<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Magnet Motor
Idite na Prethodna  1, 2, 3 ... 12, 13, 14 ... 26, 27, 28  Sljedeća

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Besplatna energija
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Laufer

PostPostano: 20.3.2009. pet. 20:12    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kao prvo pozdrav svima na forumu.

Zapalio sam se za ovu temu prije dosta vremena i jednostavno nemam mira dok ne isprobam sam sastaviti neki magnetni motor. Ak neuspijem potrošil sam 200-300 kn, al bar se neću gristi sljedećih par godina kaj nisam ni probao.
Momentalno radim perendev i imam podosta ideja, al bi zamolio one koji su već duže u tome da kažu kaj su sve isprobali i na koje načine da znam kaj ne radi da ne gubim previše vremena na takve stvari ( tipa koje nagibe su isprobavali na rotoru/statoru, kakve materijale za magnetske štitove i kojih oblika su upotrebljavali, broj magneta, veličinu....itd. ). Te ako ima netko kakvu dobru ideju, a nema previše vremena i mogučnosti da ju realizira, a želi to podijeliti, ja sam spreman isprobati jer imam potrebnu tehniku i puno besplatnih šljakera koji će raditi za mene sve kaj se sjetim.

Pozdrav
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
antigravit

PostPostano: 20.3.2009. pet. 21:28    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pozdrav Laufer
Drago mi je da te zanima ova tema

Rado bih sa svima vama podijelo ideje koje sam imao u proteklih par godina, ali gotovo nista nisam dokumentira, imam dosta toga iscrtano ili bolje receno, naskrabano po papirima, mozda da ih skeniram pa postavim na web...

evo iskopao sam jednu sliku iz 2006.g., ovo ne moras pokusavat, ne radi. kako god pridjes s drugim magnetom...

Ideja je da se 6cm prstenasti magnet odozgo privlaci sa ovima i da se magnetizam nekako zavrtlozi kao tornado... kad ispucas sve logicne ideje, pokusavas i neke totalno lude, al razmisljas mozda to niko nije probao! ovo se nakon 2 dana razletilo, poslje sam pravio deblje diskove... vise sljepljenih cd-ova Smile

smijeh1 sta sam sve probavao, kad malo bolje skontam
al u jedno sam sad siguran, sve je u rubovima! ne u polovima, zastiti polova itd.
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 20.3.2009. pet. 21:44    Naslov: Citirajte i odgovorite

Dobro dosao Laufer! Smile
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Drago-Zg

PostPostano: 28.3.2009. sub. 21:15    Naslov: Citirajte i odgovorite

http://www.inventinnov.com/energie-aimants.htm
[Vrh]
zega

PostPostano: 28.3.2009. sub. 22:11    Naslov: Citirajte i odgovorite

lijepo izgleda samo s obzirom da mi je fransuski kost u grlu evo: prijevod na HR
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice MSNM
Laufer

PostPostano: 28.3.2009. sub. 23:23    Naslov: Citirajte i odgovorite

Eto jednog od mojih prvih pokušaja. Koristio sam 12 magneta na rotoru i 11 na statoru. To mi je imalo logike jer 360:12= 30, 360:11=32,7, pa bi u prijevodu uvijek jedan magnet bio najdalje udaljen od suprotnog za 32,7-30= 2,7 stupnjeva.
Probao sam napraviti štitove od trafo limova, al očito ne baš uspiješno. Pa ako netko zna koji je bolji materijal ( mislim i povoljan ) za izradu magnetskih štitova dostupan kod nas ( ili još bolje nekaj čega ima doma da nekaj rastavim ), te koji oblik štita upotrijebiti ........

Antigravit preporučio bi ti da umjesto lijepljenja cd-a nabaviš plexi, meni su ovo u jednoj firmici za 3 min sa laserom ispilili i naplatili svega 30 kn ( dimenzije 20x20x1cm rotor i stator ). Jedino kaj trebaš je u nekom cadu ili sličnom programu nacrtati kaj želiš.

Pozdrav
[Vrh]
Pero

PostPostano: 29.3.2009. ned. 05:53    Naslov: Citirajte i odgovorite

zega je napisao/la:
lijepo izgleda samo s obzirom da mi je fransuski kost u grlu evo: prijevod na HR

Jedino je problem sto je i prijevod netocan, ali to nema veze s jezikom.
Gledam sliku 1. i cudim se autoru na temelju cega je zakljucio da ce se takvom konstrukcijom diskovi vrtjeti.
Netko ocigledno zaboravlja na Newtonov aksiom reakcije... Rolling Eyes
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 29.3.2009. ned. 08:13    Naslov: Citirajte i odgovorite

Laufer je napisao/la:

Probao sam napraviti štitove od trafo limova, al očito ne baš uspiješno. Pa ako netko zna koji je bolji materijal ( mislim i povoljan ) za izradu magnetskih štitova dostupan kod nas ( ili još bolje nekaj čega ima doma da nekaj rastavim ), te koji oblik štita upotrijebiti ........

Nisam siguran sto tocno pokusavas napraviti
Stavi crtez palac
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Laufer

PostPostano: 30.3.2009. pon. 15:51    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kad se magneti približavaju se odbijaju pa bih upotrebom štitova smanjio tu silu odbijanja.
Ti imaš neke magnetske priljepke u dućanu koji blokiraju silnice na jednu stranu, pa me zanima kakav je to materijal, ak znaš.
A kaj se tiče oblika to bi već ja nekaj skemijao.
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 30.3.2009. pon. 17:15    Naslov: Citirajte i odgovorite

Laufer je napisao/la:
Kad se magneti približavaju se odbijaju pa bih upotrebom štitova smanjio tu silu odbijanja.
Ti imaš neke magnetske priljepke u dućanu koji blokiraju silnice na jednu stranu, pa me zanima kakav je to materijal, ak znaš.
A kaj se tiče oblika to bi već ja nekaj skemijao.

Ti magnetni priljepci imaju zeljeznu niklovanu kosuljicu koja provodi magnetne silnice tako da se magnetski krug kvalitetno zatvara preko metalnog predmeta koji drze
Znaci, sa prednje strane imas oba pola

Nije moguce smanjiti magnetski tok samo jednog pola, to znas?
[Vrh]
Laufer

PostPostano: 30.3.2009. pon. 18:50    Naslov: Citirajte i odgovorite

Znam da nije moguće smanjiti magnetsko polje samo jednog pola. Mislio sam da ako se postavi štit samo s bočne strane kad se magneti približavaju, smanjit će se odbijanje jer se magnetski krug zatvara preko željeza ( i time umanjuje odbijanje ), a sa druge strane dobilo bi se veće odbijanje a time i nekakav rad..

Ima smisla?!?!!?!!?!?!

Ovo nije baš kaj sam zamislio, al je na sličnom principu
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 30.3.2009. pon. 20:04    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mozes raditi simulacije sa ovim odlicnim programom: http://www.artas.hr/magneti/FEMMEDITOR/femm401bin.exe
[Vrh]
antigravit

PostPostano: 31.3.2009. uto. 16:09    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ni meni nije jasno kako taj francuz pokusava dobiti rotaciju... pa cak i ova plava shema Laufer, izgleda logicno i moguce, kad bi mogli tako lako zastiti magnetno polje...

Puno takvih naizgled mogucih motora ali osmisljenih samo na papiru, brzo padnu u vodu kad probas uraditi stvarni pokus...
Plus to sto vecina tih shema prikazuju mehanizam u 2D i to je veliki nedostatak! A i software za izracunavanje i prikaz magnetnog polja je 2D, jedini na kojeg sam naisao, a prikazuje 3D elektromagnetizam je Rhinoceros-ov plugin - http://en.wiki.mcneel.com/default.aspx/McNeel/ElectricFieldSimulation.html

"zastiti" magnetno polje s nekim metalima bocno ili cijeli pol, mozes, ali ubrzo shvatis da ti upravo te zastite samo pojedu magnetizam, oslabe magnetno polje, a to ne zelis! zelis iskoristit permanentni magnet i svu njegovu snagu maksimalno...

Laufer pokusavam u ovoj nasoj provinciji naci pleksi, al slabo toga ima ovdje, a za ovaj trenutni pokus trebam debelu cijevastu osovinu, na nju slazem velike prstenaste magnete, i nasao sam upravo ono sto mi treba - drvena oklagija smijeh1 ali za pokus ce koristiti... imam kolegu koji moze istokariti sve sta bude trebalo, kad proradi lako cemo napravit pravu stvar...

uskoro prvi rezultati...
[Vrh]
solarstorm

PostPostano: 1.4.2009. sri. 07:56    Naslov: Citirajte i odgovorite

magnetne silnice se ne rasprostiru pravocrtno,nema kuta pod kojim bi jedan magnet mogao s manjom silom uči u polje drugog te zatim iz tog položaja biti odgurnut jačom silom.
[Vrh]
nikola

PostPostano: 19.4.2009. ned. 11:46    Naslov: Citirajte i odgovorite

Što kažete na ovo:

http://www.youtube.com/watch?v=E2Ck9xC4S44

???

Obratite pozornost na to kako su magneti postavljeni,cijelu konstrukciju te oblik magneta...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Besplatna energija
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodna  1, 2, 3 ... 12, 13, 14 ... 26, 27, 28  Sljedeća
Stranica 13 / 28.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.