<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Kratki spoj... otišao kontroler ili motor

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Električni bicikli
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
kosi

PostPostano: 30.8.2019. pet. 19:11    Naslov: Kratki spoj... otišao kontroler ili motor Citirajte i odgovorite

Kćeri sam prije par mjeseci kupio rabljeni sklopivi ebike i sve je bilo ok do nedugo dok pametni ja nisam zaključio da bi bilo bolje da joj još malo spustim sjedalo...

Spustim još malo i tako ostavim i kada se daje gas kao da malo zastane...
Još par puta smo dali gas i više uopće ne reagira na gas...

Pogledam malo bolje... spuštanjem sjedala sam pritisnuo direktno snop žica od kontrolera i vjerojatno napravio kratki spoj.

Kada se da kontakt uredno svjetle ledice, multimetrom sam provjerio da struja od akumulatora dolazi na kontroler i probao sam provjeriti žice koje idu prema motoru...

Od kontrolera prema motoru idu 3 žice odvojeno (žuta, plava, zelena) i jedan konektor od (čini mi se 5 žica), čim se da kontakt ima struje na ove 3 odvojene žice ali ne znam kako da provjerim da li ide struja na konektoru...
Probao sam dati gas i izmjeriti da li ima ikakvog napona na konektoru ali ne znam koje žice da gledam...

I konkretno moje pitanje... kako da provjerim da li je otišao kontroler ili motor?
Ili imate neki drugi savjet?
Da li netko ima kontroler 36v 250w za probu?

Kontroler je yiyun yk90 36v 250w. Bicikl je Ranis-XRID.

Hvala unaprijed!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kosi

PostPostano: 1.9.2019. ned. 10:35    Naslov: Citirajte i odgovorite

Našao sam na youtubeu kako provjeriti kontroler...
https://www.youtube.com/watch?v=lTssCn5YyTw

Otvorim kontroler a on kompletno zalijan u neku gumu, samo vrhovi kondenzatora vire... Mission impossible očistiti od gume a da ne otkinem neki komad pa idem u nabavu kontrolera i sada gledam na aliexpressu kontrolere i tražim 36v 250w ali...

Da li je bolje uzeti 350w kontroler tj. da li smijem uzeti jači kontroler od starog? Ili treba biti 250w?
Ako je jači kontroler od motora da li mogu skuriti motor?
[Vrh]
AKG

PostPostano: 2.9.2019. pon. 08:33    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zašto jednostavno ne spojiš sve žice nazad kako je bilo i probaš da li radi?
Ako sam dobro shvatio, precvikao si neke žice spuštanjem sjedala. Poveži to sve nazad, izoliraj pa probaj da li radi.

Ako ne radi, provjeri da li si skurio neki/neke osigurače ako ih ima pa njih zamijeni.

Ne vjerujem da se kontroler/moto mogu tako lako pokvariti.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
kosi

PostPostano: 2.9.2019. pon. 10:21    Naslov: Citirajte i odgovorite

AKG je napisao/la:
Zašto jednostavno ne spojiš sve žice nazad kako je bilo i probaš da li radi?
Ako sam dobro shvatio, precvikao si neke žice spuštanjem sjedala. Poveži to sve nazad, izoliraj pa probaj da li radi.

Ako ne radi, provjeri da li si skurio neki/neke osigurače ako ih ima pa njih zamijeni.

Ne vjerujem da se kontroler/moto mogu tako lako pokvariti.

Ne vidim da je išta precvikano ali obzirom da je problem nastao kada je sic gurnut do kraja dole i pritiskao je žice pretpostavio sam da je nastao neki kratki spoj jer je prilikom dodavanja gasa nekoliko puta zastao i kao da je klikalo nešto i više nije htio uopće pokrenuti motor... Sve što mi je bilo sumnjivo sam ponovno spojio i izolirao...

Osigurač nisam vidio nigdje... uredno pokazuje struju (3 točke na gasu) ali se ništa ne događa dodavanjem gasa...

Sada mi je palo na pamet da nisam provjerio ručkicu za dodavanje gasa... budem danas...
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Električni bicikli
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.