<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Grijanje u EV preradi
Idite na Prethodna  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Sljedeća

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Samogradnja električnih automobila
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
pesovic

PostPostano: 20.12.2013. pet. 17:15    Naslov: Citirajte i odgovorite

Meni upravo grejač i treba za odleđavanje i odmaglljivnaje stakla i ništa drugo. Auto ću voziti na kratkim relacijama tako da se ni moj benzinac ne stigne ugrejati do posla, što ne očekujem ni od električnog auta. Nakon atesta moguće da će doći litijum i webasto ali pošto je sve to jako neizvesno zadovoljavam se i olovom, samo da se kotrlja. Večeras ću ga povezati i testirati pa javljam rezultate.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
dc74

PostPostano: 23.12.2013. pon. 11:36    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pošto se u samogradnji e-vozila najčešće koristi tehnika iz elektroviličara, zanime me kako je na elektroviličarima s zatvorenim kabinama riješeno grijanje. Znam da njih ne muči kapacitet akumulatora i da je tih viličara vrlo malo (kod nas su svi uglavnom "cabrio stil"), ali ipak možda postoji nešto iskoristivo.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
BB

PostPostano: 23.12.2013. pon. 12:30    Naslov: Citirajte i odgovorite

dc74 je napisao/la:
Pošto se u samogradnji e-vozila najčešće koristi tehnika iz elektroviličara, zanime me kako je na elektroviličarima s zatvorenim kabinama riješeno grijanje. Znam da njih ne muči kapacitet akumulatora i da je tih viličara vrlo malo (kod nas su svi uglavnom "cabrio stil"), ali ipak možda postoji nešto iskoristivo.

Mislim da svako malo izađu iz kabine i pretovare koju paletu ručno pa se ugriju malo. smijeh smijeh1

Inače mislim da elektroviličari rade u zatvorenim prostorima gdje grijanje i nije prevelik problem.
[Vrh]
Mimi

PostPostano: 24.1.2014. pet. 20:58    Naslov: Moja razmišljanja... Citirajte i odgovorite

Definitivno sam na tragu razmišljanja BMW cabrio.

Ugradnja električnog na mjesto dosadašnjeg grijača na vodu i s njim obaviti atest.

Nakon toga ako je grijanje nedostatno ili se želi šparati energija baterija ugradnja vebasta koji grije vodu.

Čisto sumljam da bi prošao atest sa vebastom radi kojekakvih uvjete koje bi postavili ovi iz CVH posebno radi smiještanja rezervara za dizel a pogotovo benzin ili plin onda slijedi ispuh i regulacija. Našli bi 101 razlog zašto vebasto nije dobro postavljen.

Što se tiče dizalica topline zrak-voda one prolaze u dalmaciji i primorju na kontinentu ih ne bih nikako preporučio.

Ovo govorim iz osobnog iskustva od prije mjesec sa dizalicom topline zrak-voda za grijanje niskoenrgetske kuće na kontinentu (Zaprešić).

Deklarirana snaga je 16 KW (toplotne enrgije) potrebna proektirana snaga za grijenje kuće je 10 KW. Koeficijent iskoristivosti dizalice topline je 1:5. Što znači za 1 KW električne energije daje van 5 KW toplotne energije.
Da ali taj koficijent je kada je vani temperatura +18 C a radna temperatura vode 40 C. Na -15 C koeficijent je 1:1,5.

No problem je nasto već na tempraturi oko +5C jer se vanjska jedinica ledila i smanjivala protok zraka odnosno izmjenu temperature. Iako ima automatski defrost nije pomagao.
Kada smo kontaktirali proizvođača odgovor je bio da na temeraturama između +7C i -7C je naj veća vlažnost zraka i da se zaleđivanje ne može izbjeći.
Dizalica se skoro nikako nije gasila da bi nakon 20 dana crkla. I odustalo se od dizalice zrak-voda, na proljeće ide dizalica voda-voda gdje takvih problema nema.

A identična takva već dvije sezone na Hvaru bezprijekorno radi i nema problema sa zaleđivanjem vanjske jedinice.

Malo sam oduljio ali nadam se da će nekome pomoći ovo iskustvo.

Mimi
[Vrh]
edding

PostPostano: 26.1.2014. ned. 17:40    Naslov: Citirajte i odgovorite

https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQOSeQOy0auIW3tg7JXKNUHmIUDeBUYnCAsmyrgG8hIvZ2XYZyLjw
[Vrh]
Mimi

PostPostano: 26.1.2014. ned. 20:32    Naslov: Citirajte i odgovorite

edding je napisao/la:
https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQOSeQOy0auIW3tg7JXKNUHmIUDeBUYnCAsmyrgG8hIvZ2XYZyLjw

Definitivno naj bolje riješenje ! smijeh2
[Vrh]
halo

PostPostano: 2.2.2014. ned. 13:08    Naslov: Citirajte i odgovorite

Cose,

čudi me da se nisi setio napraviti neki maleni Rocket stove heater za auto imajući u vidu da si dobro upoznat sa principima rada rocket ili wood gas stove-a: Wink

http://www.newlyswissed.com/pimp-my-volvo-swiss-edition/

[Vrh]
lisicakm

PostPostano: 3.2.2014. pon. 14:24    Naslov: Citirajte i odgovorite

heehe, i to u Švicarskoj.. Very Happy
[Vrh]
Cose

PostPostano: 3.2.2014. pon. 22:33    Naslov: Citirajte i odgovorite

halo je napisao/la:
Cose,

čudi me da se nisi setio napraviti neki maleni Rocket stove heater za auto imajući u vidu da si dobro upoznat sa principima rada rocket ili wood gas stove-a: Wink

Ajoj, naravno da sam se sjetio - jedino sto mi se ne cini previse prakticno, a i ulazak u garaze je problematican...
[Vrh]
BB

PostPostano: 4.2.2014. uto. 09:18    Naslov: Citirajte i odgovorite

Cose je napisao/la:
halo je napisao/la:
Cose,

Ajoj, naravno da sam se sjetio - jedino sto mi se ne cini previse prakticno, a i ulazak u garaze je problematican...

ali kad jednom uđe, spoji se na centralno grijanje i komplet kuća topla smijeh smijeh1 smijeh2
[Vrh]
zega

PostPostano: 5.2.2014. sri. 03:05    Naslov: Citirajte i odgovorite

A dobro dimnjak se moze rijesiti na hrpu boljih nacina, ovaj je jako inzistirao na tome da bude autentican...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice MSNM
mkarli17

PostPostano: 5.2.2014. sri. 13:41    Naslov: Citirajte i odgovorite

ijac ima po meni jako dobro riješeno grijanje neovisno o pogonskim baterijama.(snađi se druže)bravo ijac palac
[Vrh]
Cose

PostPostano: 5.2.2014. sri. 15:10    Naslov: Citirajte i odgovorite

mkarli17 je napisao/la:
ijac ima po meni jako dobro riješeno grijanje neovisno o pogonskim baterijama.(snađi se druže)bravo ijac palac

Kak to mislis - odakle onda vuce struju ako ne iz pogonskih baterija?
[Vrh]
mkarli17

PostPostano: 5.2.2014. sri. 16:00    Naslov: Citirajte i odgovorite

Cose je napisao/la:
mkarli17 je napisao/la:

Kak to mislis - odakle onda vuce struju ako ne iz pogonskih baterija?
bude autor objasnil Smile
[Vrh]
Cose

PostPostano: 27.2.2014. čet. 13:55    Naslov: Citirajte i odgovorite

Putno susilo za kosu (fen) Grundig HD2509 ima mogucnost odabira voltaze - 115/230V:

http://www.elipso.hr/mali-kucanski/fenovi/GRUNDIG-HD2509/

Prebacio sam ga na nizi napon i probao na punjacu 109V - vuce 1190W i grije vise nego dobro, sto znaci da bi na 96V trebao davati 900W a na 72V oko 500W (prilicno slabo). Niza brzina na 109V vuce oko 300W i grije prilicno slabo.

Ako izuzmemo malo vise buke, cini mi se kao zgodno gotovo rjesenje za dogrijavanje.
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Samogradnja električnih automobila
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodna  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Sljedeća
Stranica 9 / 12.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.