<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Električni Solarni Katamaran
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Električna plovila
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
gesdim

PostPostano: 29.1.2007. pon. 00:54    Naslov: Re: solarni katamaran Citirajte i odgovorite

zega je napisao/la:

Hmmm izgleda odlicno samo jos da ga se pita da li bi napravio jedan katamarancic sa dvije cijevi mislim da bi to moglo biti jeftinije od filo 4 a brze da ne govorim...

ma moze to uraditi svako ko radi s PE cjevima, jer ponton s elektricnim motorima ne bi bio za otvoreno more i ne ni trebale debele cjevi;
u Beogradu rade te pontonske komore za kucice na Dunavu od svih mogucih materjala, imaju i kalupe, ali meni se vise svidja PE jer ne zahtjeva nikakvo odrzavanje niti farbanje, nepotopiv je, elastican a i jeftiniji po 1kg materjala;
problem je samo sto se tesko nadju tanke cjevi (za manji pritisak) pa su camci teski, zato se i Filo odlucio na cvrste camce...
p.s. posalji mi e-mail adresu da ti posaljem moju jednostavnu i originalnu ideju za pontonski camac (imam i u dwg formatu (autocad) i jpg)[/img]
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Oldtimer

PostPostano: 29.1.2007. pon. 08:48    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="zega"]
Oldtimer je napisao/la:

Drago mi je da se Oldtimer prikljucio forumu, izvor dobrih ideja i iskusan graditelj, dobrodosao! respekt
Zegi i ostalima:

Pozdravljate me, hvala na dobrodoslicama. Sad ste me posramili, i imao sam namjeru reci "Dobro vas nasao" ali u sinocnjoj guzvi kod mene sam zaboravio. dakle "Dobro vas nasao" predstavljat se mislim ne trebam Wink

BTW: Radim na konstrukciji malog montaznog pedalina kojem ce namjena bit za mirne vode ( prvenstveno za ljubitelje prirode, fotografe ali i za ribice, lovce, klince....)
[Vrh]
zega

PostPostano: 29.1.2007. pon. 11:04    Naslov: Citirajte i odgovorite

OK ako sam radis pedaline onda se mozes pobrinuti da sjedala i cijela prica bude udobnija i prilagodjena, a ovaj sto sam ga ja probao osim navedenih negativnosti je bio kilav i spor imao je dva plosnata siroka trupa koji su pruzala velik hidrodinamicki otpor pa niti brzinom nisam bio impresioniran...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice MSNM
ogi
Site Admin

PostPostano: 29.1.2007. pon. 11:28    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nisam jos uvijek nista nasao..
Jedino su relativno povoljni gumeni camci..
Na njih mi je malo teze postaviti FN module Confused
Neznam kako stoje s hidrodinamickim otporom kvalitetniji modeli Confused
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
ogi
Site Admin

PostPostano: 30.1.2007. uto. 00:30    Naslov: Citirajte i odgovorite

[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
ogi
Site Admin

PostPostano: 30.1.2007. uto. 00:32    Naslov: Citirajte i odgovorite

[Vrh]
zega

PostPostano: 30.1.2007. uto. 02:09    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="e-vozila"]
Ovo negdje leti Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice MSNM
Oldtimer

PostPostano: 4.2.2007. ned. 21:52    Naslov: Citirajte i odgovorite

zega je napisao/la:
[]
Ovo negdje leti Very Happy

fata jest fata pa da ja dodam treceg : http://news.yahoo.com/photo/070203/photos_sc_afp/55bf1f3e5a857af68dc70748ee643aa5;_ylt=Aq7JDlrwKiCdVGWK7XpO3fBtsK8F;_ylu=X3oDMTBia2Jza2VjBHNlYwNnYWxsZXJ5

ak ne prodje ovaj kilometarski link onda evo kopije:
A solar-powered Swiss catamaran travels in Guadalquivir river in Seville, in 2006. The catamaran has become the first solar-powered boat to cross the Atlantic after reaching the French Caribbean island of Martinique, the boat's owners said.(AFP/File/Cristina Quicler) [

Oops - kako se ubacuju slike? Embarassed
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 4.2.2007. ned. 23:23    Naslov: Citirajte i odgovorite

Tu sliku ne mozes postat..inace sa: [img]adresa slike[/img]
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 5.2.2007. pon. 00:07    Naslov: Citirajte i odgovorite

http://www.transatlantic21.org/
[Vrh]
windman

PostPostano: 18.2.2007. ned. 14:04    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zivim na pagu imam iskustva s burom od 200km/h i svaki lijepi dan ako mogu jedrim: jednotrupc ili dvotrupci = katamarani/trimarani su bolji zbog vece povrsine, stabilnosti, kada bura zapuse vjetar prođe ispod njih i imaju mali otpor valovima za razliku od jedrilica kojoj moras spustit kolumbu(kobilicu) da ne bi gubila smjer i da bi odrzao ravnotezu, neko je prije spomenuo da jedrilice bas nisu stabilne=za one koji ne zanju jedrit nisu, jedrilcar ce po orkanu samo spustit flok i dignut pola glavnog, negdje sam vidjeo da si na jedra stavljali fleksibilne solarne panele= više struje= veći radijus kretanja.
Pedaline mi se sviđaju jer imaju 2-je nepropusen tube u koje mozes savit akumulatore, u moru im je mala površina=manji otpor, mozes stavit tendu na koju stavis solarne panele, motor mozes stavit na 2-je tube ili samo u sredinu, mozes na mjesto pedala(koje prokrecu pedalinu) stavit mali generator kojega okrece turbina ispod(okrece standardnu pedalinu) i opet ostavis pedale za slucaj kvara, pedalama mozes punit akumulator.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
ogi
Site Admin

PostPostano: 18.2.2007. ned. 19:34    Naslov: Citirajte i odgovorite

[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 19.2.2007. pon. 00:44    Naslov: Citirajte i odgovorite

[Vrh]
windman

PostPostano: 20.2.2007. uto. 16:16    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja sam na pagu vidio da ovdje ljudi pontone rade od gurli(cijev za odvod kišnice) spoje 1-3 cijevi od 3m dva puta oba dvije strane začepe čepovima i silikonom, 2-4 alumuniska mosta gore pokre drvenim pločama ili sve napune stakloplastikom a iza naravno ide tomos 4.5 ili 4.8
[Vrh]
windman

PostPostano: 22.2.2007. čet. 21:00    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ima li netko stranicu gdje postoje nacrti za samogradnju katamarana??
Bi li mobao spojiti daske i njih plastificirat i zakrpat silikonom i tako 3 takva "kanua" spojit inox cijevima u trimaran??
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Električna plovila
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća
Stranica 3 / 8.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.