<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Dongfeng (DFM) i Great Wall (GWM)
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Električni automobili
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Brada

PostPostano: 15.10.2009. čet. 18:15    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mene to ne čudi. Svi danas znaju napraviti solidno brzi auto. Problemi nastaju u gornjem dijelu ljestvice. Tamo je puno teže skinuti sekundu. Više iznenađuje pozicija brbljave babe (Lagune). Prilikom jedne vožnje u navedenoj hrpi metala, plastike i chipova osjećao sam se k'o na kolodvoru gdje razglas najavljuje dolazak i odlazak vlakova. Te joj ne paše tlak u prednjoj lijevoj gumi, te u zadnjoj desnoj pa veži se pa vani je hladno pa ovo pa ono. Čudi me da nije otišla u "safe mod" kad je vlasnik dekoncentriran konstantnim zanovjetanjem sočno opsovao.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
testdriver

PostPostano: 15.10.2009. čet. 21:28    Naslov: Citirajte i odgovorite

na sajmu auto praha u češkoj talijanski uvoznik martin motor je prikazao nekoliko kineskih vozila, inače tvrtka martin motors je zaslužna za to jer je shuaghuan ceo dostupan za prodaju europi, sigurno već znate da se radi i đžipu čiji je zadnji kraj sličan bmw-u x5, na sajmu su prikazali taj ceo, modele lifan 520 limuzina i hatchback, zanimljvo u lifan se ugrađuju motori 1.6 od bmw-a Shocked , ali problem je u tome što taj auto na kineskom ncap testu ima samo 2 zvijezdice, dakle za tržišta EU će trebati puno više od toga, prikazali su i neke modele od kompanija changche i jedan mali mini kamion za sada meni nepoznatog proizvođača
[Vrh]
CroDriver

PostPostano: 15.10.2009. čet. 22:05    Naslov: Citirajte i odgovorite

1.6 motor od BMW-a?

To ne postoji osim ako misliš na 1.6 motor koji BMW ugrađuje u Mini a razbio ga je BMW skupa sa PSA grupom
[Vrh]
bagijaner

PostPostano: 16.10.2009. pet. 07:02    Naslov: Citirajte i odgovorite

CroDriver je napisao/la:
1.6 motor od BMW-a?

To ne postoji osim ako misliš na 1.6 motor koji BMW ugrađuje u Mini a razbio ga je BMW skupa sa PSA grupom

ko onaj vic: prica mujo ekipi: idem ja ulicom i vidim 3 velika mlate jednog malog. i sta si ti napravio? pa nista uletio pa smo ga zajedno RAZBILI!
[Vrh]
testdriver

PostPostano: 16.10.2009. pet. 09:22    Naslov: Citirajte i odgovorite

http://en.wikipedia.org/wiki/Tritec_engine

LIFAN auto je kupio tu tvornicu motora u drugom mjesecu 2006 godine, tritec te i dalje ugrađuju taj motor, bmw je krajem 2007 raskinuo ugovor sa njima te sa PSA grupom napravio zajednički 1.6 motor, ovakve prilike obično kinezi iskorištavaju da se za "jefine" pare domognu tehnologije, evo zadnje slično što se je dogodilo je kupovina hummera, ja mislim da kinezima koji su kupili hummer nisu baš interesantni previše njihovi terenci, ali ako su dobili prava na vortec motore znaš kakav će posao napraviti sa njima u kini??? podvozje od hummera ionako nije ništa specijalno kado je vrlo sličnu isuzu vozilima, meni je servise na mojem automobilu hoveru radio servis hummera u varaždinu i kada smo podigli aute na dizalicu imali smo što vidjeti, ovjes je 90% isti zato jer i moj hover ima podvozje od isuzua
[Vrh]
testdriver

PostPostano: 16.11.2009. pon. 11:19    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pure electric cars have never looked good, remaining in the domain of the odd two door city car like the fake smart cars and Geewhizz electric cars in London, however Beijing Automotive seem to have plans to totally change the face of the electric car with the introduction of the Beijing branded electric sedan that was unveiled to the press today.

The sedan was built by Beijing Automotive’s flagship subsidery ‘Beijing New Energy Automotive’ company, which they claim the sedan can do 0 – 100kph in 15 seconds and will have a top speed of 160kph and also a maximum range of 200km on a single charge.

Beijing Automotive currently have a joint venture with Mercedes Benz, which is probably where Beijing Auto got the styling cues for the handsome sedan. The car is expected to go into production in 2011 with a yearly production of 20,000 to 40,000 cars.

vijest je objavila kineska državna agencija xinhuanet
[Vrh]
testdriver

PostPostano: 16.11.2009. pon. 11:34    Naslov: Citirajte i odgovorite

As the electric vehicle (EV) is becoming the auto industry's future trend for energy efficiency and environmental protection, the top 10 carmakers in China have decided to jointly lay out the EV industry standards, media reported.

Earlier this week, the 10 auto companies signed the program of action for China's EV industry development. They include SAIC Motor, FAW Group, Dongfeng Motor Group, Changan Auto, Guangzhou Auto, Beijing Auto, Sinotruk Group, Brilliance Auto, Chery Auto, and Jianghuai Auto.

These Chinese automakers formed an EV industry alliance in July 2009 in order to clear away obstacles amid the new energy vehicle production and sales. They strive for a combined annual output of 500,000 all-electric vehicles, rechargeable electric vehicles and hybrid electric vehicles.

Domestic and global automakers are scrambling to launch new electric vehicles in China. Chery Auto has unveiled its first plug-in hybrid the S18, while BYD Auto has launched its F3DM (dual-mode) EV and plans to launch an all-electric crossover, the e6 later this year.China's EV industry is confronted with low R&D capacity and high production costs. However, the government plans to have about 10,000 hybrid, electric and fuel-cell vehicles on the road by 2010.

ovo je stvarno impresivno od kineza, doslovno se 10 većih kompanija udružuje zajedno da rade na razvoju električnih automobila, fascinirajuće Shocked
[Vrh]
Brada

PostPostano: 16.11.2009. pon. 18:52    Naslov: Citirajte i odgovorite

testdriver je napisao/la:
-cut- China's EV industry is confronted with low R&D capacity and high production costs. ...

Tko je pisao ovaj članak? Netko iz USA? Ne razumijem ovu rečenicu gore. Očite prednosti su navedene kao mane. Koliko znam samo BYD ima cca 16000 R&D inžinjera, vlastiti R&D institut i tehničku školu. Blago sumnjam da su druge tvornice podkapacitirane sa stručnim kadrom makar se radilo o EV.

Tamo odluci prethode opsežne pripreme i to je uz ogromno i poluprazno domicilno tržište jedina tajna njihovog trenutnog uspjeha.
[Vrh]
testdriver

PostPostano: 31.12.2009. čet. 16:59    Naslov: Citirajte i odgovorite

http://www2.autoportal.hr/Najeitaniji-elanci/Cijena-vrijedi-samo-za-stanovnike-drzave-Oklahoma-i-za-kupnju-prije-kraja-2009-godine/menu-id-105.html

evo malog kineza u americi, tamo se polako nudi sve više malih kineskih vozila
[Vrh]
testdriver

PostPostano: 31.12.2009. čet. 17:05    Naslov: Citirajte i odgovorite

nedavno sam se vratio iz kine i bili smo na prezentaciji novih modela dfm mini auta, tamo su bili i elektro modeli, mali kamion, putnički mini bus, dostavni kombi te malo sanitetno vozilo, inače mali bus je bio i službeno vozilo i vozikali smo se po cijelom gradu sa njime, bez problema potegne do 60 km/h, čak kada je unutra i bilo 5-6 ljudi postoji šansa da ću dobiti i papire za ovaj mali mini bus, odmah poslje nove godine, isto tako kada je prezentacija bila gotova skoro svu robu su razvozili sa malim elektro kamionom, ludnica, štetaš se po hotelu i samo pored tebe projuri kamion....hahha lol

na mjestu motora se nalazi ovo, fakat čovjek ostane šokiran kada vidi šta pokreće ovaj auto, imao je i 6 baterija odnosno akomulatora
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Električni automobili
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Stranica 9 / 9.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.