<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Jedna ideja
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Ostalo
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
VladoK

PostPostano: 25.3.2007. ned. 18:07    Naslov: Re: Jedna ideja Citirajte i odgovorite

Čubi je napisao/la:
Drago-Zg je napisao/la:
Jedna ideja

... Moja ideja je da bi to titranje gibanje trebalo pretvoriti u neku energiju...

Zanimljiva, hvale vrijedna ideja! respekt

Napredujemo, napredujemo...

Još ostaje "samo" nemoguća misija - naći zajednički jezik s onima kojima je novac cilj, a ne sredstvo za postizanje cilja. Jel' tako debeli?

Budeš i ti još jedan Hudini? Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Drago-Zg

PostPostano: 25.3.2007. ned. 21:01    Naslov: Citirajte i odgovorite

timon je napisao/la:
Ostali izvori ti ne valjaju jer se nitko ne voli hrvati sa volanom, papucicama i vratima. A pitanje je i koliko bi energije tako dobio. Doduse, suputnici bi mogli imati pedale pa pedalirati dok voze i tako proizvoditi struju Very Happy Sta kazes na stednju upotrebom LED rasvjete i xenonskih svjetala?

Štednja LED i Xenon OK. Ali to su potrošači a ja gledam bar ikako da im osiguram energije za rad. A koliko bi energije dobio ? Imam radio na vintanje i kad vintam 1 minutu, imam struje za 5 minuta. Tebi to izgleda tako ali moja vizija je: elektroamortizer, hrvati se volanom, papučicama vratima ako treba putnici će pedalirat a i one elektrocipele ću nositi samo da dođem do energije na besplatan način. Smile
[Vrh]
windman

PostPostano: 25.3.2007. ned. 21:05    Naslov: Citirajte i odgovorite

više energije uštediš da žarulje u kući zamjeniš štednim..
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Drago-Zg

PostPostano: 25.3.2007. ned. 21:32    Naslov: Citirajte i odgovorite

windman je napisao/la:
više energije uštediš da žarulje u kući zamjeniš štednim..

Još više energije uštediš ako ugasiš žarulje. Shocked
[Vrh]
windman

PostPostano: 25.3.2007. ned. 21:50    Naslov: Citirajte i odgovorite

istina i to
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
personifikacija

PostPostano: 23.7.2007. pon. 19:09    Naslov: Re: Jedna ideja Citirajte i odgovorite

Drago-Zg je napisao/la:
Jedna ideja

Uvod:
Na automobilu proizvodnju struje u POKRETU rješava alternator. na e vozilu regenerativno kočenje i recimo još ugrađene solarke.
Zamisao
Sigurno ste gledali reklamu za Monroe amortizere ili gledali ovjes F 1, a i kad ste se vozili iza nekog vozila kako amortizerski ovjes titra gore dolje giba se. Moja ideja je da bi to titranje gibanje trebalo pretvoriti u neku energiju. Znači mogli bi na 4 kotača proizvoditi neku struju. Svjestan sam da je to malo ali bi ipak nešto proizveli pogledajte naše ceste drmamo se a mi umjesto da psujemo smijemo se jer proizvodimo energiju.
Rješenje
Kao prvi udar bi primio naki prijenos, uređaj, rješenje itd itd, a onda amortizer ako do njega dođe. Moguće je zadnju osovinu povezat sa nekim polugama pa kad auto secne to je veliki pritisak. Ima bezbroj rješenja recimo ona baterija koja se rukum stišče kao dinamo prijenos zanimljiva mehanika ili ona baterija koja se mučka u sredini magnet ide kroz zavojnice gore dolje i indukcija struje i nakon par drmanja spremna je za svjetliti itd itd. Zanimljivo rješenje mi daje ovjes Citroen Diana i Spaček idealna mehanika za nekakvu proizvodnju. A neznam dal znate prvi Spačeki su na rukama imali montirani nekakve protu utege a tako bi se mogli montirati induktori.

Ajde šta mislite o tom jel bi to igralo ili nekakva rješenja, prijedloge, kritike sve primam, samo mi molim vas nemojte doma poslati PSIHIJATRA !
sad cete mene poslat psihijatru..ja bi napravija na svaki amortizer -getribu i vrlo jak feder..koji bi se zub po zub napinja,i kad tribas krenit na semaforu-ispaljenje..ali kontrolirano Very Happy potrebe za energijom,bi se tako podosta smanjile..a sta bi picija priko lezecih.. smijeh2
[Vrh]
inch

PostPostano: 23.7.2007. pon. 19:27    Naslov: Citirajte i odgovorite

ovjes i služi da primi na sebe energiju neravnina prko pneumatika federa i na kraju amortizeta koji se kao što znao grije...takav ovjes hipotetski ako bi se izveo on bi bio tvrd p putnike u autu a to znači da to više i nie ovjes...zanimljivi su auti, jedno uzmeš na drugom mjestu nešto fali, kako od prostora tako do svih komponenti koje čine auto...
[Vrh]
Nixa

PostPostano: 23.7.2007. pon. 22:01    Naslov: Citirajte i odgovorite

Drago-Zg je napisao/la:

Još više energije uštediš ako ugasiš žarulje. Shocked

lol smijeh

Eto, ja sam izumio dnevnu lampicu!
Ne koristi nikakvu energiju. Samo staviš u nju žarulju koja ti je izgorila preko noči i možeš je koristiti preko dana!

Ajmo kupci! Još malo pa nestalo! lol
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
personifikacija

PostPostano: 24.7.2007. uto. 18:06    Naslov: Citirajte i odgovorite

inch je napisao/la:
ovjes i služi da primi na sebe energiju neravnina prko pneumatika federa i na kraju amortizeta koji se kao što znao grije...takav ovjes hipotetski ako bi se izveo on bi bio tvrd p putnike u autu a to znači da to više i nie ovjes...zanimljivi su auti, jedno uzmeš na drugom mjestu nešto fali, kako od prostora tako do svih komponenti koje čine auto...
pa nebi tako..ja bi taj tvrdi feder navija priko getribe..ka sat..tako bi ima dovoljno dug hod da se udarac izgubi,i da ga se ne osjeti bitno..jedini je problem,koliko bi mehanizam bija tezak,pa bi li vise stete bilo od koristi..
[Vrh]
inch

PostPostano: 24.7.2007. uto. 19:17    Naslov: Citirajte i odgovorite

personifikacija je napisao/la:
[]pa nebi tako..ja bi taj tvrdi feder navija priko getribe..ka sat..tako bi ima dovoljno dug hod da se udarac izgubi,i da ga se ne osjeti bitno..jedini je problem,koliko bi mehanizam bija tezak,pa bi li vise stete bilo od koristi..

a čuj karoserija ima dosta veliku masu, zapravo sve se drži na oprugama i amortizerima, oscilacije se pretvaraju u toplinu - to je po meni neiskoristiva energija i zanemariva u ukupnom...
[Vrh]
timon

PostPostano: 25.7.2007. sri. 14:52    Naslov: Citirajte i odgovorite

Napravi amortizer na osnovi linearnog motora, tako da pretvara gibanje gore-dolje u struju kojom punis nekakav akumulator ili veliki kondenzator (ima ih za kupiti). Tako ce amortizer zadrzati ulogu amortizera (prigusivaca pokreta) a umjesto toplinske, dobit ces elektricnu energiju.
[Vrh]
inch

PostPostano: 25.7.2007. sri. 19:02    Naslov: Citirajte i odgovorite

ali za to je potrebna brzina da bi dobio indukciju, teško da nepredvidljive oscilacije amortizera ili bolje opružne noge može dati neku korisnu energiju, nekažem da je nemoguće izvesti već komplicirano je a to dovodi sve pod upitnik.
[Vrh]
timon

PostPostano: 26.7.2007. čet. 13:39    Naslov: Citirajte i odgovorite

Haa... Da je prakticno, vec bi bilo u upotrebi. Ako nigdje drugdje onda u skupim autima na struju gdije se pazi na svaki wat. Ali da se moze sloziti..., moze. Wink
[Vrh]
inch

PostPostano: 26.7.2007. čet. 20:18    Naslov: Citirajte i odgovorite

može sve je moguće ali postoji cijena...npr. uljni sustav hidro ovjesa koji bi se grijao ili koristio tlak to bi se već isplatilo Rolling Eyes
[Vrh]
timon

PostPostano: 27.7.2007. pet. 10:56    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hidraulicni sustav imas na citroenima. Nezgodno je sto na amortizeru dobijes nagle promjene smjera i sile tako da je tesko napraviti hidraulicki sustav koji bi to iskoristavao. Samo trenje ulja unutar cijevi je jos jedan problem, posto se radi o metalnim "lajtungima" koji nemaju velik promjer zbog visokih tlakova.
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Ostalo
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
Stranica 2 / 5.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.