<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Film Home
Idite na 1, 2  Sljedeća

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Povezivanje
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
MalaZelena

PostPostano: 11.6.2009. čet. 12:46    Naslov: Film Home Citirajte i odgovorite

Ne znam da li ste gledali...mene je upravo ostavio pod dojmom...

Povodom Svjetskog dana zaštite okoliša (5. lipnja 2009.) prvi puta je svoju premijeru imao francuski film koji gorljivo zagovara planetu Zemlju, djelo autora Luca Bessona i Yanna Arthus-Bertranda. Film je bio prikazivan na televiziji, internetu, u kinu - besplatno dostupan svima, u istom trenutku, u cijelom svijetu. U Hrvatskoj je bio prikazan na 2. programu HTV-a u 20.20 sati. Cilj autora ovog filma je podići opću svijest o problematici društvene odgovornosti i odgovornosti za zaštitu okoliša. Ukazujući na važnost klimatskih problema i problema okoliša, Dom želi biti "odlučno konstruktivan".
Djelovati - u toj se riječi krije čitava ambicija filma Dom. Pokazujući kako čovjek ugrožava svoj dom, film predstavlja načelo da je prekasno za pesimizam. Preostaje nam jedva 10 godina da okrenemo trendove i prihvatimo činjenicu da nas prekomjerno iskorištavanje resursa vodi u propast te da trebamo mijenjati način na koji ih trošimo.

http://metro-portal.hr/vijesti/ekosfera/diljem-svijeta-isti-film-povodom-svjetskog-dana-zastite-okolisa

Film traje 1,5 h i može se pogledati na: Film Home
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
mike20

PostPostano: 11.6.2009. čet. 14:18    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da gledao sam, fenomenalan film radi načina na koji je snimljen, prizori snimljeni sa visine su impresivni, muzika pogotovo.
Nažalost ništa novo nisam doznao, jer sve što su rekli o resursima, sve mi je to poznato, a najgore je to što će se sve to nastaviti i dalje.
Mislim da je prekasno za bilokakve akcije-jedino rješenje bi bilo da se odjednom, preko noći neke stvari pretrgnu, al ovako nepovratno idemo u očitu propast
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ogi
Site Admin

PostPostano: 11.6.2009. čet. 15:05    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kada bi barem mi koji razumijemo udruzili snage i dali svoj maksimum za primjenu elektricnih vozila i obnovljivih izvora

Kada bi barem jednom osobne interese stavili iza zajednickih Sad
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
debeli

PostPostano: 11.6.2009. čet. 16:28    Naslov: Citirajte i odgovorite

Radim na tome.

Ću ti sve reć u nedjelju.
[Vrh]
mike20

PostPostano: 11.6.2009. čet. 17:07    Naslov: Citirajte i odgovorite

EV je napisao/la:
Kada bi barem mi koji razumijemo udruzili snage i dali svoj maksimum za primjenu elektricnih vozila i obnovljivih izvora

Kada bi barem jednom osobne interese stavili iza zajednickih Sad

Ja sam za to već duže vremena, al je problem što iza tog nastojanja stoje veliki financijski izdaci.
Eto, zašto bi neko kupio el. bicikl za nekih 5-6-7 tisuća kuna, kad za 3000 kuna bude rađe kupio smrdljivi kineski skuter-to je samo mali primjer u nekakvim iznosima koji su još dostušni većem broju ljudi.
A o autima, da ne pričamo. Osobno bi rađe vozio el. auto koji ide max nekih 80km/h i da izdrži nekih 100tinjak km s jednim punjenjem, nego auto od 150 konja. Al je problem što tog od 150 konja kupim za već za par tisuća ojra, naravno rabljeni, a za preradu u el. auto spomenutih performansi mi treba kojih par desetaka tisuća ojra-karikiram.

A nekom laiku objašnjavati prednosti-njega samo zanima koliko košta u startu, a ne koliko može uštedjeti kroz neki period
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 11.6.2009. čet. 17:22    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mike..koja bi bila cijena da vec 100g. razvijamo i vozimo e-vozila i sada zelimo napraviti vozila na naftu?
Isplativost, perfomanse, popularnost...ce rasti sa rastom prodaje EVa

Tko ako ne mi, kada ako ne sada
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Pero

PostPostano: 11.6.2009. čet. 17:32    Naslov: Citirajte i odgovorite

debeli je napisao/la:
Radim na tome.

Ću ti sve reć u nedjelju.

Se vidimo u nedjelju?
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 11.6.2009. čet. 17:40    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da..i Hal dolazi

Necu imati auto tak da trebas prije ili poslje skociti po motor
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 11.6.2009. čet. 18:20    Naslov: Citirajte i odgovorite

Previse ima siromasnih bogatasa, nema tko pomoci ovoj planeti placko
[Vrh]
mike20

PostPostano: 12.6.2009. pet. 08:25    Naslov: Citirajte i odgovorite

EV je napisao/la:
Mike..koja bi bila cijena da vec 100g. razvijamo i vozimo e-vozila i sada zelimo napraviti vozila na naftu?
Isplativost, perfomanse, popularnost...ce rasti sa rastom prodaje EVa

Tko ako ne mi, kada ako ne sada

Sve to stoji, EV su se i pojavila prije benzinskih dok netko na svojoj njivi nije pronašel naftu i odlučil to masno unovčiti.
Mislim da sa naftom i vozilima na njezine derivate jako mali krug ljudi jaaaako puno profitira, dok vožnjom na struju bi jako veliki krug ljudi jako puno profitirao+imali bi čišći okoliš,a to se ne uklapa u današnju filozofiju.
Za proizvest jednu li-ion bateriju treba daleko manja mašinerija nego za proizvest litru benzina-a razlika cijene proizvoda je astronomska-pa baterije su daaaaaavno izmišljene-kao što rekoh, baterija je starija od litre benzina hehehehe
[Vrh]
solarstorm

PostPostano: 12.6.2009. pet. 09:34    Naslov: Citirajte i odgovorite

recimo da imaš dobar bic, za 6300 kn u Artasu kupiš N48 kit s litij baterijom i voziš 150000 km bez reg, bez skupih servisa,bez troška goriva i sl,ako ti s kineskim skuterom to napraviš kapa dolje, a jeli li svijestan da za 150000 km potrošiš 30000 kn samo za benzin?
a baotian neće trajati duže od 30000km, a servisi su ti najmanje 500kn godišnje , pa ti je za 150000km; 30000benz +5000servisi+5 baotiana :18000kn=53000kn a da ne pričam sa baotian neide ništ brže od n48, a 60 km je sasvim dovoljno za dnevnu komutaciju.
a bike te košta 8000 + 3000(potrošni materijal)gume lanac sajle+1500-2000 struja=12000-13000kn razlika s 53000kn je ogromna pa jednostavno moraš biti bedast da kupiš baotian umjesto e bikea
[Vrh]
debeli

PostPostano: 12.6.2009. pet. 09:45    Naslov: Citirajte i odgovorite

Na Baotiana još treba dodati trošak nabave kacige i troškove godišnje registracije.
[Vrh]
mike20

PostPostano: 12.6.2009. pet. 11:28    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mi tu kužimo te stvari, ali prosječni korisnik, laik, koji se u niš ne kuži, a želi kupiti neko dvokotačno prometalo-u 99% slučajeva neće pomisliti na el. bicikl nego na jeftini skuter.
Ljudi nisu ni informirani, neki još ni ne znaju da se u auto može plin ugraditi, a ako da postoje bicikli na el. pogon koji su bolji od skutera.

Hoću reči da je zatucanost još uvijek veliki problem, ja sam se vozio na plin još dok je litra benge bila 5 kuna, samo zato jer sam htio probati kako to ide, naravno, bilo je i uštede.

Meni razlog kupovine e-bicikla nebi bio prije svega štedljiva vožnja, nego bi me zanimalo kak to ide, onaj osjećaj bešumnog ubrzanja, voziš se 60 km/h a niš ne brunda oko tebe heheheheheh
[Vrh]
Mrax

PostPostano: 1.2.2011. uto. 21:56    Naslov: Citirajte i odgovorite

Evo da malo osvježim temu.
Koliko Vas se ima volje uopće uključiti u rad za dobrobit. Svatko neka daje ono što ima. Što ne mora kupiti. Svi mi trenutno živimo od novaca i plaće. A što dalje?
Ne znam!
Netko ima hrpu željeza koje mu ne treba.
Netko ima žice, instalacije,
Netko znanje, stroj,tehnologiju za izradu.
Netko nešto love za kupiti ono što fali.
Zanima me da li može grupa od 5 do 6 ljudi stvoriti nešto, a da svatko od njih ima isto to.
Da vidim Vaša mišljenja.
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 2.2.2011. sri. 05:40    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mrax je napisao/la:
Koliko Vas se ima volje uopće uključiti u rad za dobrobit.

Moja želja je organski uzgoj hrane koju ću dijeliti besplatno
I nadam se da ću s vremenom potaknuti što više ljudi na isto
Mislim da su hrana/zdravlje najveće bogatstvo i temelj za sve ostalo

http://www.zemljani.com/forum/
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Povezivanje
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2  Sljedeća
Stranica 1 / 2.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.