<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

TAZZARI ZERO EV
Idite na Prethodna  1, 2, 3

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Električni automobili
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
dangerzone

PostPostano: 6.5.2010. čet. 21:07    Naslov: Re: XD Citirajte i odgovorite

grrga je napisao/la:
pkristo je napisao/la:
Majetić predviđa cijenu za XD od 25 k. Puno, ali je rekao da će možda biti i niža ako padne cijena baterija. Kad bi bila opcija s, recimo, 12 kWh, obzirom na manju težinu to bi moglo biti dovoljno za nekih 100-120 km. Cijenom bi to bilo dosta ispod ovog malog Talijana, a po svemu drugom bi mu bio u najmanju ruku ravnopravan. Ah....

Po napisanoj cijeni taj autić košta 23370€ Sad . Ako XD bude stvarno koštao 25k€ mugu reći da ga djele zađabe u odnosu na ovaj autić koji je jeftiniji 1630€ a u svemu ostalom je ispod 50% od XD-a.

Cuj, ne znam koja je tvoja ideja za djabe ali 25kEur nije za djabe ako je Tesla S samo 9kEur vise. Odlucio sam nakon ove svoju stare Bembure serije 5 uzet auto na struju i volio bih da to budu ili XD od dokinga ili Tesla S, svidjaju mi se ta dva auta po mnogocemu. Ne trazim auto za djabe nego bih ga platio i samim time cijenim svoj novac dovoljno da vidim da 25k do 35k Eur uopce nije malo novaca. I ne bih dao taj novac cash nego bih ga uzeo na neki europski ili americki nacin financiranja, na rate. A Doking nam treba bas zbog ovih smradova poput Mercedesa/Smarta koji lobiraju da se nasim deckima ne da kredit u Hrvatskoj kako ne bi mogli proizvoditi i biti konkurencija. Tako da ne znam kako vi na novce gledate ali meni su ti auti jednostavno preskupi...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
grrga

PostPostano: 6.5.2010. čet. 21:51    Naslov: Re: XD Citirajte i odgovorite

dangerzone je napisao/la:
Cuj, ne znam koja je tvoja ideja za djabe ali 25kEur nije za djabe ako je Tesla S samo 9kEur vise. ...

Moja je točnota koja piše. Usporedi odnos uloženo dobiveno i vidi šta je jeftinije. Naravno pod uvjetom da u XD-u dobijemo ono što obećavaju za cijenu od 25k€.
To ti je isto kao i priča da su olovni akumulatori jeftiniji od litijskih....

25 i 35 k€ su mi dvije različite klase, 23,37 i 25k€ mi je prilično slična cifra pa bi i sve karakteristike trebale biti slične ili ako sam se opet krivo izrazio evo jednostavnije: Taj auto je preskup za ono što nudi. To je moje mišljenje, ne mora se nitko složiti s njim.
[Vrh]
dangerzone

PostPostano: 7.5.2010. pet. 11:09    Naslov: Re: XD Citirajte i odgovorite

grrga je napisao/la:
dangerzone je napisao/la:
Cuj, ne znam koja je tvoja ideja za djabe ali 25kEur nije za djabe ako je Tesla S samo 9kEur vise. ...

Moja je točnota koja piše. Usporedi odnos uloženo dobiveno i vidi šta je jeftinije. Naravno pod uvjetom da u XD-u dobijemo ono što obećavaju za cijenu od 25k€.
To ti je isto kao i priča da su olovni akumulatori jeftiniji od litijskih....

25 i 35 k€ su mi dvije različite klase, 23,37 i 25k€ mi je prilično slična cifra pa bi i sve karakteristike trebale biti slične ili ako sam se opet krivo izrazio evo jednostavnije: Taj auto je preskup za ono što nudi. To je moje mišljenje, ne mora se nitko složiti s njim.

Je, to se slazem da je preskup u odnosu na ponudjeno. Jedino je sad taj Tazzari na trzistu a Doking i Tesla S jos nisu pa ce vjerojatno s izlaskom ovih na trziste pasti cijena svih automobila s slabijim performansama i opremom na cijenu onog nekog talijanskog koji kosta oko 60ak tisuca kuna ili koliko kosta Reva...
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Električni automobili
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodna  1, 2, 3
Stranica 3 / 3.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.