<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Grijanje u EV preradi
Idite na 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Sljedeća

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Samogradnja električnih automobila
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Cose

PostPostano: 3.6.2013. pon. 12:11    Naslov: Grijanje u EV preradi Citirajte i odgovorite

Kontaktirao sam susjede za cijenu ovog grijaca:

Karbonsko kuciste (1,5 kW) - 430 eur (clio, golf etc...)
Karbonsko kuciste (3,0 kW) - 470 eur (veca vozila)
Crno GFK kuciste (1,5 kW) - 370 eur
Crno GFK kuciste (3,0 kW) - 410 eur.
(+njihov porez 20%)

Na zalost, u toj cijeni nije ukljucena vodena pumpa.
Za narudzbu 5 komada popust 25%, rok isporuke 7-14 dana.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
bmwcabrio

PostPostano: 3.6.2013. pon. 20:14    Naslov: Citirajte i odgovorite

toplo preporučam Webasto Smile
olovnjaci po zimi jedva da voze tako da je dovoljno složiti nekakav osnovni električni grijač radi atesta i tu je priči kraj.
oni koji voze sa litijevim baterijama mogu birati ali svakako uz Webasto će biti bolji domet a na grijanju ne treba šparati, električni grijač je daleko praktičniji za ugradnju i grije odmah ali bez obzira na dobre baterije po jakoj zimi sigurno se stvaraju nepotrebni gubitci.
uz Webasto zime nema palac
[Vrh]
lisicakm

PostPostano: 3.6.2013. pon. 21:37    Naslov: Citirajte i odgovorite

Slažem se s tobom Smile
[Vrh]
Cose

PostPostano: 3.6.2013. pon. 23:32    Naslov: Citirajte i odgovorite

bmwcabrio je napisao/la:
toplo preporučam Webasto Smile
olovnjaci po zimi jedva da voze tako da je dovoljno složiti nekakav osnovni električni grijač radi atesta i tu je priči kraj.
oni koji voze sa litijevim baterijama mogu birati ali svakako uz Webasto će biti bolji domet a na grijanju ne treba šparati, električni grijač je daleko praktičniji za ugradnju i grije odmah ali bez obzira na dobre baterije po jakoj zimi sigurno se stvaraju nepotrebni gubitci.
uz Webasto zime nema palac

Za toplu zimu topla preporuka za Webasto. palac

Vidio sam na nekom njihovom forumu da spominju taj grijac, pa sam poslao upit da vidim kolika je cijena. Elektricni grijac je svakako "cisce" rjesenje jer ne moras imati dodatni spremnik za gorivo, ali uz nedostatke koje si spomenuo. Samo da dolazi u setu sa vodenom pumpom (koja je opet trazenje i nije bas jeftina), fakat bi bilo plug-and-play rjesenje za grijanje u EV - ustekas, netocis antifriz i grijes.
[Vrh]
BB

PostPostano: 4.6.2013. uto. 08:50    Naslov: Citirajte i odgovorite

A kakva je situacija sa dodatnom izolacijom auta? da se spriječe gubici
[Vrh]
dmeter

PostPostano: 4.6.2013. uto. 10:19    Naslov: Citirajte i odgovorite

Imam jedan webasto na naftu koji mi je bija u Renaultu espace
ako koga zanima neka se javi
[Vrh]
Cose

PostPostano: 4.6.2013. uto. 12:48    Naslov: Citirajte i odgovorite

BB je napisao/la:

Vjerojatno previse zezancije s obzirom na rezultat, a opet trebas neki izvor topline.
[Vrh]
Dr.Doktor

PostPostano: 4.6.2013. uto. 17:01    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pozdrav

BB je napisao/la:

-Dobra ideja .... stiropor , mrežica , pa glet ... smijeh2 lol
[Vrh]
bmwcabrio

PostPostano: 4.6.2013. uto. 19:27    Naslov: Citirajte i odgovorite

Dr.Doktor je napisao/la:
Pozdrav

BB je napisao/la:

-Dobra ideja .... stiropor , mrežica , pa glet ... smijeh2 lol

može i staklena vuna ispod tapicirunga i izo stakla Very Happy
[Vrh]
munjeni

PostPostano: 5.6.2013. sri. 16:17    Naslov: Citirajte i odgovorite

Dodatna izolacija auta?
Sve u svemu, puno muke a efekt nikakav. Rolling Eyes

Pogotovo kad auto odstoji na dvoristu preko noci a vani je -10.

Tada pomaze samo Webasto.
[Vrh]
BB

PostPostano: 5.6.2013. sri. 19:14    Naslov: Citirajte i odgovorite

Govorim iz iskustva: Nisam je jednom smrzao u autu gdje je grijanje pogrešno podešeno i izolacija, vjerovatno potrgana intervencijom nadri majstora (obično kad skida tapacirung). A auto je jako male zapremine i ako je izolacija dobra, brzo se ugrije i dalje ne gubi toplotu. Jedna stvar je ušteda a druga bolji raspored toplote (da ne bude glavi vruće a bedra otpadoše)

a sad valja i mrežicom i glet masom. Brže se popravi plazi jezik
[Vrh]
Pero

PostPostano: 5.6.2013. sri. 20:24    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kad sam radija u Jugoturbini u Karlovcu, nije mi padalo ni na kraj pameti da uključujem grijanje zimi...
Imao sam od stana do posla nekih 4km, a ujutro je znalo biti ispod -25 uz vlagu u zraku preko 90%. Jedini način da se odvezeš autom na posao a da ne potrošiš previše goriva je bilo da otvoriš prozore te da uključiš ventilaciju vjetrobrana hladnim zrakom na maksimum. Ukoliko to ne napraviš, hvata se inje s nutarnje strane vjetrobrana....

Ovo govorim zato što u električnom autu se nećeš voziti sedam do osam sati, nego možda max pola sata do sat, a toliko lako izdržiš i bez grijanja.
Ono što ti treba je dobra ventilacija vjetrobrana iznutra da se ne skuplja inje.
Drugo je kada krećeš na put od nekoliko stotina kilometara, a drugo su lokalne vožnje.

Na kraju, zimi je uvijek problem s olovnim akumulatorima radi smanjenog kapaciteta, koji se ne može riješiti nekakvim grijanjem radi opasnosti od smrzavanja baterija (kad se ohlade)...
[Vrh]
Cose

PostPostano: 6.6.2013. čet. 10:30    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pero je napisao/la:
Kad sam radija u Jugoturbini u Karlovcu, nije mi padalo ni na kraj pameti da uključujem grijanje zimi...
Imao sam od stana do posla nekih 4km, a ujutro je znalo biti ispod -25 uz vlagu u zraku preko 90%. Jedini način da se odvezeš autom na posao a da ne potrošiš previše goriva je bilo da otvoriš prozore te da uključiš ventilaciju vjetrobrana hladnim zrakom na maksimum. Ukoliko to ne napraviš, hvata se inje s nutarnje strane vjetrobrana....

Ovo govorim zato što u električnom autu se nećeš voziti sedam do osam sati, nego možda max pola sata do sat, a toliko lako izdržiš i bez grijanja.
Ono što ti treba je dobra ventilacija vjetrobrana iznutra da se ne skuplja inje.
Drugo je kada krećeš na put od nekoliko stotina kilometara, a drugo su lokalne vožnje.

Na kraju, zimi je uvijek problem s olovnim akumulatorima radi smanjenog kapaciteta, koji se ne može riješiti nekakvim grijanjem radi opasnosti od smrzavanja baterija (kad se ohlade)...

Moja jutarnja tura do grada je 12-13km kroz prilicno gust promet, tako da voznja traje 35-40min. Osim sto je nekakvo grijanje preduvjet za atest EV auta, znam koliko je problema sa magljenjem stakla u autima koji imaju grijanje - tako da varijanta bez grijanja uopce nije opcija.

Pogotovo sto se na EV autu moze relativno jednostavno sloziti da se grijanje upali prije nego dodjes do auta (ne ovisi o radu motora koji prvo treba postici radnu temperaturu), pa te mogu docekati i odmrznuta stakla koja ne treba strugati. palac
[Vrh]
BB

PostPostano: 6.6.2013. čet. 10:36    Naslov: Citirajte i odgovorite

Cose je napisao/la:
Pero je napisao/la:

Moja jutarnja tura do grada je 12-13km kroz prilicno gust promet, tako da voznja traje 35-40min. Osim sto je nekakvo grijanje preduvjet za atest EV auta, znam koliko je problema sa magljenjem stakla u autima koji imaju grijanje - tako da varijanta bez grijanja uopce nije opcija.

Pogotovo sto se na EV autu moze relativno jednostavno sloziti da se grijanje upali prije nego dodjes do auta (ne ovisi o radu motora koji prvo treba postici radnu temperaturu), pa te mogu docekati i odmrznuta stakla koja ne treba strugati. palac

I to dok je još na "infuziji" palac
[Vrh]
maliodpalube

PostPostano: 10.9.2013. uto. 13:37    Naslov: Citirajte i odgovorite

A plin? Postoji li kakvo rješenje s običnom plinskom bocom (onom kućnom). Sjećam se da su jedno vrijeme plinske grijalice bile hit. Bez dimnjaka...
Doduše, jednom sam imao prilike biti u prostoriji s takvom grijalicom. Dobio ju je kum na nekoj tomboli. Fino je grijala, ali se osjetio miris...
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Samogradnja električnih automobila
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Sljedeća
Stranica 1 / 12.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.