<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Još jedan ispočetka
Idite na Prethodna  1, 2, 3 ... 41, 42, 43

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Samogradnja električnih automobila
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
lisicakm

PostPostano: 4.2.2014. uto. 23:17    Naslov: Citirajte i odgovorite

bmwcabrio je napisao/la:
mkarli17 je napisao/la:
maliodpalube je napisao/la:
Zex je napisao/la:
Nadam se da ovi koji izdaju ateste čitaju ovo Smile Možda ulete s kojim pametnim savjetom.

To im treba predložiti na tom prvom sastanku (Cose, pamti ili piši). Nek se logira netko od njih ili nek se logiraju kao CVH. To bi nam ovdje zlata vrijedilo.
ja se toplo nadam da ne čitaju(počet če izmišljat toplu vodu)osigurači koje pominjete nisu pogodni za istosmjernu struju.

samo da vide da radu sa 72v dižemo na 96v dovoljno je da te ruše i to ono ,bez da okom trepnu.
Njemac koji je dostavio baterije za Omegu prije par dana nam je malo objasnio što sve traže u njemačkoj za atest i koliko to košta Shocked
ovo kod nas je kamilica Very Happy
Prema tome ,primiti se posla a ne problema gdje ih nema.

Ti si išao s 96 na atest??? Nisu skužili ?? , kako pa je to prošlo? ak ne gledaju pločicu , u dokumentaciji sve piše... Problem je imat auto na 96V i onda ga pripremit na 72V za atest, tko bu razliku kasnije izbalansiral , a i nije isti punjač za 96 i 72V ..
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
bmwcabrio

PostPostano: 5.2.2014. sri. 22:19    Naslov: Citirajte i odgovorite

išao sam sa 96v, ali sam imao spremnu priču kako je to ulazni napon koji za vrijeme vožnje ima pad a prema motoru napon je podešen da ne prelazi 72v(nazivno) znači maksimalno do 80V kada su baterije full pune.
obzirom da je zima i da stvarno ima pada napona ovo bih im mogao i dokazati da je bilo potrebno, ali srećom nije Smile
tu je vjerojatno imao i utjecaj uredno posložen auto pa su imali određenu dozu povjerenja,ništa nije bilo razbacano i sve što auto ima bilo je ispravno.
znali su i da mi je ovo drugi električni auto na atestu kod njih,valjda im je i to nešto značilo, a i baterije su minijatura,tek toliko da prekriju Radu ,pa i ne upadaju u oči kao 8 olovnih akumulatora.
[Vrh]
riba

PostPostano: 6.2.2014. čet. 00:39    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pa to sasvim moguće, u svakom kontroleru se da namjestiti max napon na motoru, tako da ako se to namjesti mogu slobodno mjeriti.
[Vrh]
lisicakm

PostPostano: 7.2.2014. pet. 11:01    Naslov: Citirajte i odgovorite

Super onda skace od srece
[Vrh]
BB

PostPostano: 5.3.2014. sri. 23:35    Naslov: Citirajte i odgovorite

MOP

http://suchen.mobile.de/auto-inserat/vw-lt-55-elektro-fahrzeug-mit-12-000-km-diespeck/190388429.html?lang=de&pageNumber=2&__lp=86&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&fuels=ELECTRICITY&negativeFeatures=EXPORT
[Vrh]
grrga

PostPostano: 6.3.2014. čet. 12:36    Naslov: Citirajte i odgovorite

Debeli, ovo je za tebe Smile
[Vrh]
maliodpalube

PostPostano: 16.8.2014. sub. 21:38    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pozdravljam društvo!
Došao je i taj dan... konačno spuštam koplje u trnje i predajem se. U ovih mi se nekoliko mjeseci nagomilalo kojekakvih sr@nja i dere me na svim planovima. Financijski, zdravstveno, obiteljski... svud sam debelo podbacio i zaista je vrijeme za bankrot na svim tim planovima. Hebi ga, tako mi je valjda pao grah.
Enivej, u skladu s tom mojom kuknjavom je i razlog ovoga javljanja. Kratko i jasno - prodajem sve što sam zimus prikupio za svoga puntića - uključujući i njega. Dakle, imam auto koji je sasvim ogoljen i još uvijek kod limara a da ga ovaj nije ni pipnuo. Zbog gore navedenih razloga limara nisam ni forsirao. Za preradu imam manje-više sve osim DC-DC pretvarača, punjača i baterija. Motor i getriba su još kod Geca. Gotova je i spojna ploča i njemu sam za to dužan... čini mi se da je rekao 1150 kn. Motor, kontroler, gas i ostalo sam kupio iz onog maruttija (Miko u Slavonskom Brodu). Motor je - dakako Rade Končar. Osim njega imam još tri ista takva motora i svi su ispravni - vrte na 12 V. E sad... u kakom su stanju ležajevi, to ne znam. Moram još napomenuti da za auto imam čiste papire.
Sve to u paketu prodajem za... pazi sad... 10 000 kn. Potencijalni kupac u toj cijeni ima uplaćene i 3000 kn predujma limaru. S njim sam dogovorio krpanje, lakiranje i montaža cijelog auta za 6000 kn.
Cijenu ne želim spuštati (osim ako ne budem morao), ali dogovorive su kojekave rate ili pak zamjena za dobar bicikl na struju. Unaprijed se ispričavam moderatorima što ovo ne objavljujem u oglasima, ali nekako mislim da je ovome postu mjesto ovdje, gdje je nedosanjani san i započeo.
Eh da... i broj mobitela je 098 282 557
[Vrh]
riba

PostPostano: 16.8.2014. sub. 22:53    Naslov: Citirajte i odgovorite

Jebiga. Ali barem ćeš usrećiti nekoga palac
[Vrh]
eltico

PostPostano: 17.8.2014. ned. 10:29    Naslov: Citirajte i odgovorite

Jako mi je žao.

Da se isčitati da si realno sagledao probleme i realno postupio.
Želim ti što brže rješavanje problema i nadam se što skorijeg ponovnog pokušaja prerade.

Sretno!
[Vrh]
Dr.Doktor

PostPostano: 17.8.2014. ned. 17:25    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pozdrav

eltico je napisao/la:

Želim ti što brže rješavanje problema i nadam se što skorijeg ponovnog pokušaja prerade.
Sretno!

-Ma ne vjerujem ja u to ...
....možda prelazi na Golden palac

-Pa sad neće priznati , već eto .... objektivne okolnosti i subjektivni faktori ...
... a kada proda ovim ljubiteljima starina , brzo će otrčati po BLDC (i to Golden 10kW) skace od srece
smijeh2
[Vrh]
Gec

PostPostano: 17.8.2014. ned. 18:15    Naslov: Citirajte i odgovorite

@ maliodpalube...baš mi je žao prijatelju, želim ti da se što prije i bezbolnije izkoprcaš iz svih tih problema palac
Motor, getriba i spojna ploča je kod mene, sve je pripasano i spremno za ugradnju. Motor sam generalno uredio: sredio spojeve, prepiksao zadnji poklopac, potokario kolektor, očistio, pofarbao i stavio nove Koyo ležajeve....motor je ko nov.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
maliodpalube

PostPostano: 20.8.2014. sri. 20:14    Naslov: Citirajte i odgovorite

@Gec
Vrlo sam zahvalan na razumijevanju.
[Vrh]
maliodpalube

PostPostano: 29.1.2015. čet. 09:34    Naslov: Citirajte i odgovorite

maliodpalube je napisao/la:
Pozdravljam društvo!
Došao je i taj dan... konačno spuštam koplje u trnje i predajem se. U ovih mi se nekoliko mjeseci nagomilalo kojekakvih sr@nja i dere me na svim planovima. Financijski, zdravstveno, obiteljski... svud sam debelo podbacio i zaista je vrijeme za bankrot na svim tim planovima. Hebi ga, tako mi je valjda pao grah.
Enivej, u skladu s tom mojom kuknjavom je i razlog ovoga javljanja. Kratko i jasno - prodajem sve što sam zimus prikupio za svoga puntića - uključujući i njega. Dakle, imam auto koji je sasvim ogoljen i još uvijek kod limara a da ga ovaj nije ni pipnuo. Zbog gore navedenih razloga limara nisam ni forsirao. Za preradu imam manje-više sve osim DC-DC pretvarača, punjača i baterija. Motor i getriba su još kod Geca. Gotova je i spojna ploča i njemu sam za to dužan... čini mi se da je rekao 1150 kn. Motor, kontroler, gas i ostalo sam kupio iz onog maruttija (Miko u Slavonskom Brodu). Motor je - dakako Rade Končar. Osim njega imam još tri ista takva motora i svi su ispravni - vrte na 12 V. E sad... u kakom su stanju ležajevi, to ne znam. Moram još napomenuti da za auto imam čiste papire.
Sve to u paketu prodajem za... pazi sad... 10 000 kn. Potencijalni kupac u toj cijeni ima uplaćene i 3000 kn predujma limaru. S njim sam dogovorio krpanje, lakiranje i montaža cijelog auta za 6000 kn.
Cijenu ne želim spuštati (osim ako ne budem morao), ali dogovorive su kojekave rate ili pak zamjena za dobar bicikl na struju. Unaprijed se ispričavam moderatorima što ovo ne objavljujem u oglasima, ali nekako mislim da je ovome postu mjesto ovdje, gdje je nedosanjani san i započeo.
Eh da... i broj mobitela je 098 282 557

Pa zar nitko baš!? Evo, dam sve za 7000 kn. Plus onih tisuću i nešto za Geca. Dakle, za ukupno 8150 kn auto, limaru uplaćen avans od 3000 kn, 4 motora od kojih je jedan uređen i napravljena spojna ploča, kontroler... sve osim punjača, DC-DC pretvarača i baterija. Ajmo, ljudi, frka mi je... Novi električni auto ću slagati kad BDP bude rastao 3-4 %. Sad sve dajem u bescijenje.
Tel: 098 282 557
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Samogradnja električnih automobila
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodna  1, 2, 3 ... 41, 42, 43
Stranica 43 / 43.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.