<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Kineski ebike kitovi?

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Električni bicikli
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Pony

PostPostano: 29.10.2019. uto. 22:25    Naslov: Kineski ebike kitovi? Citirajte i odgovorite

Pozdrav,
ima li tko iskustva s kitovima s ebaya/aliexpressa poput

https://www.aliexpress.com/item/32949276245.html?spm=2114.12010612.8148356.1.2d1173bf5Mxj1j

Posebno me interesiraju ovi jači, 1000-1500w. Imam dosta dug put do posla, oko 40 km, pa me zanima koliko bi tako nešto bilo izvedivo s ovim?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
munjeni

PostPostano: 30.10.2019. sri. 08:41    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nemam iskustva sa 'kineskim' ali i Artasova Kona je sa komponentama proizvedenim u PRC.
40 km je skoro krajnji domet, meni izdrži 44 km, ukoliko vozim bez limitera, prosječnom brzinom oko 40km/h.
Ukoliko vozim sa ograničenjem na 27 km/h onda izgura 55-60 kilometara, ovisno o tome koliko mu pomažem kod kretanja.
Te relacije prelazim vožnjom skoro samo na motor, ukoliko pedaliram onda se domet produžuje.
I konfiguracija terena određuje trajnost jednog punjenja baterije a ne pomaže ni vjetar u prsa.
Tvojih 40 km do posla mi izgleda ipak malo previše za bicikl, ispadne preko 1 sat vožnje. Za veće putne brzine je običan bicikl pre slabe konstrukcije.
[Vrh]
Grana

PostPostano: 30.10.2019. sri. 09:55    Naslov: Citirajte i odgovorite

40km je predaleko, trebala bi ti velika baterija plus pitanje je kakav ti je put od kuće do posla...s 1000W bicikl će držati 40kmh bez straha da se sta pregrije, no i sa 60kmh vjerojatno si smetnja po cesti i pitanje je vremena kada bi završio pod točkovima...a sve brže od toga je nesigurno za bicikl...

npr meni poni nije imao el kvar, druga zadnja felga je gore i sada je opet i ova "nova" blokirala...ležaji u kotaču i još štošta drugo nije predviđeno za konstantnu brzinu preko 30 vjerojatno...toliko robusan i kvalitetan bicikl da prelazi 40km dva puta na dan skoro svaki dan bi bio skuplji od automobila nekog malog...

i to je bez spomena zdravlja, bicikl je zdrav kada se normalno koristi, no barem 2 ure na bicikli svaki dan nije zdravo bas Confused ...a di tek kiša i ostalo
[Vrh]
Pony

PostPostano: 30.10.2019. sri. 10:34    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hvala na odgovorima!
Što se tiče ceste, promet nije problem. Živim i radim na otoku Hvaru, izuzevši par ljetnih mjeseci kad je promet pojačan, cesta je uglavnom pusta. Ljeti sam znao napraviti ovaj đir običnim mtb-om bez problema. Naravno, ne na posao nego iz gušta. Što se tiče kiše i vremenskih uvjeta, opet ne vidim problem pošto imam auto i nije mi cilj da se svakodnevno pošto poto na posao vozim biciklom, nego onda kad vremenske prilike to dopuštaju. A kako je riječ o najsunčanijem jadranskom otoku (u zadnje vrijeme se svađamo s Višanima oko ovoga Wink ), ovakvih je dana dosta u godini... U bateriju sam također spreman uložiti, radio sam već slabije električne bicikle, imam aparat za punktiranje članaka i napravio bih bateriju 20 ampera za početak (pa onda možda još i jednu manju ako se ne pokaže dovoljna).
Svjestan sam što je bicikl i vožnja na njemu, sa specijalkom godišnje prođem po par tisuća kilometara, u ljetnim đirevima odradim i po 120-130km dnevno. Bicikl koji sam namjenio za ovo je KHS alite 150 iz 2017., hardtail mtb s hidrauličkim disk kočnicama.
Kako nemam iskustva s ovim jačim e-bike konfiguracijama, najviše me brine pregrijavanje motora. Teren je dosta brdovit, a ja imam oko 100kg žive vage. Koliko je realno da bih s nečim ovakvim mogao sat vremena održavati putnu brzinu od oko 40 kmh (naravno, nekad možda na uzbrdicama 20 a na nizbrdicama 60) a da se motor ne pregrije, i jel mi za ovo bolja konfiguracija od 1000 il 1500w?
[Vrh]
Grana

PostPostano: 30.10.2019. sri. 11:02    Naslov: Citirajte i odgovorite

Motor od 1000W je dovoljno dobar, al od 1500W bi bio bolji, čisto iz sigurnosti...motora imaš kod debelog s foruma, možda bolja opcija od naručivanja iz kine, al 20Ah će ti biti premalo...dovoljno je za 40km al neće ti baterija dugo trajati ako ćeš je non stop prazniti do kraja, radije ajde odmah na 30Ah (48v mislimo valjda)...
[Vrh]
dakic.dubravko

PostPostano: 30.10.2019. sri. 12:13    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hm...100 kg, brdoviti teren, 40km dnevno, za svakodnevnu upotrebu nebi preporučio elektrifikaciju sa ovim biciklom...pogotovo ljeti.

Gledao bi u smjeru vectora, greyp-a, qulbix-a...

Zadnja promjena: dakic.dubravko; 31.10.2019. čet. 08:21; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
bratkooo_1981

PostPostano: 30.10.2019. sri. 14:56    Naslov: Citirajte i odgovorite

A da razmotri opciju centralnog pogona koji je puno bolji za brdovita podneblja.
Recimo Bafang BBS02.

https://www.youtube.com/results?search_query=bafang+bbs02+750w
[Vrh]
peco

PostPostano: 31.10.2019. čet. 07:02    Naslov: Citirajte i odgovorite

Još bolji Bafang BBS03 ili BBSHD. Puno je jači od BBS02. Možeš ga vozati cijeli dan, a motor jedva ugrijan. Provjereno! BBS02 ima nekih mana, dok su ovaj dosta usavršili, pa je stvarno pouzdan. Apsolutna preporuka za brdske krajeve.
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Električni bicikli
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.