<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Razlika izmedu obicnog bicikla i ebicikla kada se pedalira

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Električni bicikli
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Towelie

PostPostano: 21.7.2017. pet. 21:36    Naslov: Razlika izmedu obicnog bicikla i ebicikla kada se pedalira Citirajte i odgovorite

Kupio sam wheelera, prekjucer mi je dosao i sad ga planiram dati grggi da na njega stavi elektricni pogon pa me zanima posto volim vozit bicikl svojom vlastitom snagom da li se primjetno osjeti da ga je teze pedalirati kad nema motora i kad ima motor jer ne bi htio da vise nemam uzitak pedalirati sam ako kad pedaliram bez pomoci motora se osjeti kao da se vozim uzbrdo stalno..

Link bicikla:
http://www.bike.hr/wheeler-bicikl-27-5-protron-400-2016.html
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
BB

PostPostano: 21.7.2017. pet. 21:49    Naslov: Citirajte i odgovorite

Struja ti pomaže kad treba ubrzati, kod jačih uzbrdica i na semaforima, ostalo se pedalira. Gas doziraš prema raspoloženju. Čak, obično zimi, kad trebam da idem polako, ja uključim regenerativno kočenje da mi bude teže.
[Vrh]
Towelie

PostPostano: 21.7.2017. pet. 21:55    Naslov: Citirajte i odgovorite

BB je napisao/la:
Struja ti pomaže kad treba ubrzati, kod jačih uzbrdica i na semaforima, ostalo se pedalira. Gas doziraš prema raspoloženju. Čak, obično zimi, kad trebam da idem polako, ja uključim regenerativno kočenje da mi bude teže.

Znaci i kad se metne motor na njega osjecaj pedaliranja ce ostat isti i nece bit teze? Mislio sam da oce posto baterije plus motor ce otezat bicikl i vise nece bit lagan kao sto je bio
[Vrh]
creatin

PostPostano: 21.7.2017. pet. 23:27    Naslov: Citirajte i odgovorite

grga ce ti sve objasniti, zavisi koji ces motor staviti mali s prijenosom ili obican hub motor. Oba motora stvaraju otpor pri pedaliranju, tezinu bicikla ces isto osjetiti, ali to je sve nebitno jer imas e-bike. Naucit ces se sve dozirati gasom i vjeruj mi nakon par prijedjenih kilometara ces potpuno zaboraviti da si stavio struju na bike koliko ce ti postati normalno.

Kada odlucis pedalirati malo ces si strujom pomoci cisto da skines onaj osjecaj viska tezine s bike-a, dalje je sve isto kao na obicnom biciklu, neces pozaliti palac
[Vrh]
Towelie

PostPostano: 21.7.2017. pet. 23:48    Naslov: Citirajte i odgovorite

creatin je napisao/la:
grga ce ti sve objasniti, zavisi koji ces motor staviti mali s prijenosom ili obican hub motor. Oba motora stvaraju otpor pri pedaliranju, tezinu bicikla ces isto osjetiti, ali to je sve nebitno jer imas e-bike. Naucit ces se sve dozirati gasom i vjeruj mi nakon par prijedjenih kilometara ces potpuno zaboraviti da si stavio struju na bike koliko ce ti postati normalno.

Kada odlucis pedalirati malo ces si strujom pomoci cisto da skines onaj osjecaj viska tezine s bike-a, dalje je sve isto kao na obicnom biciklu, neces pozaliti palac

Okej Very Happy

Samo jedno off topic pitanje... jel se moze metnu motor na kotac koji sam dobio uz bicikl? Cudno ce mi izgledat bicikl sa 2 drugacije felge plus vidim da na artasovoj stranici hub motor uz kotac vec slozen je 26 incha a moj kotac je 27.5 incha pa nece bit jednake velicine prednji i zadnji
[Vrh]
jure057

PostPostano: 22.7.2017. sub. 06:16    Naslov: Citirajte i odgovorite

Naravno da može, pitaj Grgu da ti odradi sve u kompletu
[Vrh]
grrga

PostPostano: 22.7.2017. sub. 08:32    Naslov: Citirajte i odgovorite

Uglavnom ne može.
95% obruča imaju 32 rupe za žbice dok za motor treba obruč sa 36 rupica za žbice.
Od postojećeg točka se koristi kranc ili kazeta ako odgovara motoru i disk za kočenje.
Obruč obavezno mora biti iste veličine kao i originalni, dakle 27,5" u tvom slučaju. Promjena veličine točka uglavnom ne bude niti moguća a ako je moguća onda bi ružno izgledalo. Bicikl koji ima motor nikad više nije potpuno običan bicikl, nije 100% pogodan za vožnju samo na pedale ne toliko zbog povećane mase koliko zbog povećanog otpora koji pravi hub notor.
Iznimka su motori malih snaga sa planetarnim prijenosom i freewheelom sa kojima bicikl i dalje ostaje bicikl ali naglasak je na ono "malih snaga".

dakle:
1. direktni hub motor - teže za pedalirati, brz i jak, pedalira se uz pomoć malo gasa da se kompenzira masa i otežano okretanje motora i

2. mali motor sa freeweelom, slabiji, nije za veće uzbrdice, brzina oko 30-35 km/h lako se pedalira, troši malo struje i pravi velike domete sa baterijom.
Sporiji i slabiji od većih motora

Svaki od motora ima svoje prednosti i mane, ja osobno imam i bicikl sa tim malim motorom i izuzetno sam zadovoljan s njim.
[Vrh]
Pera

PostPostano: 23.7.2017. ned. 06:57    Naslov: Citirajte i odgovorite

grrga kolike je snage taj "mali" motor koji imas?
[Vrh]
grrga

PostPostano: 23.7.2017. ned. 08:04    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pera je napisao/la:
grrga kolike je snage taj "mali" motor koji imas?

500W i ne smije ga se više tlačiti od toga.
[Vrh]
Pera

PostPostano: 23.7.2017. ned. 10:29    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja sam sad mozda malo dosadan sa pitanjima ali verovatno zanima jos nekog... da li je to pedalec od 500W sa sistemom zupcanika (reduktora) u motoru ili hub od 500W i samo "daš gas"?
[Vrh]
grrga

PostPostano: 23.7.2017. ned. 21:40    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pera je napisao/la:
Ja sam sad mozda malo dosadan sa pitanjima ali verovatno zanima jos nekog... da li je to pedalec od 500W sa sistemom zupcanika (reduktora) u motoru ili hub od 500W i samo "daš gas"?

Pitanje je krivo postavljeno.
Ne diktira motor šta je pedalec a šta nije već pedal senzor. Dakle bicikl koji ima ugrađen senzor na pedalama i nema ručicu gasa zovemo pedalec. Bicikl koji ima ručicu gasa ili bicikl koji ima oboje obično ne zovemo pedalc.
Dakle, pedalec je isto električni bicikl a može imati centralni ili hub motor.
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Električni bicikli
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.