<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Prijevare / zavjere
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Besplatna energija
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Megatron

PostPostano: 19.1.2012. čet. 01:04    Naslov: Citirajte i odgovorite

I koji se na kraju najbolje ouverjuniti uređaj isplati raditi?
Mene konkretno zanima generator koji bi mogao generirati dovoljno električne energije za pokretanje limuzine mase 1200 kg koji uskoro prerađujem u električni.

Baterije su skupe i pokvarljiva roba (oko 1500 ciklusa punjenja), teške su, zauzimaju korisni prostor, domet ograničen (oko 200 km, a najveći podatak koji sam vidio je 600km).

Internet je preplavljen raznim overunity uređajima. Idealno bi bilo da je overunity generator motionless odnosno da nema pokretnih dijelova.
Da li tako nešto uopće postoji, a da funkcionira i daje dovoljno energije.

Meni pada na pamet po nekoj logici kristal kojem je prirodno svojstvo da oscilira dakle mehanički oscilira i ima prirodno svojstvenu energiju poput magneta koji konstantno isijava magnetsko polje.

Dakle kristal koji se koristi kod čipova da mu daje takt rada ili kristal koji se koristi u radio tehnici kod oscilatora kod titrajnih krugova, znači nešto slično tehniciranju rukom košarkaške lopte. Ruka je dakle kao kristal koji tucka loptu odnosno gura elektrone. Ili se čak napravi povratna veza nešto slično titrajnom krugu pa svaka slijedeća oscilacija kristala unese dodatnu energiju-overunity.

Da li se itko u svijetu time bavio i dokle je dogurao?
Koliku snagu je uspio proizvesti?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
solarstorm

PostPostano: 19.1.2012. čet. 08:57    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zaboravi bajke i uzmi baterije.Magnet ne isijava energiju već samo silom djeluje na druge magnete, slično kao što i mase djeluju jedna na drugu.
Kristal oscilira , u njemu energija kruži,mislim da je to stanje određeno kvantnim zakonima znači to je tako i drugačije ne može. ako bi mu dodali ili uzeli energiju to više ne bi bio isti kristal struktura bi se raspala ili bi se energija morala na neki način emitirati ili nadoknaditi .Energija u cijelom svemiru je konstantna ne može nastati iz ničeg.Teoretski ako svemir ili svemiri nastaju iz nekih drugih dimenzija , tj energija se prelijeva iz ovog gdje jesmo u nešto što neznamo kaj je , kad bi našli način da uzmemo dio energije iz tog drugog stanja i pretočimo ju u ovaj svemir tad bi mogli reći da imamo lokalni overunity. Ali ova teorija je SF a kamoli izvedba nečeg takvog. LJUDI NEMA MEHANIČKIH-GRAVITACIJSKIH ; TOPLINSKIH;i MAGNETSKIH OVERUNITY MAŠINA:
SHVATITE TO - N- E- M- A-: plazi jezik
ili počnite pisati SF , pa možete i vjerovati u to što pišete.
[Vrh]
Megatron

PostPostano: 19.1.2012. čet. 22:22    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kako nema!?

Pogledaj na youtube pod pojam "Magnet motor" i on funkcionira bez problema.

Nisam SF pisac ali ima knjiga u PDF-u preko 1000 stranica sa dosta overunity patenata:

http://www.free-energy-info.co.uk/PJKbook.pdf

Uživajte.
[Vrh]
solarstorm

PostPostano: 20.1.2012. pet. 08:39    Naslov: Citirajte i odgovorite

Daj ne širi propagandu.Sve su to laži za lakovjerne.
[Vrh]
schumacher

PostPostano: 20.1.2012. pet. 09:02    Naslov: Citirajte i odgovorite

Veće laži nam serviraju svakodnevno .. Koga zanima neka čita,ostali neka traže istinu negdje drugdje Smile
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 21.1.2012. sub. 13:13    Naslov: Citirajte i odgovorite

solarstorm je napisao/la:
Daj ne širi propagandu.Sve su to laži za lakovjerne.

Nikad ne reci nikad! Sve je moguće! palac
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
pkristo

PostPostano: 21.1.2012. sub. 20:29    Naslov: Citirajte i odgovorite

ogi je napisao/la:
Nikad ne reci nikad! Sve je moguće! palac

U photoshopu i na youtubeu. No mozda on misli na stvarni zivot. Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
zega

PostPostano: 22.1.2012. ned. 03:34    Naslov: Citirajte i odgovorite

A svasta su ljudi govorili da je nemoguce (i braci Wright su govorili da je let nemoguc i da su ludi sto uopce pokusavaju)...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice MSNM
Megatron

PostPostano: 22.1.2012. ned. 23:30    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ovdje je web adresa gdje se mogu kupiti nacrti za izradu:

http://www.magpower.us/

http://www.youtube.com/watch?v=dykQILlo1aI

http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&NR=1&v=Fv53K9MnDuM
[Vrh]
zega

PostPostano: 23.1.2012. pon. 06:47    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zanimljiv mi je recimo Radman u clanku kako sarkasticno pljuje anti GMO skvadru, ili kako vecina ljudi (mainstream) cesto znanstvenici koji misle da sve znaju pametuju, recimo nekad su uredno propisivali trudnicama taliomide za ublazavanje jutarnjih mucnina, desetljecima, dok napokon nije ustanovljeno da se zbog tog "ljeka" radjaju djeca s defektnih udovima (fokomelija).
Onda recimo monsanto i njegovi znanstvenici koji je hvalio proizvode kao sto su PCB's, DDT, ispalo je da su teski otrovi, ali nekad su pljuvali sve koji se protive mainstreamu, koji su govorili da ti spojevi nisu dobri, zatim i dalje se u picima uredno koriste njihovi aspartami, ubrizgava se kravama RBGH, sve vise dokaza ima da su ponovo njihovi spojevi stetni ali lobi se na sve nacine trudi diskreditirati ljude koji marljivo rade na istrazivanju posljedica, i lazu potkupljuju, tuze (pravno nasilje) pa i ubijaju radi svog profita...
A sto reci ne vjerujem nikom osim samom sebi i kad kaze da nema free energy'ja, ne-cu nikad tvrditi da je nemoguc, jer uvijek ostavljam mogucnost da je moguc jer mogucnost uvijek postoji...
Ipak je nuklearna energija bila neobjasnjiva nekad a vidi sad...
Jednostavno premalo toga znamo, i onaj tko je toga svjestan nikad nece sumnjat u to!
edit
Svaka cast Princu Charlesu!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice MSNM
solarstorm

PostPostano: 23.1.2012. pon. 10:45    Naslov: Citirajte i odgovorite

Dečki govorim o baljezgarijama koje se baziraju na mehanici i termodinamici , tu zakoni očuvanja impulsa (energije ) funkcioniraju i tu se ne da izmisliti neki overunity.Ja mogućnost ostavljam u sferi koju ne znamo tipa dodavanje 5 dimenzije uz prostor -vrijeme, barem malo pojašnjenja odakle dolazi naboj , masa i tomu slično.Uz proširivanje znanja sigurno će se naći novi načini dobivanja korisne energije. Čak sam sklon vjerovati da je Tesla znao o naboju više od onog kaj učimo, možda samo na razini eksperimenta i promatranja , ali pošto je bio ismijavan od znastvene zajednice vjerojatno se nije ni trudio napraviti neki znanstveni rad i sl..to je to
Kad mi još neko želi uzet novce za nacrte overunity stroja , kaj da o tome mislim nego da je to prevara za lakovjerne.
[Vrh]
mike20

PostPostano: 23.1.2012. pon. 13:20    Naslov: Citirajte i odgovorite

Sigurno postoji još opcija dobivanja energije osim one o kojima nas oglup.......pardon uče u školi kao i zakonima za dobivanje/pretvorbu istih

Ali PRODAVATI nacrt za izradu free energy uređaja????

Teška prevara.

O uređajima koji, ako postoje, rade VJERUJEM neće se čuti javno, jer taj koji je to izmislio zna da ne smije o tome na glas, ja prvi nebi nikome pričao, osim od par osoba od povjerenja, a u podrumu bi lagano radio jedan takav stroj od 10tak kw na izlazu Shocked
[Vrh]
Megatron

PostPostano: 23.1.2012. pon. 23:18    Naslov: Citirajte i odgovorite

@Solarstorm imam pitanje analogno zakonu termodinamike o očuvanju energije; odakle onda elektronima energija da se neumorno kreću oko jezgre atoma?!
Odakle njima dolazi energija?!

Imam još jedno pitanje, više komentar;
Planet Zemlja konstantno stvara gravitaciju koja je zapravo sila odnosno energija i koja bi se sigurno mogla nekako iskoristiti ako se pravilno usmjeri.
Nadalje, planet Zemlja ima sjeverni i južni pol, dakle ona je veliki magnet i obavijena je magnetskim poljem-magnetosferom da se štiti od kozmičkog zračenja i to bi se itekako dalo iskoristiti.

Te dvije sile sigurno bi se dale iskoristiti kao besplatna energija ali kako?!
[Vrh]
pkristo

PostPostano: 24.1.2012. uto. 08:23    Naslov: Citirajte i odgovorite

Megatron je napisao/la:
@Solarstorm imam pitanje analogno zakonu termodinamike o očuvanju energije; odakle onda elektronima energija da se neumorno kreću oko jezgre atoma?!
Odakle njima dolazi energija?!

Ako se smijem ubaciti: i Zemlja se okreće oko Sunca već milijardama godina i okretat će se još dugo. No kad bi netko pronašao način kako iskoristiti tu energiju brzo bi se sunovratili. Tako i elektronima nitko ne oduzima energiju, no kad bi netko uspio napraviti neki generator koji ju može uzeti materija oko nas bi se brzo raspala. Gledam oko sebe i čini mi se da još nitko nije uspio, hvala Bogu. U USA su mi uvijek bile zanimljive igračke koje, poput klackalice, jednom kad ih staviš u pogon se mogu dugo, dugo tako klackati, gibati ili što već rade bez da ih itko dira. A obično stoje u izlogu iz kojeg sigurno nije izvučen zrak! Dakle stalno udaraju u čestice zraka i to bi ih trebalo zaustaviti. Možda ti je ovo dovoljno slikovito: zamisli zamašnjak koji se nalazi u vakuumu i umjesto na ležajevima ima istopolne magnete pa se okreće bez dodirivanja površine - dakle bez trenja. I tako se taj zamašnjak okreće i okreće i okreće...danima...mjesecima! U stvari, ako je pravi vakuum i nema ni trenja može se okretati vječno, barem u teoriji. Ali onog trena kad ga spojiš s generatorom odmah će početi usporavati jer njegovu kinetičku energiju pretvaraš u električnu.
BTW elektron se ne okreće oko jezgre! Pročitaj si koju knjigu iz kvantne mehanike. Ili barem odi na Wikipediu ili google... Ima puno zanimljivih i korisnih stvari na webu, samo ljudi to slabo koriste.
http://in.answers.yahoo.com/question/index?qid=20080309225009AAzSXsS
http://physics.stackexchange.com/questions/18473/where-do-electrons-get-their-ever-lasting-circulating-energy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
inch

PostPostano: 24.1.2012. uto. 13:22    Naslov: Citirajte i odgovorite

stvar kanalizacije energije
nije u suprotnosti s zakonima fizike

Zadnja promjena: inch; 24.1.2012. uto. 13:41; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Besplatna energija
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
Stranica 4 / 5.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.