<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Početi od nule sa 8000 eura! Da li je to moguće?

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Samogradnja električnih automobila
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
juca

PostPostano: 10.5.2011. uto. 17:32    Naslov: Početi od nule sa 8000 eura! Da li je to moguće? Citirajte i odgovorite

Lijepi pozdrav svima na forumu.

Obzirom na cijene i ovisnost o gorivu, servisu te troškovima oko auta koje trenutno imam - ozbiljno razmišljam o prelasku na električno vozilo.

Na raspolaganju imam do 8000 eura.

Znam da ta cifra i nije nešto puno, stoga jedina varijanta koja mi se čini realna je kupiti stariji rabljeni benzinski auto i preraditi ga u električni ili još bolje - kupiti od nekoga rabljeni, već prerađeni-električni auto, ali za sada još neznam nikoga tko bi ga bio voljan prodati tako da mi za sad preostaje samo ona prva opcija. (Ukoliko netko ima za prodati neka se javi)

Neki okvirni zahtijevi bi bili::

Autonomija: minimalno 60 km (gradska i kombinirana vožnja) - idealno bi bilo oko 80-90km
Brzina: oko 70km/h

Razmišljao sam o preradi nekog malog i laganog gradskog auta kao npr. Peugeot 106,205 ili pak nekog drugog manjeg i jeftinijeg auta, ovisno o tome na kojeg naiđem a da pritom zadovoljava po cijeni,masi,prostoru,nosivosti itd… Iznos koji bi izdvojio za benzinsko vozilo ne premašuje 1500 eura što znaći da za elektroniku,kablove i ostalo imam na raspolaganju najmanje 6500 eura.

Bio bih zahvalan ukoliko bi mi netko iskusniji mogao dati savjet oko izbora motora, kontrolera i baterija (radije bi koristio litijske nego olovne), te ako može prokomentirati zašto je pojedini dio bolji ili lošiji te koje još alternativne mogućnosti postoje obzirom na budžet koji imam a da pritom eventualno malo utječu na zahtijeve.

Znam da to sve skupa zna potrajati a naravno i koštati puno više nego što obično planiramo, te da postoji hrpa problema oko svega kad se jednom krene na posao, no za sada mi je bitno znati da li se uopće isplati za te novce ulaziti u to, a da pritom to bude funkcionalno i isplativo u okviru postavljenih zahtijeva u odnosu na auto s unutrasnjim izgaranjem za iste te novce…

Unaprijed hvala.

[/b]
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
peco

PostPostano: 10.5.2011. uto. 18:22    Naslov: Citirajte i odgovorite

pozdrav Juca!Dobro nam došao na forum.Ne bih te htio obeshrabriti,ali litij možeš zaboraviti,jer premašuje ukupni budžet koji imaš Confused
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ogi
Site Admin

PostPostano: 10.5.2011. uto. 20:20    Naslov: Citirajte i odgovorite

Dobrodošao Juca! Smile

Možda Crodriver ima još ovih baterija od 100Ah: http://www.thunder-sky.com/products_en.asp?fid=66&fid2=70&page=2

Mislim da ih Čubi, Roman i Dompa sa foruma koriste u svojim autima
Predlažem da ih pitaš za cijenu, raspoloživost i da li su zadovoljni s njima palac
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
pkristo

PostPostano: 11.5.2011. sri. 07:59    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ova baterija http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Thunder-Sky-LiFePO4-lithium-battery-96V-100Ah-yttrium-_W0QQcmdZViewItemQQhashZitem1c1a279ddfQQitemZ120697888223QQptZBoatQ5fPartsQ5fAccessoriesQ5fGear će te zadovoljiti, no moraš imati nekog prijatelja u Sloveniji ili bilo gdje u EU koji ima neku firmu. Na taj način dobiješ ove baterije bez PDV-a. Odeš u Sloveniju s par starih olovnih baterija na ugradnju litijskih i vratiš se s autom sa željenim dometom. Vjerujem da bi se dalo izvesti. Ostao bi unutar budžeta!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
debeli

PostPostano: 11.5.2011. sri. 08:06    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nekog prijatelja u Sloveniji ili bilo gdje u EU koji ima neku firmu. Na taj način dobiješ ove baterije bez PDV-a. Odeš u Sloveniju s par starih olovnih baterija na ugradnju litijskih i vratiš se s autom sa željenim dometom. Vjerujem da bi se dalo izvesti. Ostao bi unutar budžeta![/quote]

1.)
Kaj će mu firma u Sloveniji, kad prodaja ide iz Poljske ?

2.) Kako će " prijatelj koji ima firmu " dobiti ddv natrag ?

3.)

Jedino kaj se može napraviti je kupiti kao privatna osoba, na izlazu iz EU tražit povrat DDV-ja i dalje šverc u Hrvatsku.
[Vrh]
pkristo

PostPostano: 11.5.2011. sri. 08:36    Naslov: Citirajte i odgovorite

"Given prices do not include VAT tax. For private customers we calculate 23% VAT tax. For companies located in European Union and for all customers outside European Union (EXPORT WORLDWIDE) the VAT tax is 0%."
Lijepa stvar kod poreza na DODANU vrijednost je to što se porez stvarno plaća samo na DODANU vrijednost. Dakle, ako netko ima frenda u Sloveniji koji zna nekoga (six degrees) tko ima firmu, onda se ova baterija može dobiti bez zaračunatog PDV-a (pročitaj si citat iz izvučen iz ebay linka gore). A tko kaže da firma u Sloveniji mora to prodati tebi (kao privatnoj osobi; kao kad dođeš kupiti nešto u bilo kojoj trgovini u SLO) po VEĆOJ cijeni? Ako je ulazna cijena jednaka izlaznoj (nema zakona protiv toga; dapače, nekad su trgovci prisiljeni prodavati po cijeni ispod nabavne, ako im roba dugo stoji) onda nema plaćanja poreza na DODANU vrijednost. Ne znam jesam li dovoljno objasnio princip poreza na DODANU vrijednost. Uvijek sam mislio da je PDV jasan sam po sebi već zbog svog imena.
[Vrh]
debeli

PostPostano: 11.5.2011. sri. 08:49    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hrvat (fizička osoba) u Poljskoj plati robu i porez, zatim je izveze iz EU i dobije povrat poreza.

Čemu još jedan posrednik u toj transakciji ?
[Vrh]
pkristo

PostPostano: 11.5.2011. sri. 09:08    Naslov: Citirajte i odgovorite

debeli je napisao/la:
Hrvat (fizička osoba) u Poljskoj plati robu i porez, zatim je izveze iz EU i dobije povrat poreza.

Čemu još jedan posrednik u toj transakciji ?

Da se izbjegne put u Poljsku. Slovenska granica ti je pred nosom. A, uostalom, ne treba čekati povrat poreza.
U svakom slučaju to je dobra baterija, po dobroj cijeni i zadovoljila bi čovjekove potrebe i, što je još važnije, budžet.
[Vrh]
debeli

PostPostano: 11.5.2011. sri. 09:22    Naslov: Citirajte i odgovorite

Put u Poljsku također nije potreban.

Poljska firma pošalje paket poštom u Dobovu.

Tamo se podigne paket i račun.

U najbližoj autoradioni ugradiš baterije i na carini ti vrate porez.

Jedini problem je što na carini uzmu dosta provizije, a ako se pričeka da ga Poljska firma isplati tada se dobije skoro cijeli iznos.
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Samogradnja električnih automobila
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.