<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Toyota PRIUS
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeća

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Električni automobili
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
dfranc

PostPostano: 5.10.2019. sub. 07:12    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ovo mi se ćini povoljno,ali to je prius 3,ne znam,,kao dvojka.da li bi se mogao pluginirati?Lp

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/toyota-prius-hybrid-life/1221259904-216-6831
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Grana

PostPostano: 18.11.2019. pon. 09:43    Naslov: Citirajte i odgovorite

Susjed je nabavio priusa gen 3 2012 s plinom...pošto nitko od nas nikad nije vozio ništa slično nemamo pojma kako bi se auto trebalo ponašati...auto vozi parsto metara na struju pa pali benzin bez obzira na malu brzinu i slično, nakon nekog vremena popali pola lampica na tabli i kao grešku neku izbaci i vozi na benzin tj ne gasi benzinski motor.
Pogledali smo ove klasične stvari kao što pišu na internetu, ventilator, servisna baterija sve oke...greška koju obd baca je P0a80 i ona nema baš neku definiciju na internetu...dr hybrid aplikacija govori da je unutrašnji otpor članaka po 20mOh što je prema internetu odlično, nove baterije imaju oko 18-19...jedino što se crveni je delta SOC a to nisam uspio skužiti što znači...prilikom vožnje na struju sve ćelije se jako slično ponašaju, nema niti jedne kojoj će napon samo tako zaroniti pritiskom na gas ili skočiti u nebo pritiskom na kočnicu.

Taj delta soc stoji oko 50-60% a po internetu bi viđao da ljudima piše 0% ili 1-2%...kako sam ja skužio, ova baterija se sama ne balansira i taj delta soc bi bila amo reć razlika u napunjenosti najpunijeg i najpraznijeg članka/ćelije ili? Confused
[Vrh]
Cose

PostPostano: 18.11.2019. pon. 11:04    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ako je to onaj Prius kojeg je prodavao Autoplin Cepelin - sretno s time, to je auto koji su derali taksisti koliko se moglo.
Vizualno stanje tog auta je bilo koma (iznutra i izvana), a pitanje je u kakvom stanju je sve drugo.
[Vrh]
dfranc

PostPostano: 18.11.2019. pon. 12:11    Naslov: Citirajte i odgovorite

Grana je napisao/la:
Susjed je nabavio priusa gen 3 2012 s plinom...pošto nitko od nas nikad nije vozio ništa slično nemamo pojma kako bi se auto trebalo ponašati...auto vozi parsto metara na struju pa pali benzin bez obzira na malu brzinu i slično, nakon nekog vremena popali pola lampica na tabli i kao grešku neku izbaci i vozi na benzin tj ne gasi benzinski motor.
Pogledali smo ove klasične stvari kao što pišu na internetu, ventilator, servisna baterija sve oke...greška koju obd baca je P0a80 i ona nema baš neku definiciju na internetu...dr hybrid aplikacija govori da je unutrašnji otpor članaka po 20mOh što je prema internetu odlično, nove baterije imaju oko 18-19...jedino što se crveni je delta SOC a to nisam uspio skužiti što znači...prilikom vožnje na struju sve ćelije se jako slično ponašaju, nema niti jedne kojoj će napon samo tako zaroniti pritiskom na gas ili skočiti u nebo pritiskom na kočnicu.

Taj delta soc stoji oko 50-60% a po internetu bi viđao da ljudima piše 0% ili 1-2%...kako sam ja skužio, ova baterija se sama ne balansira i taj delta soc bi bila amo reć razlika u napunjenosti najpunijeg i najpraznijeg članka/ćelije ili? Confused

Mislim da bi Prius dvojka ,2004-2009.g.,bilo bolje rješenje,više se može kemijati,sa dodatnim baterijama.Momentalno i ja tražim dvojku,probajte sa dećkima sa foruma,@Čubi,i @ijac,itd,nešto iskemijati.lp

Nešto ovako!

https://www.cackalo.hr/oglas/toyota-prius-1712/plug-in-82179
[Vrh]
Cose

PostPostano: 18.11.2019. pon. 20:15    Naslov: Citirajte i odgovorite

dfranc je napisao/la:
Mislim da bi Prius dvojka ,2004-2009.g.,bilo bolje rješenje,više se može kemijati,sa dodatnim baterijama.Momentalno i ja tražim dvojku,probajte sa dećkima sa foruma,@Čubi,i @ijac,itd,nešto iskemijati.lp

Nešto ovako!

Slicnu potrosnju (financijski) dobijes ako u Priusa ugradis plin, a nemas problema sa baterijama, punjenjem, inverterom, tezinom svega toga - niti moras razmisljati o punjenju i dometu.
[Vrh]
dfranc

PostPostano: 18.11.2019. pon. 23:03    Naslov: Citirajte i odgovorite

Slažem se,ali ako bi povoljno,nabavio baterije,i mogao povećati domet,bar na 15km,na struju,i k tome ugraditi plin ,za duže relacije.Takva kombinacija bi mi bila idealna.Lp
[Vrh]
Cose

PostPostano: 19.11.2019. uto. 00:09    Naslov: Citirajte i odgovorite

dfranc je napisao/la:
Slažem se,ali ako bi povoljno,nabavio baterije,i mogao povećati domet,bar na 15km,na struju,i k tome ugraditi plin ,za duže relacije.Takva kombinacija bi mi bila idealna.Lp

Nisu ti dosta samo baterije jer Priusa nemres zeznuti tako da dodas jos kapaciteta - auto zna koliki je kapacitet njegovih baterija, tako da je stvar nesto kompliciranija.
[Vrh]
dfranc

PostPostano: 19.11.2019. uto. 07:52    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da,mora se i softwer,haknuti.lp
[Vrh]
Cose

PostPostano: 19.11.2019. uto. 15:13    Naslov: Citirajte i odgovorite

dfranc je napisao/la:
Da,mora se i softwer,haknuti.lp

Imas neke konkretne linkove o tome - posto nisam do sada nasao nista osim opcenitog "moze se"?
[Vrh]
dfranc

PostPostano: 19.11.2019. uto. 15:53    Naslov: Citirajte i odgovorite

O tome ti više znaju,@Čubi,i @ijac,i još neki njihovi pajdaši.Imao sam još neke Američke forume,ali sam mjenjao hard,pa momentalno nemogu naći.lp

evo linkovi:Tu sa Artas foruma

http://www.calcars.org/

www.spinnovation.com

i artikel u njemackom Spieglu (= Ogledalu)

http://www.spiegel.de/auto/fahrkultur/0,1518,591337,00.html

https://www.youtube.com/watch?v=51nMDhu7qIE&mode=related&search=
[Vrh]
Cose

PostPostano: 19.11.2019. uto. 16:34    Naslov: Citirajte i odgovorite

dfranc je napisao/la:
O tome ti vi�e znaju,@�ubi,i @ijac,i jo� neki njihovi pajda�i.Imao sam jo� neke Ameri�ke forume,ali sam mjenjao hard,pa momentalno nemogu na�i.lp

Vidim samo puno kemijanja i dosta troska za slican konacni efekt kao da odmah ugradis LPG.

Pravo rjesenje bi bilo da se dodatni kapacitet baterija moze napuniti kad radi motor, a to nisam vidio da je itko uspio.
[Vrh]
dfranc

PostPostano: 19.11.2019. uto. 18:35    Naslov: Citirajte i odgovorite

[Vrh]
Cose

PostPostano: 19.11.2019. uto. 20:33    Naslov: Citirajte i odgovorite

dfranc je napisao/la:

To je oglas od @ijac - radilo je preko DC/DC inverera i nije imao punjenje dodatnih baterija.

BTW znas da ni tvornicki plug-in Prius nema grijanje bez da radi motor?
[Vrh]
dfranc

PostPostano: 19.11.2019. uto. 20:49    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ma ja bi punio kod kuće,sin ima do posla 4 km i 4 nazad,jedino grijanje bi bilo problem po zimi.Auto bi bio u grijanoj garaži,jedino kad se vraća,kuči ,bilo bi hladno.A kako mu klima radi,na struju,ili klasika?
[Vrh]
Grana

PostPostano: 19.11.2019. uto. 22:16    Naslov: Citirajte i odgovorite

Cose je napisao/la:
Ako je to onaj Prius kojeg je prodavao Autoplin Cepelin - sretno s time, to je auto koji su derali taksisti koliko se moglo.
Vizualno stanje tog auta je bilo koma (iznutra i izvana), a pitanje je u kakvom stanju je sve drugo.

Mislim da mu na stražnjem braniku i stoji reklama od auto plina cepelin, ne znam gdje je točno uzeo auto samo da ga je uzeo u zg...auto je koma izvana a ni iznutra nije baš bajno mada je on već promjenio dobar dio toga...

Auto fino radi ide i sve, ne čuje se ništa da klapa šuška i slično...neke glupe mane stoje tipa osvjetljenje jednog dijela dashboarda je cudno i kilometraža stoji zamrznuta na 150tkm...ova greška hibridnog sistema, gdje nakon nekog vremena propali sve lampice je jedini ozbiljan kvar sto sam skuzio, upali mu još grešku kao katalizator lambda što je vjerojatno u vezi s servisom plinske instalacije ili navodno neki hack treba izvest na lambda sondi distancirati je malo ili nešto, u što sumnjam...
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Električni automobili
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeća
Stranica 9 / 10.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.