<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Poticaj za EV
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Električni automobili
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
rkahler

PostPostano: 22.3.2019. pet. 17:10    Naslov: Citirajte i odgovorite

Malo detaljniji opis procedure
https://automobili.hr/novosti/zanimljivosti/poticaj-za-elektricna-vozila-od-80-000-kuna-krecu-3-travnja-evo-sto-trebate-napraviti
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
rkahler

PostPostano: 25.3.2019. pon. 19:40    Naslov: Citirajte i odgovorite

I još jednom ...
https://www.vecernji.hr/vijesti/evo-kakva-sve-vozila-na-struju-mozete-kupiti-za-subvencije-i-do-80-000-kuna-1308807
[Vrh]
ttboy

PostPostano: 27.3.2019. sri. 14:37    Naslov: Citirajte i odgovorite

evo u članku se opet spominje Kona, a ptanje dal će se za nju moći dobiti poticaji, ako ne promjena tekst javnog poziva...
[Vrh]
testdriver

PostPostano: 2.4.2019. uto. 19:08    Naslov: Citirajte i odgovorite

ttboy je napisao/la:
evo u članku se opet spominje Kona, a ptanje dal će se za nju moći dobiti poticaji, ako ne promjena tekst javnog poziva...

Sad može, nova je homologacija, to su mi rekli u salonu
[Vrh]
MarkoZG

PostPostano: 2.4.2019. uto. 21:18    Naslov: Citirajte i odgovorite

testdriver je napisao/la:
ttboy je napisao/la:

Sad može, nova je homologacija, to su mi rekli u salonu

I magicno je Kona preko noci poskupula 20.000kn

Kako to kako to?
[Vrh]
max

PostPostano: 3.4.2019. sri. 05:01    Naslov: Citirajte i odgovorite

i dalje tvrdim da su poticaji legalna pljačka Superhik države (uzmi svima i daj odabranima). Neka mi netko objasni zašto se daju poticaji na e-bicikle, a na obične ne? Kako e-bicikl može biti više ekološki od običnog bicikla ? Pa struju dobivamo iz fosilnih goriva. Koliko je zagađen Zagreb (mislim na lebdeće čestice) ?... Zašto namet na struju (0.105kn/kWh +PDV) pod izlikom za OIE dočin na plin ništa? Čak bi me manje boljelo da se 60% od cijene benzina izdvaja za OIE a ne za uhljebe iako u konačnici ... plazi jezik
[Vrh]
MarkoZG

PostPostano: 3.4.2019. sri. 08:14    Naslov: Citirajte i odgovorite

max je napisao/la:
i dalje tvrdim da su poticaji legalna pljačka Superhik države (uzmi svima i daj odabranima). Neka mi netko objasni zašto se daju poticaji na e-bicikle, a na obične ne? Kako e-bicikl može biti više ekološki od običnog bicikla ? Pa struju dobivamo iz fosilnih goriva. Koliko je zagađen Zagreb (mislim na lebdeće čestice) ?... Zašto namet na struju (0.105kn/kWh +PDV) pod izlikom za OIE dočin na plin ništa? Čak bi me manje boljelo da se 60% od cijene benzina izdvaja za OIE a ne za uhljebe iako u konačnici ... plazi jezik

Logika el. Bicikla nije u smislu da ce neko tko kupuje obican uzeyi elektricni. Logika je da netko tko mozda ide autom ili motorom na posao ce uzet el. I tako ici na posao. Ja moram reci da se slazem jer i sam sam taj slucaj. Da moram ici obicnim i znojiti je i presvlaciti onda nebi isao bicom nego autom. I zato sam onomad uzeo el. Bic i sad putujem bicom na job.
[Vrh]
max

PostPostano: 3.4.2019. sri. 08:55    Naslov: Citirajte i odgovorite

em ti logike, da imam para letio bi helikopterom... pa onda da ne zagađujem toliko vozim SUV dizelaš jeftinije nego s poticajem lektrični Very Happy
[Vrh]
Cose

PostPostano: 3.4.2019. sri. 09:30    Naslov: Citirajte i odgovorite

MarkoZG je napisao/la:
Logika el. Bicikla nije u smislu da ce neko tko kupuje obican uzeyi elektricni. Logika je da netko tko mozda ide autom ili motorom na posao ce uzet el. I tako ici na posao. Ja moram reci da se slazem jer i sam sam taj slucaj. Da moram ici obicnim i znojiti je i presvlaciti onda nebi isao bicom nego autom. I zato sam onomad uzeo el. Bic i sad putujem bicom na job.

Obicnim biciklom mozes do posla i nazad u normalnom vremenu bez da se oznojis ako je to udaljenost do 4-5km, ako imas vise od toga onda trebas ili previse vremena (oko 1h da se ne uznojis, ako si slabije kondicije i malo vise) ili ces stici za pola sata znojan.

To je bila i moja motivacija za elektricni bicikl - da mozes doci dovoljno brzo a da se ne uznojis. Neke firme su slozile tuseve bas za to - moja nije. Confused
[Vrh]
BB

PostPostano: 3.4.2019. sri. 09:42    Naslov: Citirajte i odgovorite

max je napisao/la:

Mislim da je Bari uveo poticaje za bicikle (i obične i električne)
[Vrh]
MarkoZG

PostPostano: 3.4.2019. sri. 14:28    Naslov: Citirajte i odgovorite

Cose je napisao/la:
MarkoZG je napisao/la:

Obicnim biciklom mozes do posla i nazad u normalnom vremenu bez da se oznojis ako je to udaljenost do 4-5km, ako imas vise od toga onda trebas ili previse vremena (oko 1h da se ne uznojis, ako si slabije kondicije i malo vise) ili ces stici za pola sata znojan.

To je bila i moja motivacija za elektricni bicikl - da mozes doci dovoljno brzo a da se ne uznojis. Neke firme su slozile tuseve bas za to - moja nije. Confused

Ma mozes to sve. Mozes se i presvlacit, mozes i pedalirat u kosulji. U svakom slucaju sa el. Dolazim puno brze a i kad je 30 vani ne znojis se jer ti fino radi propuh elektrika. Po ljeti da samo stojis i ne moras pedalirat vec bi se oznojio.
Mislim da je u svakom slucaju bolji el. Nego autom pa ima smisla dati poticaj za elektricni. Tim vise ko hoce obicnim moze ga kupit za 500kn, a el. Bas i ne moze
[Vrh]
miko

PostPostano: 3.4.2019. sri. 15:08    Naslov: Citirajte i odgovorite

Evo ja predao zahtjev pa čemo vidjeti dali će poticaja biti.

[Vrh]
MarkoZG

PostPostano: 3.4.2019. sri. 15:14    Naslov: Citirajte i odgovorite

miko je napisao/la:
Evo ja predao zahtjev pa čemo vidjeti dali će poticaja biti.

Poslao si u 9 i 1 sekundu👍👍😁
[Vrh]
miko

PostPostano: 3.4.2019. sri. 15:16    Naslov: Citirajte i odgovorite

Valjda neće biti prekasno Very Happy Very Happy
[Vrh]
ttboy

PostPostano: 3.4.2019. sri. 16:06    Naslov: Citirajte i odgovorite

poslao i moj šef jutros, sebi za biciklui isto 9:00:01 plazi jezik

nama je prošle godine upalilo to :01 za auto

ove godine je i u samom tekstu poziva ubačen i suv i mpv segment tako da sad Kona igra, mislim da će mo se okušat i za Konu ove godine
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Električni automobili
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
Stranica 2 / 5.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.