<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Preduvijeti za registraciju vozila

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Samogradnja električnih automobila
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Emil

PostPostano: 4.8.2011. čet. 09:29    Naslov: Preduvijeti za registraciju vozila Citirajte i odgovorite

Pozdrav grupi !

Evo, napokon sam našao vremena za završetak rada na autu pa molim par savjeta. Prije samih pitanja mislim da je važno napomenuti da sam se oženio, tako da sad moram još više paziti na financije :-).

Što je do sad gotovo na samom autu:
- Novi amortizeri
- ugrađena vakum pumpa
- ugrađeni električna gas pedala ( spojena na kontroler )
- riješeno grijanje
- riješen DC/DC konverter
- riješeno paljenje te indikacija potrošnje

Ono što me zanima je:
- kakve trebaju biti instlacije kablova od kontrolera prema motoru, od baterija prema konverteru itd.
- da li treba napraviti nekakva kučišta za akumulatore (2 komada - 135ah )
- kolika može biti težina u prednjem dijelu a kolika u zadnjem itd.

Hvala unaprijed.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ogi
Site Admin

PostPostano: 4.8.2011. čet. 10:31    Naslov: Re: Preduvijeti za registraciju vozila Citirajte i odgovorite

Emil je napisao/la:
Prije samih pitanja mislim da je važno napomenuti da sam se oženio

respekt piju
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
VladoK

PostPostano: 4.8.2011. čet. 11:44    Naslov: Re: Preduvijeti za registraciju vozila Citirajte i odgovorite

Emil je napisao/la:
mislim da je važno napomenuti da sam se oženio, tako da sad moram još više paziti na financije :-).
.

Čestitam skace od srece i opusti se jer više ne moraš brinuti za financije jer sad za to imaš ženu kak i mi ostali palac

Emil je napisao/la:

Što je do sad gotovo na samom autu:
- riješeno paljenje te indikacija potrošnje.

Paljenje - kakvo paljenje, paljenje koga ili čega? trlja oci

Emil je napisao/la:

Ono što me zanima je:
- kakve trebaju biti instlacije kablova od kontrolera prema motoru, od baterija prema konverteru itd.
- da li treba napraviti nekakva kučišta za akumulatore (2 komada - 135ah ).

Da li si kontaktirao za ta pitanja CVH ili Rukovoditelja stanice za tehnički pregled u Koprivničkoj ulici u Varaždinu (u ATP-u)? Nemaš potrebe imati nedoumice, ljudi su stručni za tu problematiku i njihovi su savjeti MJERODAVNI, naši baš i ne.

Nego pitaš za jednu kutiju za 2 akumulatora 12 V 135 Ah - pa koliku relaciju možeš s njima prevaliti (bez da si zaštekan na produžni kabel i kuhinjsku utičnicu? trlja oci
Kakvi su ti to akumulatori, starterski, obični kamionski ili?

Emil je napisao/la:

Hvala unaprijed.

Pitaj CVH ili Rukovoditelja stanice za tehnički pregled u Koprivničkoj ulici u Varaždinu (u ATP-u)
[Vrh]
Čubi

PostPostano: 4.8.2011. čet. 14:27    Naslov: Re: Preduvijeti za registraciju vozila Citirajte i odgovorite

Emil je napisao/la:

Ono što me zanima je:
- da li treba napraviti nekakva kučišta za akumulatore (2 komada - 135ah )

- kabeli moraju biti dovoljno velikog presjeka i odgovarajuće kvalitete izolacije. U principu su dobri kabeli koje u ELKI možeš naći pod nazivom "kabel za zavarivanje"- finožični kabel s dvostrukom gumenom izolacijom. Presjek ovisi o struji, red veličine ti je 25-50 mm2.
- ako su akumulatori nepropusnom pregradom odvojeni od putničke kabine (npr. u motornom prostoru) ne trebaju imati kućište, nego samo dovoljno čvrste nosače. Ako su u prostoru putničke kabine ili u prtljažnku koji nije nepropusnom pregradom odvojen od prostora za putnike moraju biti ugrađeni u nepropusno kućište s izvedenim provjetravanjem
- najveća dopuštena težina po osovini piše na pločici koja se obično nalazi negdje u ispred prednjeg poklopca (haube). Odnosi se na potpuno opterećeno vozilo, dakle s putnicima i 50 kg tereta.
I kako ti Vlado kaže, ovo su samo smjernice, a konačnu riječ imaju ljudi iz CVH
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Emil

PostPostano: 5.8.2011. pet. 09:34    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hvala na čestitkama :-)). Sad konačno imam malo mira :-)

jer više ne moraš brinuti za financije jer sad za to imaš ženu kak i mi ostali
** :-)

Da li si kontaktirao za ta pitanja CVH ili Rukovoditelja stanice za tehnički pregled u Koprivničkoj ulici u Varaždinu (u ATP-u)? ** Nisam. Mislio sam glavne smjernice pokupiti od vas a onda se kasnije javiti njima.
Ali kao što si napisao, bolje direkno njih pitati pa stvar riješena.

Akumulatori
*** priča s akumulatorima ti je kod mene potpuno drugačija. Kad sve riješim budem ti pokazao kako to funkcionira. U ovom trenutku mi je cilj da riješim CVH-a a poslije sve to ide na alternativu. Koliko znam, ovima u CVH-u je dosta da mogu isprobati auto a domet im nije važan...

Paljenje
- opet priča za sebe :-). Paljenje elektronike za alternativu. Taj modul ne bude u CVH verziji ali cu ga kasnije staviti.

Čubi, hvala na informacijama o kablovima i pregradama/nosačima Rolling Eyes
[Vrh]
Caca

PostPostano: 5.8.2011. pet. 16:55    Naslov: Citirajte i odgovorite

Emil je napisao/la:

Akumulatori
*** priča s akumulatorima ti je kod mene potpuno drugačija. Kad sve riješim budem ti pokazao kako to funkcionira.

Paljenje
- opet priča za sebe :-). Paljenje elektronike za alternativu. Taj modul ne bude u CVH verziji ali cu ga kasnije staviti.

Uuu, spooky, ovo miriši na neku "kutijicu" kakvu je i Tesla imao u Pierce Arrowu... Very Happy
[Vrh]
Emil

PostPostano: 1.9.2011. čet. 16:02    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pozdrav!

Drugi tjedan bi trebao naći vremena za CVH i s njima riješiti sva otvorena pitanja ali u međuvremenu me zanima jedna stvar. Da li smijem izrezati dio ispod zadnjeg sjedala ?

Ako bi izrezao taj dio i stavio novi pod koji bi bio u ravnini s ostatkom auta, dobio bih dodatnih 18cm a to mi je odlicno jer unutra mogu nabacati sve što mi treba i dobiti slobodno zadnje sjedalo.

E.
[Vrh]
DompaEV

PostPostano: 2.9.2011. pet. 00:06    Naslov: Citirajte i odgovorite

Emil je napisao/la:
Da li smijem izrezati dio ispod zadnjeg sjedala ?

Smijes ako ces mjesto reza/vara dobro zakamuflirati tako da izgleda kao tvornicki napravljeno Wink
Inace zaboravi da ces proci bez natezanja i potankog objasnjavanja...
[Vrh]
VladoK

PostPostano: 12.10.2011. sri. 14:50    Naslov: Citirajte i odgovorite

trlja oci
Mate nam uđe u biznis sa el-super sportašem, a ostali??? "tko je radio je radio"
(svaka sličnost sa rojsovim tko je jamio je jamio je Very Happy )
placko placko placko
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Samogradnja električnih automobila
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.