<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Prerada bmw e36 limuzina u electric
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Samogradnja električnih automobila
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Gamebookers

PostPostano: 25.6.2013. uto. 18:02    Naslov: Citirajte i odgovorite

Gec je napisao/la:
Gamebookers je napisao/la:
Ajmo malo konkretno!

Tko je istestirao broj ciklusa kod Lifepo4 ?

Ja polazim od postavki da neće izdurati niti jedna preko 1000 ciklusa. Olovnjače idu garant 300 ciklusa.

Suma sumarum nema druge prednosti osim težine, a minus im BMS + visoka suma investicije i k tome skuplji kilometar, ako računamo, a moramo amortizaciju baterija.

Ajd nabacite cijene za najpovoljnije baterije po Ah za istovjetnu vrijednost fco Hrvatska!

Evo ja ću krenuti od olovnjača !

12 V 60 Ah, 14.5 kg 0.66 eura za Ah
60 Ah od 14kg....te odmah izbaci iz kombinacije Confused
Zašto ? 300 ciklusa dura garant, a evo danima je matletiram da svijet nije vidio i uredno pljune 600W/h
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
miko

PostPostano: 25.6.2013. uto. 18:30    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zašto ? 300 ciklusa dura garant, a evo danima je matletiram da svijet nije vidio i uredno pljune 600W/h

Takim tempom i sa takvim baterijama možeš biti sretan ako izađeš iz dvorišta više od dva puta. Mi drugi imamo olovne baterije koje su barem dva puta teže nego tvoje i predviđene su za slične stvari pa je upitno dali ćemo imati 300 ciklusa ili ne.
[Vrh]
Cose

PostPostano: 25.6.2013. uto. 18:42    Naslov: Citirajte i odgovorite

Gec je napisao/la:
60 Ah od 14kg....te odmah izbaci iz kombinacije Confused

Vidim da si trenutno u fazi "ma nemre to biti toliko lose - biti ce meni dobro i olovo"... Confused

Sretno ti bilo sa time - pisemo se nakon sto ti prvi paket baterija ne bude dao toliko koliko struje koliko vjerujes i krepa puuuuno prije 300 ciklusa.
[Vrh]
Gamebookers

PostPostano: 25.6.2013. uto. 18:50    Naslov: Citirajte i odgovorite

miko je napisao/la:

Takim tempom i sa takvim baterijama možeš biti sretan ako izađeš iz dvorišta više od dva puta. Mi drugi imamo olovne baterije koje su barem dva puta teže nego tvoje i predviđene su za slične stvari pa je upitno dali ćemo imati 300 ciklusa ili ne.

Prosvjetli me za ovo takvim tempom ? To je struja koju trebam za održavanje brzine od ukupne mase 1130 kg ! Gdje bi bio problem ?
[Vrh]
miko

PostPostano: 25.6.2013. uto. 19:19    Naslov: Citirajte i odgovorite

Prosvjetli me za ovo takvim tempom ? To je struja koju trebam za održavanje brzine od ukupne mase 1130 kg ! Gdje bi bio problem ?

Lijepo sam ti na početku rekao
http://www.e-vozila.com/dokumenti_forum/Tehnicki_elaborat_preinake_vozila_Toyota_celica.pdf

Pročitaj ponovno ali sa razumjevanjem.
Dat ću ti malu usporedbu toga što ti želiš i onoga što ja imam
Želiš:
- 50 km domet
- 70 km/h
- auto da ostane na trenutnoj kilaži (ovo neću ni komentirat jer i sa tim baterijama koje ti želiš staviti već si preko kilaže djelova koje ćeš izvaditi)
- da ubza od 0-70 km/h za 14-18 sec

- Kao prvo "olovni auto" NEMOŽE trošiti manje od 150 w/km ako ga želiš voziti 70 km/h (uzimajući u obzir da ideš po ravnom a ne nizbrdo), a tvoj će imati 1,5 tona što zanči da će trošiti minimalno 150 a vjerovatno i 200 w/km (znači 50 km*200w= 10kw) sad uzmi onaj akumulator koji "matletiraš da svijet nije vidio" i spoji na njega potrošač od 150W pa tako 20 puta, javi mi koliko ti je radio prvi puta a koliko 20, to ti je da je konstantna potrošnja, bez špiceva od 200A.

- Za vožnju 70 km/h sigurno će ti vući 80A tako da ćeš taj svoj akumulator od 60ah držat na 1,5C što si i sam pročitao da konstantno nije dobro za olovo.

- Ubrzanja 14-18 sec do 70km. Ja imam auto koji je težak 880 kg pa mu do 50km/h treba 20 sec a tvoj će biti skoro duplo teži.

znači sad odeš i uzmeš onaj super akumulator i staviš ga u svoj auto spojiš na njega kleme i upali svjetla, javi koliko su svjetlila, pa sutra opet.
[Vrh]
Gec

PostPostano: 25.6.2013. uto. 19:43    Naslov: Citirajte i odgovorite

aloo prijatelju o čemu ti pričaš...Doktor ima baterije od 14kg koje su deklarirane na 40Ah C20 a ti za istu kilažu imaš od 60Ah Rolling Eyes on sa tim baterijama jedva ganja Tico a ti bi Bemburu...malo morgen.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Gamebookers

PostPostano: 25.6.2013. uto. 19:47    Naslov: Citirajte i odgovorite

miko je napisao/la:

Lijepo sam ti na početku rekao
http://www.e-vozila.com/dokumenti_forum/Tehnicki_elaborat_preinake_vozila_Toyota_celica.pdf

Pročitaj ponovno ali sa razumjevanjem.
Dat ću ti malu usporedbu toga što ti želiš i onoga što ja imam
Želiš:
- 50 km domet
- 70 km/h
- auto da ostane na trenutnoj kilaži (ovo neću ni komentirat jer i sa tim baterijama koje ti želiš staviti već si preko kilaže djelova koje ćeš izvaditi)
- da ubza od 0-70 km/h za 14-18 sec

- Kao prvo "olovni auto" NEMOŽE trošiti manje od 150 w/km ako ga želiš voziti 70 km/h (uzimajući u obzir da ideš po ravnom a ne nizbrdo), a tvoj će imati 1,5 tona što zanči da će trošiti minimalno 150 a vjerovatno i 200 w/km (znači 50 km*200w= 10kw) sad uzmi onaj akumulator koji "matletiraš da svijet nije vidio" i spoji na njega potrošač od 150W pa tako 20 puta, javi mi koliko ti je radio prvi puta a koliko 20, to ti je da je konstantna potrošnja, bez špiceva od 200A.

- Za vožnju 70 km/h sigurno će ti vući 80A tako da ćeš taj svoj akumulator od 60ah držat na 1,5C što si i sam pročitao da konstantno nije dobro za olovo.

- Ubrzanja 14-18 sec do 70km. Ja imam auto koji je težak 880 kg pa mu do 50km/h treba 20 sec a tvoj će biti skoro duplo teži.

znači sad odeš i uzmeš onaj super akumulator i staviš ga u svoj auto spojiš na njega kleme i upali svjetla, javi koliko su svjetlila, pa sutra opet.

Sve sam ja to proučio i više od toga, pa tako stoji da za masu od 1300 kg da bi održao brzinu od 70 km/h trebam konst. snagu od 5 kW i za postizanje te brzine (sve govorimo na ravnom) cca špic 21 kW.

Sad uzmimo da za konst. snagu od 5kW trebam akumulatore opterečivati s 35 A (ili možda griješim) daklem akumulatori će poživiti svojih 300 ciklusa bez po frke što se toga tiće, a što se tiće ubrzanja i snage ionako bi išao na ograničenje od 150A, premda barem matematički nije ni potrebno (dobro to je teorija na papiru, ali znam s kojim sam strujama pokretao vlakove, pa ovaj daklem znam nešto)
[Vrh]
bmwcabrio

PostPostano: 25.6.2013. uto. 19:54    Naslov: Citirajte i odgovorite

smijeh1 smijeh2 Very Happy
a zašto ne poslušaš dečke trlja oci??
svi ti hoće samo dobro Smile
[Vrh]
miko

PostPostano: 25.6.2013. uto. 19:55    Naslov: Citirajte i odgovorite

Sretno palac
[Vrh]
Gamebookers

PostPostano: 25.6.2013. uto. 19:57    Naslov: Citirajte i odgovorite

Gec je napisao/la:
aloo prijatelju o čemu ti pričaš...Doktor ima baterije od 14kg koje su deklarirane na 40Ah C20 a ti za istu kilažu imaš od 60Ah Rolling Eyes on sa tim baterijama jedva ganja Tico a ti bi Bemburu...malo morgen.

Ne znam o čemu vi, ali znam o čemu ja ! Moj napon će za početak biti 144 V, a ostatak će se znati nakon matletiranja baterija u režimu 600 W/h daklem nešto što u praksi mora potvrditi ili opovrgnuti teoretsku matematiku prema izraženim kapacitetima, naponima, snagama, otporima trenja, zračnog otpora i sl.

Svi ste se zakačili na napone aka 5 akua i trebam C20 Very Happy
[Vrh]
ijac

PostPostano: 25.6.2013. uto. 19:57    Naslov: Citirajte i odgovorite

Sve sam ja to proučio i više od toga, pa tako stoji da za masu od 1300 kg da bi održao brzinu od 70 km/h trebam konst. snagu od 5 kW i za postizanje te brzine (sve govorimo na ravnom) cca špic 21 kW.

Sad uzmimo da za konst. snagu od 5kW trebam akumulatore opterečivati s 35 A (ili možda griješim) daklem akumulatori će poživiti svojih 300 ciklusa bez po frke što se toga tiće, a što se tiće ubrzanja i snage ionako bi išao na ograničenje od 150A, premda barem matematički nije ni potrebno (dobro to je teorija na papiru, ali znam s kojim sam strujama pokretao vlakove, pa ovaj daklem znam nešto)

Da 35A na koliko volti? Moj ax potegne bez brige 35A na 72V al brzina je cca 45kmh, 300 kg olova, no mogu reci da i s takvom tezinom mogu u veci brijeg u 2 brzini al onda je gladan na 180 A, prolazim 50 km, s stednom voznjom.
[Vrh]
bmwcabrio

PostPostano: 25.6.2013. uto. 19:59    Naslov: Citirajte i odgovorite

ubrzanje za toliku masu treba jako puno ampera, i 144v je ništa.
prosjek će ti biti dosta preko 100A , BMW,getriba kardan diferencijal,poluosovine....gubitaka ko u priči.....

Zadnja promjena: bmwcabrio; 25.6.2013. uto. 20:01; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Gamebookers

PostPostano: 25.6.2013. uto. 20:01    Naslov: Citirajte i odgovorite

bmwcabrio je napisao/la:
smijeh1 smijeh2 Very Happy
a zašto ne poslušaš dečke trlja oci??
svi ti hoće samo dobro Smile

Po nekim komentarima baš i ne Confused

Svaki komentar za moj pojam u ovakvo nečemu mora biti podmazan čvrstim argumentom aka graf i sl.

Uzred nigdje nisam vidio graf struje na Zapi kontrolerima pri pokretanju prije kontrolera (daklem iz baterija) i na klemama motora, ima li tko kakav graf ?!
[Vrh]
Gamebookers

PostPostano: 25.6.2013. uto. 20:03    Naslov: Citirajte i odgovorite

ijac je napisao/la:

Da 35A na koliko volti? Moj ax potegne bez brige 35A na 72V al brzina je cca 45kmh, 300 kg olova, no mogu reci da i s takvom tezinom mogu u veci brijeg u 2 brzini al onda je gladan na 180 A, prolazim 50 km, s stednom voznjom.

Vidiš više mi ti vrijediš nego zlobni komentari bez argumenata, nabaci ukupnu masu, snagu motora i pogonski napon !
[Vrh]
Gamebookers

PostPostano: 25.6.2013. uto. 20:05    Naslov: Citirajte i odgovorite

bmwcabrio je napisao/la:
ubrzanje za toliku masu treba jako puno ampera, i 144v je ništa.
prosjek će ti biti dosta preko 100A , BMW,getriba kardan diferencijal,poluosovine....gubitaka ko u priči.....

Gubici koji su s originalni dijagrama od bmw-a ukalkulirani Smile Ako nisam neki zarec fulao
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Samogradnja električnih automobila
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća
Stranica 3 / 4.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.