<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Odabir vozila!?
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Samogradnja električnih automobila
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
ogi
Site Admin

PostPostano: 23.8.2014. sub. 13:26    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kod nas treba 80km/h po gradu ako želiš pratiti promet
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
marko-sk

PostPostano: 23.8.2014. sub. 14:02    Naslov: Citirajte i odgovorite

...prvo se odlučite hoćete li lagano ili sigurno vozilo...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Cose

PostPostano: 23.8.2014. sub. 14:17    Naslov: Citirajte i odgovorite

ogi je napisao/la:
Kod nas treba 80km/h po gradu ako želiš pratiti promet

60km/h je skroz dovoljno - cak i za brze ceste tipa Branimirova, Vukovarska ili Slavonska/Ljubljanska.

Fora je samo u tome da se drugi zaletavaju pa koce pa se opet zaletavaju - a ti ih sa 50-60km/h lijepo pratis cijelo vrijeme. palac
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 23.8.2014. sub. 16:27    Naslov: Citirajte i odgovorite

Sa 60 na desnoj traci će te svi preticati, kao smetaš - spavaj ili vozi Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Cose

PostPostano: 25.8.2014. pon. 16:14    Naslov: Citirajte i odgovorite

ogi je napisao/la:
Sa 60 na desnoj traci će te svi preticati, kao smetaš - spavaj ili vozi Very Happy

Da, oni ce te preticati i onda ih stignes na iducem semaforu - s razlikom da su oni kocili a ti lovis zeleno bez zaustavljanja. Wink
[Vrh]
BB

PostPostano: 25.8.2014. pon. 21:24    Naslov: Citirajte i odgovorite

Cose je napisao/la:
ogi je napisao/la:

Da, oni ce te preticati i onda ih stignes na iducem semaforu - s razlikom da su oni kocili a ti lovis zeleno bez zaustavljanja. Wink

da, isto iskustvo mog rođaka prije mnooogooo godina) koji je sa škodom 105 l lako držao korak sa <<golf gti (koji je trošio energiju na proklizavanje i onda morao kočiti na svakom semaforu, dok je škoda lagano klizila kroz zeleni talas...) Very Happy
[Vrh]
grrga

PostPostano: 25.8.2014. pon. 21:34    Naslov: Citirajte i odgovorite

Cose je napisao/la:
ogi je napisao/la:

Ovo je čista istina. Vozio sam od zapada na istok zagreba i sa prikolicom mi se nije dalo mjenjati trake i naganjavati se. Tip me na jankomiru pretekao sa nekim bjesnim trencom, još sam ga vidio u slalomu par puta ali na semaforu kod Leda smo bili jedan kraj drugoga. Ja nisam prešao ograničenje nigdje.
[Vrh]
MP

PostPostano: 25.8.2014. pon. 22:36    Naslov: Citirajte i odgovorite

grrga je napisao/la:
Cose je napisao/la:
ogi je napisao/la:

Ovo je čista istina. Vozio sam od zapada na istok zagreba i sa prikolicom mi se nije dalo mjenjati trake i naganjavati se. Tip me na jankomiru pretekao sa nekim bjesnim trencom, još sam ga vidio u slalomu par puta ali na semaforu kod Leda smo bili jedan kraj drugoga. Ja nisam prešao ograničenje nigdje.

većina semafora u ZG-u je podešena da (ukoliko nije čep i gužva) lagano pratiš promet bez zaustavljanja na semaforima prema ograničenju , ekipa koja se zaletava samo dodatno radi gužvu, branimirova 60 , zeleni 45 itd...
zaboravih , više me živcira ekipa kaj na semaforu traži prvu da krene , sve bi ih poslao lagano u Trs i slična mjesta da se tam voze Wink
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 5.9.2014. pet. 18:21    Naslov: Citirajte i odgovorite

Bolje da su napravili njega na struju nego Focus
[Vrh]
zega

PostPostano: 6.9.2014. sub. 05:01    Naslov: Citirajte i odgovorite

MP je napisao/la:

zaboravih , više me živcira ekipa kaj na semaforu traži prvu da krene , sve bi ih poslao lagano u Trs i slična mjesta da se tam voze Wink

Aaa spavaci, mozda se pitas zasto u New Yorku kad gledas snimke ili filmove cesto cujes kratko trubljenje, ono u stilu bip bip trub trub (kilava onomatopeja)...
Frend mi je objasnio, to je klasika da se bude spavaci na semaforima, jer su ljudi koji su prvi na semaforu ili smradovi pa to rade namjerno (kilavci na kratkom zelenom intervalu) ili spavaci koji zuljaju po mobitelu...
Da ja bi oduzimao vozacke uredno za takve stvari, neces vozit, nemoras vozit...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice MSNM
Danielg

PostPostano: 9.9.2014. uto. 12:32    Naslov: Citirajte i odgovorite

Moja kolica bi bila odlična na struju, iako ne troše puno, za elektrifikaciju bi bila savršena. 900 kg, el. servo, ledice svuda, sva moderna sigurnosna oprema, pet vrata i pedigre... smijeh1 Dao bi se vrlo lako elektrificirati... Samo isčupam otto motor i rezervoar, el motor je već unutra, veći nego golden, kao i dost jaka baterija (start/stop sustav) Very Happy I nikada više ne kupujem veliki auto, mali su ZAKON palac
[Vrh]
BB

PostPostano: 12.9.2014. pet. 12:03    Naslov: Citirajte i odgovorite

ovaj auto je veći unutra nego neki mnogo veći auti (izvana veći)
[Vrh]
zvonimir

PostPostano: 10.11.2017. pet. 11:47    Naslov: odabir auta Citirajte i odgovorite

Pozdrav,
Neko vrijeme razmišljam o premještanju električnog sklopa iz AX-a u drugog donora.
Kako nisam pronašao željeni automobil po realnoj cijeni(vw t2 ili mercedes repaš), razmišljam o alternativi.
Vw t3 ili vw sharan su mi zanimljivi zbog toga što ih ima sa sedam sjedala pa bih mogao ubaciti više baterija. Klima mi ne treba a prednost je vozilo koje bi mogao pogoniti rade končar snage 5,5kw no nije uvijet.
Svi savjeti su dobrodošli.
[Vrh]
lisicakm

PostPostano: 10.11.2017. pet. 19:05    Naslov: Re: odabir auta Citirajte i odgovorite

zvonimir je napisao/la:
Pozdrav,
Neko vrijeme razmišljam o premještanju električnog sklopa iz AX-a u drugog donora.
Kako nisam pronašao željeni automobil po realnoj cijeni(vw t2 ili mercedes repaš), razmišljam o alternativi.
Vw t3 ili vw sharan su mi zanimljivi zbog toga što ih ima sa sedam sjedala pa bih mogao ubaciti više baterija. Klima mi ne treba a prednost je vozilo koje bi mogao pogoniti rade končar snage 5,5kw no nije uvijet.
Svi savjeti su dobrodošli.

Ako bi išao na tako velik auto, moja preporuka je dugi zapi i veliki rade (11.8kw) Na 100 V postiže okretaje kao i mali rade . Puno je veći i neće se grijat. Pitaj willysa, on ga ima u fordu direkt drive. Motor je mrak. Mali rade je idealan za auto do 1T . Sve što je više je mučenje. Nije da ne radi ali je pod opterećenjem .
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Samogradnja električnih automobila
Vremenska zona: GMT + 02:00.
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Stranica 10 / 10.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.