "velike demokracije" nisam vidio ništa dobro, samo ratove i gospodardski kriminal, prvo šta bi se desilo nastao bi rad između rasa i dinastija, onda bi svaki grad počeo tražiti nezavisnost i šta bi se desilo....novo kosovo, gruzija, abhazija bla bla bla, u kini kada drogeraši dilaju drogu dobiju metak u ćelo..a kod nas? 2000 kn kazne? u kini kada se napravi gospodarski kriminal dobiva se metak u ćelo..a kod nas....si podpredsjednik vlade
evo sada ću ti opisati kako živi prosječni radnik na liniji great wall:

dakle plaća mu je oko 300 dolara, ako ne bolje pozicioniran od 500 na više
great wall mu daje trosobni stan, dakle muž,žena i jedno dijete, naravno podmiruju im i troškove
great wall im omogućava besplatno školovanje, educiranje, zdravstveno osiguranje itd itd, žive u naselju gdje je škola, bolnica, razni sportski tereni pa čak i groblje
great wall im omogućuje najpovoniju kupovinu hrane i ostalih životnih potrepština po izuzetno povoljnim cijenama
kada se to sve zbroji ajde mi ti sada reci koliki su stvarni troškovi tog radnika i za koje pare on radi??? ja ne znam šta bi se trebalo dogoditi da ti u gradu baoding gdje se oni nalaze potrošiš 100 dolara

evo gore u desnom kutu se nalazi to naselje, to naselje bi valjda kod nas bilo nešto kao da si došao na pantovčak kako je uređeno, naravno da tamo ne živi svih skoro 20000 radnika, ali mislim da ih ima ok 4-5000 tisuća, dakle oni koji rade za great wall već godinama

a kod nas...radnik radi u varteksu više od 250 radnih sata, naravno nema plaćene dodatne sate, plaća mu je 1800 kn, režije 1500 i nema za kruh

samo toliko o ljudskim pravima u kini i hrvatskoj, siguran sam da imaš prilike i da odeš tamo...ostao bi šokiran i oduševljen kako taj "moderni komunizam funkcionira", ja bi ga prihvatio odmah

isto je i sa sirotinjom, imaš sirotinjska naselja i država im ustupi prostor od kakvih 20m2, dakle samac, bez ičega, država mu omogući edukaciju i otvara obrt, dakle pruži mu priliku za rad i normalan život, ako neko zajebe - seli se van i dolazi drugi, ja mislim da je ovo više nego fer, zato imaš po ulicama tisuće malih radnji koji se bave svime i svačime

p.s
možda bi bilo dobro da se ovaj dio i kini preseli u kineske aute, da baš neidemo off topic sa temom
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Električni automobili
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća
Stranica 2 / 3.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.