<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Čudno kočenje kod mid pogona

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Električni bicikli
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Dankec

PostPostano: 19.10.2018. pet. 13:11    Naslov: Čudno kočenje kod mid pogona Citirajte i odgovorite

Konačno došlo vrijeme da se proba e-bike, pa sam unajmio na jedan dan i družio se s mid-drive bajkom. Ma, predivna priča, ali znate već taj osmjeh kad ste prvi puta sjeli na e-bajk.

Nego, nakon 20-tak km sam počeo isprobavati razne stvari s biciklom, pa sam tako nasred uzbrdice ugasio električni pogon. I čim sam ugasio mi je bilo užasno teško pedalirati. Nije bila bog-zna-kakva uzbrdica i da sam imao obični bicikl bez problema bi se uspeo.

No, nije išlo. Morao sam stati, upaliti struju, da bi uz pomoć motora došao do vrha.

Napominjem da se radi o mid-drive pogonu, pa mi je čudno da motor koči kad je ugašen.

Imate li kakvih ideja što mi se događalo?

Danko
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
nmilance

PostPostano: 20.10.2018. sub. 08:12    Naslov: Citirajte i odgovorite

Za pocetak, dobro bi dosao kakva informacija o samom biciklu. Koji model...koji motor i sl.
Generalno ebike nije previse namenjen da se vozi bez struje...uglavnom je prica, ako zelis vise da pedaliras, prebacis u manji stepen pomoci motora i obratno. Voznja bez pomoci je ugalvnom rezervisana za situaciju kada ti "nestane benzina" Smile
[Vrh]
Dankec

PostPostano: 20.10.2018. sub. 12:17    Naslov: Citirajte i odgovorite

nmilance je napisao/la:
Za pocetak, dobro bi dosao kakva informacija o samom biciklu. Koji model...koji motor i sl.
Generalno ebike nije previse namenjen da se vozi bez struje...uglavnom je prica, ako zelis vise da pedaliras, prebacis u manji stepen pomoci motora i obratno. Voznja bez pomoci je ugalvnom rezervisana za situaciju kada ti "nestane benzina" Smile

Ovaj pedalec: https://www.e-bikesdirect.co.uk/brands/haibike/haibike-sduro-hardseven-1-0-2018-electric-mountain-bike

Motor je Yamaha.
[Vrh]
Brankovski

PostPostano: 24.10.2018. sri. 16:42    Naslov: Citirajte i odgovorite

To ti je normalno kod nekih srednjih pogona.Puno redukcije da se dobije moment i onda bez struje tesko pedalirati.
[Vrh]
Dankec

PostPostano: 12.12.2018. sri. 13:13    Naslov: Citirajte i odgovorite

Svima koji čitaju ovaj post - nema kočenja. Samo neiskustvo s tako teškim biciklom koji treba tjerati uzbrdo.

Ne bojte se kočenja MID-motora. Motor je super, kao i bajk.
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Električni bicikli
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.